JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millise hinnangu annad lõppenud aastale?
Väga hea.
Keskmine.
Halb.
Loodetavasti tuleb uus parem.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Haigla
Rajaleidja
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Ajakeskus Wittenstein
Maale elama
Kuma raadio
A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Kogukonnafond
Raudteemuuseum
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Keskraamatukogu
Maanteeinfo
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Ühendus Weissenstein
Väätsa Prügila
KÜSK
Sargvere mõisNupud
 
l1
  Uudised
l3
Parim pulmaisa ning tseremooniameister tulevad Järvamaalt
Pulmade-teemaline lehekülg pulmad.ee valis parimad tegijad pulmade valdkonnas. Parima pulmaisa tiitli võitis Paide abivallavanem Margo Hussar ning tseremooniameistri kategoorias oli võidukas legendaarne paaripanija Marika Martin.
tegija.jpg�
Sajad liikumissõbrad matkasid Järva-Madiselt Vargamäele (pildid)
Täna toimus traditsiooniline Tammsaare rahvamatk, mis oli ühtlasi ka liikumissarja „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa“ I etapp ning kulges Järva-Madiselt Vargamäele.
Tammsaare matk 2015_esi.JPG�
Tammsaare kirjanduspreemia pälvis Aita Kivi
Täna keskpäeval kuulutati Albu vallamajas välja 28. Tammaare kirjanduspreemia võitja. Preemia pälvis Aita Kivi romaan «Keegi teine».
keegi_teine.jpg�
Kumas alustab iganädalane maakonnatund
Teisipäeval 3. veebruaril kell 13.00 läheb Kuma raadios eetrisse uus saade „Maakonnatund“. Edaspidi iganädalaselt eetrisse jõudev saade valmib Järva maavalitsuse ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu tellimusel.
Maarit Nomm kuma.jpg�
Aasta teo tiitli viisid koju edukad nätsuleiutajad (pildid)
Täna tunnustasid Järvamaa omavalitsuste liit ja Järva Teataja konkursi «Järvamaa aasta tegu 2014» nominente ja kuulutasid välja rahvahääletusega selgunud võitja. Hääletus kestis ligi kuu, nominente oli 13.
aastategu2014_esi.JPG�
Muusika-aasta mälumänguturniiri võitis Paide Gümnaasium
Paide Gümnaasiumi võistkond koosseisus Elis Themas, Kristofer Jürisoo, Paula Kivimäe, Kaarel Siimut, Robin Oja ja Henry Vool võitis sel aastal esimest korda korraldatud gümnasistide turniiri, mis oli pühendatud muusika-aastale.
muusika-aasta turniir.JPG�
Türi Ühisgümnaasium kutsub infopäevale
Türi Ühisgümnaasiumi infopäev „ÜKS PÄEV GÜMNAASIUMIS“ toimub 26. veebruaril kell 8-13. Külla oodatakse tublisid üheksandikke, kel on mõttes jätkata õpinguid gümnaasiumis.
1 Paev Gymnaasiumis.jpg�
Volikogu kinnitas Paide linna 2015. aasta eelarve
Tänasel Paide linnavolikogu istungil võeti kolmandal lugemisel vastu Paide linna 2015. aasta eelarve suuruses 9 922 656,85 eurot.
eelarve.jpg�
Türi valla ettevõtjaid oodatakse ümarlauda
Türi Vallavalitsuse arendusjuht Üllar vahtramäe teatel toimub Türi valla ettevõtjate ümarlaud kolmapäeval, 11. veebruaril kell 15.00 Türi kultuurikeskuses.
Türi linna silt�
Järvamaa Rajaleidja kutsub karjääriteemalisi kollaaže meisterdama
Järvamaa Rajaleidja keskus kuulutab välja muusika-aastale pühendatud karjääriteemaliste kollaazide võistluse, mille eesmärgiks on laiendada noorte teadlikkust ja pöörata tähelepanu ametite mitmekesisusele ühe valdkonna raames, aidata kaasa õppeainete lõimimisele karjääriõppega.
innove_rajaleidja.JPG�
Järvamaa andekatele noorsportlastele jagati õppe-treening toetusi
Taotlusi oli esitatud Järvamaa neljast klubist ja andekaid noorsportlasi oli kokku üheksa. Arvesse läksid 2014.a IV kvartalis saavutatud sportlikud tulemused.
Järvamaa Spordiliit�
Neljakuningatee jalgrattaretk 2015 ametlikult kinnitatud
Eile kogunes Neljakuningatee jalgrattaretke "Padiselt Paidesse" meeskond, et arutleda eesootava neljanda rattaretke toimumisega seonduvat. Foto: erakogu
rattamatk.jpg�
Luulepäev "Luule - see ei tule tuulest" ootab osalema
3. märtsil on Väätsa Põhikoolis maakondlik luulepäev «Luule – see ei tule tuulest». Seekordne luulepäev on pühendatud muusika-aastale ning kannab alapealkirja „Helisev luule“.
luule.jpg�
Paide linnaeelarvega tõstetakse sünnitoetus 400 euroni, noored pered hakkavad saama kodulaenutoetust
2015. aasta Paide linna eelarvesse on planeeritud sünnitoetuse kasv 400 euroni ning noortele peredele mõeldud toetus kodu soetamise laenuintressi tasumiseks.
pere.jpg�
Täismajale läinud "Memory" kontsertiga Paides toetati vähihaigeid
Tarmo Leinatamme mälestuskontsertide „Memory 2015" külastajad annetasid jaanuaris vähiravifondile „Kingitud elu" kokku 5141 eurot. Fond kogus vabatahtlike abiga annetusi kõigil seitsmel tuuri kontserdil Tartus, Tallinnas, Jõhvis, Viljandis ja Paides.
Memory_myygisysteemi_500x500jpg_medium.jpg�
Türil plaanitakse taastada võidutule altar
Türi vallavalitsus ootab ettepanekuid altari võimaliku kuju ja materjali kohta nii kirjelduse kui joonistena k.a 15. veebruarini.
Voidutule altar.jpg�
Kogukonnafond valmistub järjekordsete stipendiumide väljaandmiseks
27. jaanuaril toimunud kohtumisel leppisid maavanem Alo Aasma ja Järvamaa Kogukonnafondi juhatuse esimees Valev Väljaots kokku, et hea tahte leppe allakirjutamine Järvamaa noore spetsialisti stipendiumi väljaandmiseks toimub maavalitsuses 20. veebruaril algusega kell 12.00. Leppega võivad ühineda kõik soovijad.
Valev Valjaots ja Alo Aasma.JPG�
Maavalitsus müüb enampakkumisel kinnistuid
Järva maavanema 27.01.2015. a korralduse nr 1-1/15/33 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
Paide linn koostab vaatamisväärsuste TOP 10
Ajakirjanik Rein Sikk tegi Eesti omavalitsustele üleskutse koostada Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks oma valla või linna vaatamisväärsuste TOP10. Paide linn kutsub paidelasi üles oma linna vaatamisväärsusi märkama.
paekivid.jpg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi detsembris laekunud taotlused ning jagas kultuuri-, spordi-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna väikeprojektide toetuseks 118 000 eurot. Detsembris esitati 125 taotlust, mis on tavapärasest pea kaks korda vähem. Neist toetuse said 76.
hasart_logo�
Türi vibusportlased üliedukad maailmakarikaetapil Prantsusmaal
23.-25. jaanuar toimus Prantsusmaal Nimesis suurim sise võistlus vibuspordis, mis oli ühtlasi ka maailmakarika III etapp. Võistlemas oli 1300 laskjat üle maailma ja kohal olid kõik maailma paremikku kuuluvad vibusportlased. Türi Vibukoolist olid võistlustules Lisell Jäätma, Artur Aas, Kristjan Puusepp, Evert Ressar ja Krista Kull. Fotomontaaž: Türi Vibukool
nimes.jpg�
Noorte talimängude võit läks esmakordselt Albu valda
Reedel, 23. jaanuaril, toimusid Roosna-Allikul neljandat aastat järjest noorte talimängud, millest võttis osa kuus võistkonda üle maakonna. Talimängudel osalesid neljaliikmelised võistkonnad Roosna-Alliku, Koeru, Ambla ja Albu valdadest ning Paide linnast. Talimängude eesmärk oli populariseerida erinevaid talviseid sportimisvõimalusi läbi võistlusmomendi tekitamise. Pildil: Noorte talimängudel osalejad
voit.JPG�
Rahvakultuuri maakondlik toetusprogramm ootab taotlusi 26. veebruarini
Alates tänasest saab esitada taotlusi Rahvakultuuri maakondlikku toetusprogrammi, mis suunatud rahvakultuuri püsimisele ja arengu toetamisele maakondade tasandil. Programmi rahaline maht on 63 912 eurot, millest on Järvamaale eraldatud 3737 eurot. Taotluste esitamise viimane tähtaeg on 26. veebruar.
rahvakultuuri_keskus_uus.jpg�
Türi poiss pääses lauluvõistlusel edasi
Türi poiss Karl-Mathias Saarse pääses eile ôhtul eetris olnud "Laulukarusselli" neljandast eelvoorusaatest žürii otsusega edasi poolfinaali. Pildil: Karl-Mathias Saarse "Laulukaruselli" saates. Foto: etv.err.ee
karl_mathias_saarse.jpg�
Evely Kaasiku taas Euroopa viies
Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused Šveitsis jätkusid nädalavahetusel väga huvitavate lühiraja- ja teatevõistlusega. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku oli lühirajal tegemas oma karjääri parimat sõitu suusaorienteerumise tiitlivõistlustel, kui sõitis vaheaegades pidevalt viieteistkümnenda koha graafikus, ent raja lõpuosas tehtud paariminutiline orienteerumisviga nurjas selle.
ESOc2015_Doris&Daisy Kudre, Eveli Kaasiku_teade 5.koht.jpg�
Telli e-valijakaart!
Et saada valijakaart oma e-posti aadressile juba 1. märtsil 2015 toimuvateks Riigikogu valimisteks, tuleb see tellida hiljemalt neljapäeval, 29. jaanuaril.
e-valijakaart.jpg�
TV3 uudis: Jaapanlased käisid Järva-Jaanis "maailma serva" avastamas
Järva-Jaani vanatehnika varjupaika külastas Jaapani televisioon, et filmida seal saadet "SEKAI NO HATE MADE ITEQ", mille eestikeelne tõlge oleks "Käime maailma serval".
Video
Türi Spordiklubide Liit kutsub kõiki võistlema lühiraja kiiruisutamise seeriavõistlusele
Türi Spordiklubide Liit soovib propageerida uisutamist kui mõnusat harrastust ja kutsub kõiki osalema lühiraja kiiruisutamise seeriavõistlustele.
uisud-67175380.jpg�
Ansomardi-nimeline omaloomingu auhinnavõistlus Järva-Jaanis kutsub osalema
Järva-Jaani Gümnaasium kuulutab välja Ansomardi-nimelise loominguliste uurimistööde konkursi Järvamaa koolide kõikide kooliastmete õpilastele.
leili_andrelu.jpg�
Järvamaa vibulaskjad astuvad Prantsusmaal võistlustulle
Tänasest pühapäevani toimub Prantsusmaal Nimes maailmakarika etapp (MK) vibulaskmises, kus Türi Vibukoolist astuvad võistlustulle Eesti noortekoondise liikmed Lisell Jäätma, Kristjan Puusepp ja Artur Aas, mitmekordne Eesti meister ja rekordiomanik Evert Ressar ning naiste klassis Krista Kull. Pildil vasakult: treener Maarika Jäätma, Kristjan Puusepp, Lisell Jäätma
vibulaskjad.JPG�
Jalgpallikarika noppis Imavere Põhikool
Eile, 22. jaanuaril kogunes Paide E-Piim spordihalli viis Järvamaa kooli, et osaleda Järvamaa Spordiliidu poolt korraldatavatel tüdrukute 6.-9. klasside jalgpalli karikavõistlustel.
imavere pk I koht.jpg�
MoeP.A.R.K.i finalistid selgunud!
MoeP.A.R.K. 2015 eelžürii valis välja 25 kavandit, mis tuuakse publiku ette 14. märtsil kell 17.00 Paide Kultuurikeskuses.
MoeP.A.R.K. 2014�
KredEx asub taas toetama kortermajade rekonstrueerimist
Kolmapäeval toimus Paide Kultuurikeskuses KredExi infopäev, kus tutvustati korterelamu rekonstrueerimistoetuse põhitingimusi.
kredex.jpg�
Eestlased sprindi teatesõidus kaheksandad
Šveitsis toimuvatel suusaorienteerumis Euroopa meistrivõistlustel jätkusid võistlused segavõistkondade sprindi teatesõiduga.
ESOC2015_E.Kaasiku_tava_S.JPG�
Maakonnaplaneeringu koostajad peavad nõu omavalitsustega
Järvamaa maakonnaplaneeringu eeltööd on lõppenud, alustatud on eskiislahenduse koostamist. Seoses sellega alustab maavalitsuse arengu-ja planeeringuosakond nõupidamisi omavalitsustes, et saada tagasisidet planeeringu koostamisel senitehtule. Esimene kohtumine toimub 27. jaanuaril Väätsa vallavalitsuses.
�
Vapimärgi kandidaate on aega esitada 30. jaanuarini
Järvamaa vapimärgi nõukogu ootab 30. jaanuariks 2015 taotlusi autasustamiseks maakonna kõrgeima autasuga.
�
Põnev relvanäitus Järvamaa Muuseumis alates laupäevast
Järvamaa muuseum annab teada, et alates 24. jaanuarist saab pea kuu aja jooksul näha haruldast näitust Järvamaa relvakollektsionääride ja muuseumi enda kogudest.
Järvamaa muuseum, foto: Anu Ansberg�
Järvakad suusaorienteerumise EM tavarajal eestlastest parimad
Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste teisel päeval Švetsis Lenzerheides võisteldi pikal rajal, kus starditi ühisstardist. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Ilmar Udam tegid taas tubli sõidu, olles Eesti koondise parimad.
Ev.Kaasiku.JPG�
Maavanem Alo Aasma külastas Rajaleidja keskust
21. jaanuaril külastas maavanem Alo Aasma Järvamaa Rajaleidja keskust. Kohtumise eesmärgiks oli tutvuda keskuse tööga ja arutleda selle rolli üle maakonnas.
Maavanem Rajaleidjas 21012015.JPG�
EAS kutsub ettevõtjaid kontaktreisidele
EAS kutsub Eesti ettevõtjaid osalema kontaktreisidel, mille eesmärgiks on korraldada sihtturul ärikohtumised potentsiaalsete klientidega. Kontaktreise rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. 2015. aastal korraldab EAS kontaktreise kümnesse sihtriiki - Norra, Prantsusmaale, Saksamaale, Itaaliasse, Rootsi, Türki, Taani, Hollandisse, Suurbritanniasse ja Hiina.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Anna hääl aasta teo nominendile! HÄÄLETAMINE ON LÕPPENUD!
Vahetult enne pühi lõppes kandidaatide esitamine konkursile «Järvamaa aasta tegu 2014» ning Järvamaa omavalitsuste liit ja Järva Teataja kuulutasid välja suure rahvahääletuse, kus kõik saavad valida nende meelest tänavu maakonnale olulise ja erilise teo. Seekord pääses valikusõelast läbi 13 nominenti.
aastategu2013_esi.JPG�
Aasta esimesel loodusõhtul rännatakse põhjapooluselt Teravmägedele
Täna algusega kell 18.30 toimub Türi Kultuurikeskuses järjekordne loodusõhtu, mille külaliseks on meteoroloog ja polaaruurija Timo Palo.
Plakat_Timo Palo_2_vaike.jpg�
�
  Foorum
�

30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
16.01.2015 Kinnisvara pakkumised paides ja järvamaal!
29.11.2014 Üürile anda korter Paides
24.11.2014 Inglise keele õpe
09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Koigi mõisa tutvustus
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumissari 2015
LTP 2015_v

Kalender
 
  Kalender
�
Veebruar 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28

Täna 01.02.2015
 
18:00
 
15:00
 
11:30
 
11:00
Homme 02.02.2015
 
19:00
 
19:00
 
12:00
 
10:30

  Teated
�
Türi Ühisgümnaasiumi infopäev „Üks päev gümnaasiumis“
26.02.2015 08:00
9.-12. klasside maskiball Paide Ühisgümnaasiumis
20.02.2015 19:00
Rakvere teatri etendus, Martin McDonagh „Leenane'i kaunitar“ Oisu rahvamajas
18.02.2015 19:00
Tantsuõhtu Toomas Anniga Koigi mõisas
14.02.2015 20:00
Mari Kalkuni kontsert Paide Wabalinna majas
14.02.2015 19:00
Järva-Jaani lahtised meistrivõistlused sõudeergomeetritel
14.02.2015 12:00
8. klasside inglise keele olümpiaad Paide Ühisgümnaasiumi keeltekeskuses
13.02.2015 10:00
Rakvere teatri etendus, Slawomir Mrožeki „Leping“ Türi kultuurikeskuses
11.02.2015 19:00
Järvamaa matemaatikaolümpiaad Türi Põhikoolis
07.02.2015 10:00
Türi noortekeskus külas Taikse rahvamajal (kell 16–18)
06.02.2015 16:00
Vabariikliku emakeeleolümpiaadi "Ilus eestikeelne lause" Järvamaa piirkonnavoor Paide ühisgümnaasiumis
06.02.2015 10:00
XXXV Tammsaare rahvamatk
31.01.2015 12:00
Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor 6.-12. klassidele Paide Gümnaasiumis
31.01.2015 10:00
"Maale elama" infopäev Paides
30.01.2015 14:00

  Ilm Järvamaal
�


Orav ja Ilves
Tipp ja Täpp
Tsirkuseprintsess
Brüsseli kapsas
Talvelaul 2015
KINO
Armastus ei hüüa tulles
Brassical2015
Georg Ots
Ruumide rent
Maalermeister
Terminaator
Kvartett
Sõbrapäeva tantsuõhtu
Eesti Kontsert 2014 Paides
Ott Sepp tõuseb üles
Lastehommik veebruar
Õnnenumbrid
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele