JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Kuma raadio
Ajakeskus Wittenstein
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
paide_kultuurikeskus
A.H.Tammsaare muuseum
Ühendus Weissenstein
Sargvere mõis
Maale elama
Raudteemuuseum
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Väätsa Prügila
Rajaleidja
Maanteeinfo
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Haigla
Järvamaa Kogukonnafond
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
KÜSKNupud
 
l1
  Uudised
l3
Järvamaa tütarlastekoor kutsub sünnipäevale
Järvamaa tütarlastekoor tähistab viie aastast tegutsemist tasuta kontserdiga Paide kultuurikeskuse kammersaalis 5. detsembril kell 19.00
tytarlastekoor 5 460.jpg�
Bowlingu firmaliiga saab hoo sisse
Jaanuari keskel alustab taas bowlingu firmaliiga Metsajõe Kuld, kus on peaauhinnaks Metsajõe Puhkemaja jahimaja kasutus üheks ööpäevaks koos tünnisaunaga.
firmaliiga14.jpg�
Päästeamet: veekogudele ja kraavidele tekkinud jääle minek on ohtlik
Päästeamet tuletab kõigile meelde, et esimeste külmadega veekogudele tekkiv jää ei ole valmis lustimiseks. Eriti oluline on teadvustada lastele õrna jääga kaasnevaid ohte. Varajased „talverõõmud“ võivad lõppeda väga kurvalt ja kindlasti ei soovi seda mitte keegi. Juba oktoobri lõpus sai päästeamet mitu teadet, et lapsed olid mängimas õhukesel jääl. Eile lisandus veel üks juhtum. Need lapsed pääsesid vigastusteta. Foto: Päästeamet
6huke j22.jpg�
Järvamaa koolid võtsid mõõtu saalihokis
Eile, 20. novembril oli Imavere kooli spordisaal laste kisa ja kära täis - kokku olid tulnud Järvamaa koolide saalihokimängust huvitatud õpilased, et omavahel jõudu katsuda.
saalihoki2014_nov.jpg�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" hooaja viimane etapp ootab osalema
Liikumissarja viimane etapp toimub pühapäeval, 30. novembril kõnniga Paidest Türile. Start kell 12 Paide E-Piim spordihalli eest.
12. etapp LSHJ Rahvakond.jpg�
ERR uudis: Paide volikogu: kutsekooli ülekolimine Säreverre aitaks kaasa linna taandarengule
Paide linnavolikogu kinnitas eile õhtul veelkord haridusminister Jevgeni Ossinosvkile saadetud kirjas, et Paide soovib oma linnas avada riigigümnaasiumi, mille asukohana eelistatakse Posti tänava koolimaja. Kutsekooli täielik ülekolimine Paidest Säreveresse aitaks aga volikogu hinnangul kaasa linna taandarengule.
Video
Paide ÜG õpilane esindas Eestit maailmameistrivõistlustel
10.-16. novembrini toimusid USAs, Florida poolsaarel Daytona Beachis järjekordsed noorte maailmameistrivõistlused trampoliinihüpetes. 655 sportlase hulgas esindasid Eestit neli noort: kolm noormeest Tartust ning Paide Ühisgümnaasiumi 8.b klassi õpilane Krete Kaasik (pildil). Foto: Per Lindström
tydruk.jpg�
Maavalitsus müüb kordusenampakkumisel neli hoonestusõigusega koormatud kinnistut
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema 20.11.2014. a korralduse nr 1-1/2014/544 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
TV3 uudis: Järvamaa ootab hiinlasi külla
Järvamaal Albu vallas käis täna külas Hiina suursaadik, kes tutvus kohalike vaatamisväärsustega. Üheks eesmärgiks oli võimalike Hiina turistide, kes jätavad maha kaks korda rohkem raha kui Vene turistid, toomine Järvamaa metsade vahele.
Video
Järvamaa põhikoolide Turniiril võidutses Koeru keskkooli võistkond
18. novembril toimus Roosna-Alliku Rahvamajas traditsiooniline Järvamaa Põhikoolide Turniir. Pildil võidukas Koeru meeskond, foto: Ly-Marleen Tamme
turniir.JPG�
Väätsa Agro toetab kohaliku päästekomando loomist
OÜ Väätsa Agro kinkis loodavale Väätsa vabatahtlikule päästekomandole päästeauto ja andis komando käsutusse kaks garaaži. Foto on illustreeriv.
paasteauto.jpg�
Türi Ühisgümnaasium ootab huvilisi töötubadesse
4. detsembri õhtul ootab Türi Ühisgümnaasium kooli sõpru jõuluhõngulistesse töötubadesse.
tootoad.jpg�
Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp ootab „Kultuuripärli“ ja aastapreemiate kandidaate
Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp kuulutab välja kultuuripreemia „Kultuuripärl“ ja aastapreemiate kandidaatide esitamise. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. detsember 2014. Pildil: Järvamaa kultuuripärl 2013 Tuve Kärner ja Kultuurihoidja preemia laureaat Ülle Vaas.
ylle_tuve.JPG�
Maakonnaplaneeringu koostamisel lõppes ettevalmistus- ja analüüsietapp
Järva Maavalitsus on koostamas uut Järva maakonnaplaneeringut. Vastamaks küsimusele miks maavalitsus uut maakonnaplaneeringut koostab, tuleb heita pilk minevikku. Praegu kehtiv maakonnaplaneering kehtestati 1998. a ning tänaseks on seda dokumenti täiendatud nelja teemaplaneeringuga.
�
PARE jõuab Järvamaale
Koostöös SA Järvama Arenduskeskusega jõuab Eesti personalijuhtimise ühing PARE Järvamaale, et vahendada värskeid personaliteemasid ja -uudiseid organisatsioonidele Eestimaa südames. 24. novembril kell 14-17 toimub Järva maavalitsuses PARE esimene Järvamaa klubi. Tule saa osa aktuaalsetest personalijuhtimise valdkonna teemadest Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE vahendusel! Klubis osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerimine.
pare_uus.jpg�
Õpilaste arvates teeb koolitoit targaks ja tugevaks
Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste omaloomingukonkursile „Reklaam koolitoidule“ laekus kokku 556 tööd, mille peamiseks sõnumiks oli, et koolitoit teeb targaks ja tugevaks. Konkursi esikohad läksid Tallinna Reaalkooli ja Tõrva Gümnaasiumi õpilasele.
Ikoht_Alex_Eric_Aru_Tallinna_Reaalkool_4b.jpg�
ERR uudis: Eesti maaelu toetuseks eraldatakse viie aastaga ligi kaks miljardit eurot
Järgmisel viiel aastal eraldatakse Eesti põllumajandustootjate ja maaelu toetuseks kokku ligi kaks miljardit eurot, millest poole moodustavad Euroopa Liidu otsetoetused ja teise poole maaelu arengukavaga ettenähtud summad. Eesti riigi enda panus põllumeeste toetamisse on 165,5 miljonit eurot.
Video
Paide linna jõulupuu tuleb Türilt
Paide linna selleaastane jõulupuu tuleb, nii nagu ka eelmisel aastal, Türi linnast. Praegu kasvab puu Paide tänaval ühes eramu hoovis, selle kõrgus on 17-18 meetrit.
joulupuu.jpg�
Järva kilva II voor toimus Lehtses
Iga kuu teisel teisipäeval kohtuvad Järvamaa kilvarid erinevates seltsimajades, et veeta mõnus õhtupoolik ja maha pidada üks mälulahing. Teises voorus oli kohal vaid 8 võistkonda - puudusid Aravete ja Huviklubi meeskonnad.
Järva kilb 2013�
Paides antakse avalöök põllumajandustoetusi tutvustavale infopäevade sarjale
Paide kultuurikeskuses antakse täna avalöök üle Eesti toimuvale infopäevade sarjale, kus enam kui tuhandele põllumajandustootjale tutvustatakse perioodi 2014-2020 põllumajandus- ja maaelutoetusi. Kokku toetatakse põllumehi ja maaettevõtjaid kuue aasta jooksul erinevate meetmete raames ligi kahe miljardi euroga.
infopaevad-2014-kollaaz-2.jpg�
Eesti Ringhäälingumuuseum avas Tallinna Teletornis näituse
Tallinna Teletorn korraldab koostöös Eesti Ringhäälingumuuseumiga ajavahemikul 17. november 2014 – 28. veebruar 2015 Teletornis näituse „Minu vana raadio“, mis kajastab raadio ajalugu alates möödunud sajandi 1920. aastatest. Foto: Eesti Ringhäälingumuuseum, 1959
minu vana raadio viiding semper.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liit kutsub tasuta infopäevale
Järvamaa Omavalitsuste Liit ja Advokaadibüroo RASK korraldavad 24. novembril algusega kell 11 Järva maavalitsuse IV korruse saalis tasuta seminari, kus on võimalus esitada küsimusi ja saada vastuseid maksuõiguse arenguid puudutavatele teemadele.
JOLi logo jpg�
Järvamaa kodanikuühiskonna konverents ootab osalema (lisatud kava)
Sel aastal juba 6. korda toimuv Järvamaa kodanikuühiskonna konverents „Kogukond kui põlvkondade vaheline sild" toimub 25. novembril algusega kell 9.30 Väätsa mõisas. Konverentsil räägitakse kogukonna panusest Eesti arengusse ja seda eelkõige noorte ja lastega tegelemisel ning arutletakse kogukonna teemadel: mida inimesed ise on ette võtnud ja ette võtavad. Konverentsile registreerumine on alanud!
konverents_14.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse puhastusteeninduse eriala arendamisele suunatud koostööprojekt saab avalöögi
17.-19. novembrini toimub kohtumine Eesti, Taani, Soome ja Prantsusmaa partneritega. Kolme päeva jooksul saadakse ülevaade erinevate organisatsioonide tegevusest, vaadatakse üle projektiplaan ning tutvutakse lähemalt Järvamaa Kutsehariduskeskuse ja Järvamaa Haigla tegevusega.
JKHK�
Aravete keskkoolis toimub Eesti-Norra projektinädal
Tänasest reedeni tutvuvad Norra Lillehammer videregående skole kaks õpetajat ja üks suusatreener Aravete keskkoolis EMP/Norra stipendiumiprogrammi koostööprojekti „Promoting healthy lifestyles in school“ raames eesti kooli- ja spordieluga.
Aravete keskkool�
Evely Kaasiku valiti 2014. aasta Eesti parimaks naisorienteerujaks
Nelijärvel toimunud Eesti Orienteerumisliidu üldkogul valiti traditsiooniliselt lõppenud hooaja parimad. Eesti 2014. aasta parimaks naisorienteerujaks valiti Järvamaa orienteerumiklubi JOKA orienteeruja türilanna Evely Kaasiku.
evely_kaasiku.JPG�
ERR uudis: Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts tähistas 25. sünnipäeva
Mitmed Eestis tegutsevad ingerisoomlaste kultuuriseltsid tähistavad tänavu veerandsajandi möödumist oma tegevuse algusest. 25. sünnipäeva pidu pidas ka Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts, mis on võtnud oma missiooniks hoida emakeelt ja ingerisoomlaste kultuuripärandit.
Video
TV3 uudis: Kaitseliidu sünnipäeval tunnustati parimaid
Eesti vanim ja suurim jõustruktuur tähistab täna Türil sünnipäeva. Kaitseliidu 96. aastapäevale pühendatud pidulikule kontsert-vastuvõtule olid kutsutud kõik tublimad kaitseliitlased, naiskodukaitsjad ja noorte kotkaste ning kodutütarde juhid.
Video
Tuleval aasta valitakse Järvamaal aasta isa
Järva maavalitsus, Kaitseliidu Järva Malev ja Naiskodukaitse Järva ringkond korraldavad 2015. aastal konkursi „Järvamaa aasta isa“.
Desktop.jpg�
Maavanem tunnustas Järvamaa parimaid ettevõtteid ja turismiarendajaid
13. novembril andis maavanem Alo Aasma Türi Kultuurikeskuses üle auhinnad konkursside „Järvamaa parimad ettevõtted 2014“ ja „Järvamaa parimad turismiarendajad 2014“ võitjatele.
Ettevotjad.jpg�
30. november pühendatakse Paides vabatahtlikele
30. novembril, ühisnädala viimasel päeval, on Paide Wabalinna majas Waba Päev. See on 2014. aasta vabatahtlikele pühendatud päev, mil majas toimub väärt käsitöö väljamüük, mitmed vahvad töötoad, vabatahtlike tunnustamine ja lõpuks kontsert.
Waba_p2ev_plakat_plank.jpg�
Planeeringuprotsessis on oluline koostöö
12. novembril maavalitsuses toimunud Järvamaa planeeringupäeval jäi pea kõigi osalejate ettekannetes kõlama mõte, et planeerimisel, tuleviku kujundamisel, on oluline eelkõige koostöö ja ühised arutelud, et läbi nende jõuda parima lahenduseni.
IMG_4618.JPG�
Maavalitsus toetas omaalgatuslikke projekte enam kui 19 000 euroga
Maavanem Alo Aasma kinnitas kohaliku omaalgatuse programmi sügisvooru rahastust pälvivate projektide nimekirja, millega toetatakse 16 projekti 19 281,89 euro ulatuses.
Jalgrattamuuseum.jpg�
Fruktodisaini koolitus Kilplaste kojas
Järvamaa messil käib vilgas kauplemine (pildid)
Järvamaa ettevõtlusnädala lõpetab kahepäevane Järvamaa mess, mis algas täna hommikul Paide kultuurikeskuses ning toimub juba 19. korda. Uksed on messikülastajatele avatud täna kell 10-18 ja homme kell 10-15. Kõikidele külastajatele on sissepääs messile tasuta.
mess (2).JPG�
Hõbelusikate kätteandmine Paide raekojas (pildid)
Eile võttis Paide linnapea Priit Värk Paide raekojas vastu linna noorimaid kodanikke ning kinkis neile hõbelusika ja linnakodaniku tunnistuse.
beebid.jpg�
Maakondliku etluskonkursi parimad selgunud
13. novembril toimus Paide Gümnaasiumis I ja II kooliastme etluskonkurss „Ellen Niiduga Midrimaale“. Osalejaid oli palju - 14 maakonna koolist 43 esinejat. Kõik osalejad pidid esitama ühe luuletuse Ellen Niidu loomingust, teise luuletuse valik oli vaba.
midrimaa (3).JPG�
Põhja-Eesti IX turismikonverentsil räägiti regioonile olulistel teemadel ja tunnustati parimaid ettevõtjaid
Täna toimus Türil Põhja-Eesti IX turismikonverents, kus muuhulgas kuulutati välja ka 2014. a Põhja-Eesti parimad turismiarendajad ning Järvamaa ettevõtjad. Sel aastal korraldati konverents tuntud saate Terevisioon võtmes. Saatejuhid Urmas Vaino ja Katrin Viirpalu intervjueerisid konverentsi esinejaid ning osalejaid ka publiku seast.
ettevotlusauhind_esi.JPG�
Järvamaa messil näeb esmakordselt Paide turu eskiisprojekti
Homme algaval Järvamaa messil Paide Kultuurikeskuses saab Paide linna messiboksis esmakordselt tutvuda Paide turu eskiisprojektiga.
mess2013_esi.JPG�
Juba nädala pärast RO Estonia etendus „Prints ja Kerjus“ Paides
Ooper „Prints ja Kerjus“ toob Paide Kultuurikeskusesse 130-liikmelise Rahvusooper Estonia meeskonna. Lavale astuvad 11 solisti, 30 tantsijat, 33 koorilauljat, 34 orkestranti. Lava taga askeldab 19-liikmeline etendust teenindav seltskond, kelle hulgas grimeerijad, riietajad, helitehnikud, valgustehnikud, lavameistrid jne.
prints_kerjus.jpg�
FC Paide U-19 meeskond saavutas ENMV 2014 esivõistlustel kolmanda koha
Pika hooaja jooksul peeti 28 mängu, millest võideti 13 mängu, kaotati 8 mängu ning viigistati 3 mängu. Kolmas koht kindlustati üks voor enne esivõistluste lõppu ja viimases voorus tehti võitlustlik viik teise koha võistkonna Tallinna Kaleviga 4:4. Esikoha saavutas Tallinna Puuma U-19 meeskond.
u19.jpg�
Türi ettevõtjad külastasid Ida-Virumaad
Traditsiooniline Türi valla ettevõtjate väljasõit toimus 12. novembril, sedakorda külastati Ida-Virumaad.
tyri_ettevotjad.jpg�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Koigi mõisa tutvustus
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Prints ja kerjus uus

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 22.11.2014
 
20:00
 
14:00
Homme 23.11.2014
 
16:00
 
15:00
 
11:00

  Teated
�
Weihnachtsmusik. Vanad ja uued Viini klassikud Roosna-Alliku mõisas
15.12.2014 18:00
10. novembril algab taotluste vastuvõtt 2015. aasta haridusvahenditele
05.12.2014
Tervisepäev Türi kultuurikeskuses
27.11.2014 16:30
Järvamaa kodanikuühiskonna konverents Väätsa mõisas
25.11.2014 09:30
Tasuta infopäev maksundusest, suhtlemisest maksuametiga ning Riigikohtu praktikast seoses omavalitsustega Järva maavalitsuse IV korruse saalis
24.11.2014 11:00
Väätsa rahvamaja 45. sünnipäev
22.11.2014 20:00
Koolitus „Tervislik liikumine Võimalused koolis. Vastupidavusalade käsitlemine.“ Aravete keskkoolis
20.11.2014 12:00
Paide vallavolikogu 27. novembri istungi päevakord
20.11.2014
Loodusõhtu Türi kultuurikeskuses
19.11.2014 18:30
Järva-Jaani Vallavalitsus võtab vastu avaldusi majandusnõuniku ametikohale kandideerimiseks, tähtaeg 3.detsember kell 15.00
19.11.2014
Teade
19.11.2014
Põllumajandustoetusi tutvustav infopäev Paide kultuurikeskuses
18.11.2014 11:00
Alen Vežiko Jõulukontsert
18.11.2014
Mälestuskontsert EELK Türi Püha Martini kirikus
16.11.2014 15:00

  Ilm Järvamaal
�


Memory 2015
12 kuud
Ruumide rent
Tooliklubi 2014
Sadamasild
Pettson
Tuledesse jõulupuu
Elu ilma Bentleyta
Jõulukroon 2014_lõplik
Tsirkus2014_uuem
Eesti Kontsert 2014 Paides
Aastalõpupidu 2014
Kuupoiss
Karin ja Pearu
Mändmaa
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele