JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas oled kooseluseaduse vastuvõtmise poolt või vastu?
Poolt.
Vastu.
Mul ükskõik.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Kuma raadio
Väätsa Prügila
Sargvere mõis
Rajaleidja
Maale elama
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Haigla
Ühendus Weissenstein
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Raudteemuuseum
paide_kultuurikeskus
Ajakeskus Wittenstein
Maanteeinfo
A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
KÜSK
Järvamaa KogukonnafondNupud
 
Ettevõtlusnädal 2014_suur
l1
  Uudised
l3
Türi vald tähistab sünnipäeva
23. oktoobril saab Türi vald 9 aastaseks ja traditsiooniliselt toimub sel päeval kontsert-aktus, kus peetakse pidupäevakõnesid, tunnustatakse oma valla tublimaid ja süüakse sünnipäevatorti.
tyri_vapp_2014.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse ettevõtjate küsitlus andis olulist tagasisidet
Järvamaa Kutsehariduskeskus viis ettevõtete seas läbi küsitluse, milles uuris, millistel ametikohtadel ja kui palju hetkel tööjõudu vajatakse, millistel ametikohtadel võib kasvada tööjõu vajadus enim viie aasta pärast ning ettevõtja valmisolekut kaasa aitama oskustööjõu koolitamisele. Vastanute seas oli erinevate tegevusvaldkondadega ja suurusega ettevõtteid.
JKHK�
Andekatele sportlastele jagati toetust
Järvamaa Spordiliit jagas maakonna andekate noorsportlaste õppe-treening toetusi. Spordiliidu juhatus otsustas toetada nelja noormeest ja nelja neidu. Toetussummad jäid sel korral 40 ja 130 euro vahele, kokku jaotati kolmandas jaotusvoorus 600 eurot. Pildil: Järvamaa koolinoorte MV kergejõustikus (I koht Johanna ja II koht Lishanna Ilves)/Foto: L.Soom
Johanna ja Lishanna Ilves pildil.JPG�
Lääne päästekeskus hoiatab kelmide eest!
Lääne päästekeskus sai täna info, et Järvamaal võib ringi liikuda kelm, kes esitleb ennast tuleohutusjärelvalve inspektorina.
paastekeskus.jpg�
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal Järvamaal (lisatud kava)
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal 13. novembril algusega kell 11 Türil. 9. korda toimuv konverents viiakse sel korral läbi põnevas terevisiooni võtmes, kus saatejuhid Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino toovad kuulajateni intervjuud ja videolõigud otse Türi kultuurimajas. Registreerumine kuni 7. novembrini.
pet_konverents2014_logo.jpg�
Paide sissesõit sai uue turismikaardi
Täna sai Paide linna Sillaotsa poolne sissesõit uue turismikaardi. Uuel infotahvlil on Paide linna iseloomustavad fotod ning põhjalik kaart vaatamisväärsuste ja tähtsamate asutustega.
paide_kaart.jpg�
Järvamaa planeeringupäev keskendub maakonna tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes
12. novembril toimub maavalitsuse IV korruse saalis Järvamaa planeeringupäev, millel räägitakse maakonna arenguküsimustest lähtuvalt maailma üldistest arengusuundumustest ja Euroopa Liidu uuest rahastamisperioodist ning keskendutakse Järvamaa tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Algasid konkursid kodanikualgatuse parimate välja selgitamiseks
SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutavad välja avalikud konkursid Järvamaa tublimate välja selgitamiseks kodanikualgatuses aastal 2014.
IMGP4296.JPG�
Taas algab ennetuskampaania „Vähem on parem"
Tervise Arengu Instituut viib alates esmaspäevast, 20. oktoobrist taas läbi alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaaniat „Vähem on parem". Selle eesmärk on anda mõtteainet vaagimaks, mida inimene alkoholitarvitamisega tegelikult võidab ja mida kaotab.
�
Järvamaa haridusasutused olid üle-eestilisel edulugude konkursil edukad
16. oktoobril Kohtla-Järvel toimunud Haridusfestivalil pälvisid „Ettevõtliku kooli“ üle-eestiliste edulugude konkursil kõik kolm finaali jõudnud Järvamaa haridusasutust kõrged kohad. Kategoorias „Parim koostöö partneriga“ saavutas III koha Särevere lasteaed „Kurepesa“ projektiga „Vanast uus“ ning kategoorias „Parim laste/noorte algatus“ III koha Türi Ühisgümnaasium projektiga „Õnn kuuti“. Neljanda koha pälvis Albu Põhikool projektiga „Meie viimased suured teod“.
Ettevõtlik kool�
Stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles" Paide kultuurikeskuses
9. detsembril algusega kell 19.00 toimub Paide Kultuurikeskuses stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles!"
OttSeppTU_A2_12-09_Paide.jpg�
Järvamaa tervisefoorumil räägitakse eakate terviseriskidest
31. oktoobril Türi Kultuurikeskuses toimuval Järvamaa tervisefoorumil „Iga inimelu on väärtus“ on kõne all eakate terviseriskid. Foorumil antakse üle auhind konkursi „Järvamaa aasta tervisetegu 2014“ võitjale.
�
28. ja 29. oktoobril ei toimu Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks
Seoses perekonnaseisuametnike koolitusega ei toimu 28.-29. oktoobril 2014 Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Septembrikuu Järvamaa tööturul
Töötus on ootuspäraselt tõusnud. Septembris algas sügis ja sellega seonduv sesoonsus tõi tööturule uusi tööotsijaid.
tootus_sept2014.jpg�
Sõrandu ja Päinurme noored saavad osa mobiilsest noorsootööst
Päinurme ja Sõrandu külade noored saavad üheksa kuu jooksul osa mobiilsest noorsootööst, mille käigus tuleb Koigi avatud noortekeskus neile külla ja pakub sarnaseid tegevusi nagu Koigiski. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismidest.
Koigi_rularambid.jpg�
MoeP.A.R.K. 2015 annab avalöögi
Sel aastal 12. korda toimuv üle-eestiline noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. alustab taas ning ootab taaskord osalema andekaid põhi- ja keskkooli noori ning tudengeid. MoeP.A.R.K.i meeskond ootab moeloojate kavandeid hiljemalt 7. jaanuariks, finaalipääsejad selguvad 13. jaanuaril. Ära kahtle, vaid tegutse ja pane oma kavandid teele!
mepark2015.jpg�
RO Estonia etendus „Prints ja Kerjus“ Paides - tänasest Partnerkaardi omanikele soodustus!
Paide Kultuurikeskuses etendub kuu aja pärast, 21. novenbril kell 13 ja kell 18, Rahvusooper Estonia ooper „Prints ja Kerjus“. Veel on saada pileteid päevasele ja õhtusele etendusele. Uudse soodustusena saab Partnerkaardi omanik pileti ostmisel allahindlust 10%.
prints_kerjus.jpg�
Ambla Noortekeskuses alustas tegevust kauaoodatud seiklusring
Ambla Noortekeskusesse kogunesid 16. oktoobril 10 erinevas vanuses Ambla valla noormeest ja neidu, kellel huvi erinevate seikluste järele. Esimesel kohtumisel lepiti kokku kodukord ja ringireeglid.
ambla_noored (2).jpg�
Uuring: laste probleemne arvutikasutus on seotud kehvema tervise ja meeleoluga
Eesti 2. ja 8. klasside õpilaste seas läbi viidud uuring näitas, et liigne arvutikasutus on seotud halvema meeleolu, üksildustunde, apaatia ja väsimusega ning seda nii poiste kui tüdrukute seas. Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös tehtud laste digisõltuvuseteemalises küsitluses osales kokku ligi 2000 last Eesti eri paigust.
�
Pevkur: Järvamaa tuletõrjel on uhke ajalugu
Eile Paides toimunud organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva pidustustel tõi siseminister Hanno Pevkur esile Eesti tuletõrje pikka ja väärikat ajalugu, mis on eeskujuks kõigile eestimaalastele. Foto: Tiiu Saarist
tuletorje.jpg�
TV3 uudis: Paides püstitati ausammas hukkunud pritsumeestele
Täna tähistatakse Paides organiseeritud ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva. Sel puhul avati ka mälestusmärk tuletõrjujatele.
Video
Türi noored muusikud noppisid kõrgeid kohti
Reedel, 17. oktoobril toimunud David Otto Wirkhausile pühendatud puhkpillikonkurss lõppes Türi Muusikakooli flöödiõpilastele väga edukalt. Fotod: erakogu
helina_viigand.JPG�
Järva Teataja kutsub lapsi osalema joonistusvõistlusel
Järva Teataja kutsub Järvamaa eelkooliealisi lapsi osalema joonistusvõistlusel "Mina märkan!".
joonistusvoistlus.jpg�
Paide Kultuurikeskus pakub koolivaheajaks meelelahutust
Paide Kultuurikeskus pakub algavaks koolivaheajaks meelelahutust igale eale: päästjate laulude kontsert, alustab Lastehommikute sari, külas Kuressaare Linnateater komöödiaetendusega, kinos film nooruslikust suhtedraamast. Külastada saab kahte näitust.
paide_kultuurikeskus_logo.jpg�
Wabalinna maja ootab koolitustele
Wabalinna majas toimub oktoobris kaks Paide SRIKi poolt korraldatud koolitust: 18. ja 19. oktoobril “Vana mööbli polsti ennistamise õpituba” ning 21. oktoobril kell 17.30 “Ahjude kütmise teabepäev”.
2014okt_koolituste_plakat.jpg�
Paide kultuurikeskuses avatakse näitus "Aeg"
Täna, 17. oktoobril kell 17 toimub Paide Gümnaasiumi vilistlase Herald Eelma näituse "Aeg" avamine Paide Kultuurikeskuses. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni. Pildil: illustratsioon rahvuseeposest "Kalevala".
Kalevalast.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga partner energiasäästu projektis GEEE „Greeneurohub“
Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust energiatõhusate rakenduste kasutamisest ning suurendada hoonete energiasäästliku kasutust olemasolevate ja uute ehitiste juures. Projekti rahastatakse Euroopa Komisjoni Erasmus+ programmist ning seda koordineerib koolituskeskus GIP-FCIP de Basse-Normandie Prantsusmaalt.
JKHK�
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" jõuab taaskord Paide
Kõikide laste isadepäev on kaitseväelaste, kaitseliitlaste, piirivalvurite, politseinike, päästjate ja Siseministeeriumi poolt korraldatav tasuta kogupereüritus, kus jagub tegevusi nii suurtele kui väikestele. 9. novembril toimub vahva pereüritus taaskord Paides.
isadepaev2014_uuem.jpg�
Septembris sündis Järvamaal 35 last
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti septembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1288 sündi, neist 628 poisslast ja 660 tütarlast. Järvamaal sündis septembrikuus 35 last.
lapse_joonistus�
LEADER programm toetas Lõuna-Järvamaa ettevõtmisi 2 miljoni euroga
MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu toetas viimase viie aasta jooksul Imavere, Türi ja Väätsa valla maaelu arendamise projekte ligi 2 miljoni euroga. Maaelu arengukava LEADER programmi rahastuse saamiseks laekus 352 projekti, millest toetati 234 ettevõtmist.
lounajaervamaa_koostoeoekogu_logo.jpg�
Paide kultuurikeskuses etendub ühe armastuse lugu
Ugala teater sõidab 29. oktoobril Paide kultuurikeskusesse, kus lavalaudadel Abi Morgani „Lovesong. Ühe armastuse lugu“. Foto: Jaanus Laagriküll
Lovesong_Laagrikyll.JPG�
Paides tähistatakse organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva
Käesoleva aasta septembris täitus 135 aastat organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje tegevusest Paide linnas. Auväärse juubeli tähistamise märgiks püstitatakse Reopalu kalmistule Paide vabatahtlike tuletõrjujate eestvõtmisel mälestusmärk tuletõrjujatele. Õhtul saab Paide Kultuurikeskuses kuulda laule päästjatele.
Kontsert Laulud Paastjatele.jpg�
Järva kilb alustas oma uut hooaega
Järva kilb alustas oma järjekordset hooaega traditsiooniliselt Aravetel. Iga kuu teisel teisipäeval kohtutakse Järvamaa erinevates seltsimajades, et veeta mõnus õhtupoolik ja maha pidada üks mälulahing.
Järva kilb 2013�
Paide linnas algavad tänavavalgustuse väljavahetamise tööd
Lähinädalatel algavad seitsmes Eesti linnas vana ja ebaefektiivse linnavalgustuse välja vahetamise tööd, mis saavad teoks tänu kvooditehingule Austriaga. Kokku vahetatakse välja 11 250 valgustit, mis on vanemad kui viis aastat. Pilt on illustratiivne.
valgustus14.jpg�
Päästeamet kutsub kodanikeühendusi õnnetuste ennetamisalasele koostööle
Päästeamet kuulutab välja projektikonkursi mittetulundusühendustele eesmärgiga kaasata kodanikeühendusi uute ideede ja tegevuste leidmiseks õnnetuste vähendamise nimel. Projektikonkursil läheb jagamisele üle 40 000 euro.
paasteamet_logo.jpg�
ERR uudis: Vaarik: kui oled juba 56, hakkavad stambid mõjuma omapärana
Tallinna Linnateatri näitleja Andrus Vaariku tunnustuste nimistut täiendab tänasest veel üks. Tantsupedagoog Helmi Tohvelmani nimeline teatriauhind antakse loominguliselt silmapaistvale näitlejale, kelle plastiline või psühhofüüsiline liikumine väärib tunnustust.
Video
Algasid "Hea lasteaia" ja "Hea kooli" konkursid
Tartu Ülikooli eetikakeskus ja SA Kiusamise Vastu on välja kuulutanud lasteaedadele suunatud konkursi "Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed" ning koolile suunatud konkursi "Hea kool kui kiusamisvaba kool"
Kiusamise vastu 450.jpg�
Järvamaa kutsehariduskeskus kutsub täiskasvanuid tasuta tööalastele kursustele
Järvamaa Kutsehariduskeskus ootab koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Täiskasvanute tööalane koolitus ja arendustegevused“ raames täiskasvanuid tööalase koolituse tasuta kursustele perioodil oktoober - detsember 2014.
JKHK�
Maakondlikud areduskeskused avasid võrgustiku ühise kodulehekülje
Maakondlike arenduskeskuste võrgustik avas ühise kodulehekülje www.arenduskeskused.ee. Lehelt saab ülevaate tegevusvaldkondade ja pakutavate teenuste kohta üle Eesti. Sihtklientidele on nüüd vajalikud kontaktid koondatud ühte kohta.
MAK_uus kodukas.jpg�
Koigi vald on KOV võimekuse indeksi elanike heaolu arvestuses esikümnes
Reedel tutvustati konsultatsiooni- ja koolituskeskuse Geomedia koostatud kohaliku omavalitsuse indeksi värsket analüüsi. Koigi vald on indeksi elanike heaolu komponendi arvestuses Eestis kümnendal kohal.
Koigi valla vapp�
Toidupank palub vabatahtlike abi
Toidupanga üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad neli korda aastas. Selliste ettevõtmiste käigus antakse poekülastajatele võimalus toetada kohaliku toidupanga tööd. Inimesed saavad osta ja annetada erinevaid toidukaupu, mis hiljem Toidupanga kaudu allpool toimetulekupiiri elavatele peredele jagatakse.
Toidupank logo�
Paide kultuurikeskuses ammutatakse inspiratsiooni esivanematelt
14. oktoobrist 11. novembrini on Paide kultuurikeskuses avatud näitus "Inspiratsioon esivanematelt", mille eesmärgiks on tutvustada meistreid, nende töid ja ka esivanemate ilumeelt ning käsitööoskust.
inspiratsioon.jpg�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas
!Viimane tänavaküsitluse video
Ettevõtluspäev 14
Isadepäev Paides
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Täna 23.10.2014
 
19:00
 
19:00
 
18:00
 
13:00
Homme 24.10.2014
 
22:00
 
18:00

  Teated
�
Järvamaa mess Paide kultuurikeskuses (14.-15.11.2014)
14.11.2014 10:00
Põhja-Eesti turismiettevõtjate ja Järvamaa ettevõtjate tunnustamine Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 15:30
Põhja-Eesti turismikonverents Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 11:00
Kärjääripesade päev Paide kultuurikeskuses
12.11.2014 14:00
Järvamaa planeeringupäev maavalitsuses
12.11.2014 09:00
Järvamaa ettevõtluspäev Paide kultuurikeskuses
11.11.2014 09:30
Järvamaa ettevõtlusnädal (10.-15. november)
10.11.2014 09:00
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" Paide E-Piim spordihallis
09.11.2014 10:00
Paide Võrkpalliklubi 33. sügisturniir
01.11.2014 11:00
Järvamaa tervisefoorum „Iga inimelu on väärtus" Türi kultuurikeskuse väikeses saalis
31.10.2014 11:00
25.oktoobril kell 15.00 Järva-Jaani Kultuurimajas väike konverents teemal 115. aastat Järva-Jaani tuletõrjet ja kell 19.00 peoõhtu Ivo Linna ja Antti Kammistega
25.10.2014
Seminar „HEV õpilase õppe koordineerija roll koolis Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitel“ Rajaleidja keskuses
20.10.2014 10:00
19.oktoobril kell 18.00 Järva-Jaani Kultuurimajas Kuressaare Linnateatri etendus „Wally kohvik“.
19.10.2014
Seltskonnaõhtu Koeru kultuurimajas
18.10.2014 20:00

  Ilm Järvamaal
�


Vana õngitseja
Eesti Kontsert 2014 Paides
Karin ja Pearu
Kuupoiss
12 kuud
Ruumide rent
Lovesong
Doktor Proktori
Ott Sepp stand-up
Klaverikontser
Aastalõpupidu 2014
Kama
Prints ja kerjus uus
Paide Rock 45
Tooliklubi 2014
Memory 2015
Brüsseli kapsas
Novembrilaat 2014
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele