JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Mitut Järvamaa kultuurisündmust sel suvel külastasid?
Ühte.
Kahte.
Kolme.
Rohkem kui kolme.
Mitte ühtegi.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Tarbija, tea oma õigusi!
Järvamaa Vabatahtlike Keskus
Annetus-toetusfond „Nutikad lapsed“
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Kuma raadio
Väätsa Prügila
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
OSTAME OMADELT JA JÄTAME RAHA KOJU!
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Haigla
Maale elama
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Raudteemuuseum
Kolm õpetlikku ja kasulikku videoklippi, mis juhendavad tarbijat erinevate tarbijaprobleemide korral
Maanteeinfo
Järvamaa Kogukonnafond
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Eesti Südamaa fännileht
Sargvere mõisNupud
 
l1
  Uudised
l3
Kossustaar Kristjan Kangur juhendas Paides noori (pildid)
Täna toimus Paides E-Piim spordihallis avatud treening kõigile korvpallihuvilistele noortele, mida juhendas Paides läbisõidul olnud kossutäht Kristjan Kangur, et enne Itaaliasse sõitu osaleda laste korvpallitreeningul.
Kristjan Kangur Paides, foto: Maarit Nõmm�
Järvamaa reumaselts kutsub käimispäevale
Eesti Reumaliidu käimispäev toimub 30. augustil Tallinnas. Väljasõit Paide kultuurikeskuse parklast kell 8.30. Eelregistreerimine 26. augustini!
Tervisepäev�
Järva maavanem Tiina Oraste tööd tunnustati Politsei- ja Piirivalveameti kõrge autasuga
Eile, 21. augustil, Väätsa mõisas toimunud Järva maavanema vastuvõtul maakonna turvalisusesse panustajatele tunnustati ka maavanema enda tööd Järvamaal hea elukeskkonna loomisel.
Järva maavanem Tiina Oraste vastuvõtt Väätsa mõisas, foto: Anu Puusepp�
Ohutuspäeval õpetatakse endast ja oma lähedastest hoolima
Homme Paides toimuval ohutuspäeval saab ise proovida, vaadata ja uurida turvalisuse tagajate tegemisi. Huvilistele õpetatakse ohutut käitumist, mida ilmestavad atraktiivsed esitlused. Foto eelmise aasta ohutuspäevalt.
Ohutuspäev 2013 Paides�
Sotsiaalkaitseminister tunnustab aktiivseid eakaid
Sotsiaalkaitseminister tunnustab tänuvastuvõtul vabatahtlikke ja teistele eeskujuks olevaid aktiivseid eakaid inimesi. Kokku on tänuvastuvõtule kutsutud 31 inimest. Järvamaalt pälvivad tunnustuse Ülo Jammer ja Maimu Lomp. Pildil: eakate tänuüritus 2013.
Eakate tänuüritus 2013, foto: sotsiaalministeerium�
Järvamaa meistrid orienteerumise tavarajal selgusid ühises konkurentsis naabritega
Taasiseseisvumispäeval selgitati Järva- ja Raplamaa meistreid orienteerumise tavarajal. Selline võistlusformaat, kus ühiselt selguvad kahe naabermaakonna orienteerumismeistrid, lisab võistlusel konkurentsi ja pinget ning on kasutusel juba aastaid. Fotol: meeste esikolmik
Järva-Rapla MV meeste esikolmik�
Maavanem tunnustas Järvamaa turvalisusesse panustajaid (pildid)
Seoses arengukava „Turvaline Järvamaa 2014-2020“ valmimise ja taasiseseisvumispäevaga tunnustas Järva maavanem Tiina Oraste maakonna turvalisusesse panustajaid. Väätsa mõisas toimunud tänuvastuvõtule olid kutsutud peamiselt politseinikud, päästjad, Kaitseliidu ja Järvamaa Haigla esindajad, aga ka arengukava koostamisega seotud inimesed.
Järva maavanem Tiina Oraste vastuvõtt Väätsa mõisas, foto: Anu Puusepp�
Vana-Veski puhkekeskus kutsub loodusmatkale
Vana-Veski puhkekeskus kutsub 14. septembril loodusmatkale „Veel ja maal“.
Vana-Veski loodusmatk�
Ohutuspäev juba sel laupäeval!
Laupäeval, 23. augustil kell 12-16 toimub Paides järjekordne ohutuspäev, mis sel aastal on pühendatud Paide tuletõrje 135. aastapäevale. Üritus on kõigile tasuta.
Ohutuspäev Paides�
Paides avati uus reoveepuhasti (pildid)
Täna kell 14 avati Paides pidulikult linna uus reoveepuhastusjaam ning kuulutati lõppenuks Järvamaa viimaste aastate üks suuremaid projekte - Ambla, Imavere, Kareda, Koigi, Paide ja Roosna-Alliku valla ning Paide linna ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine.
Paide reoveepuhasti avamine, foto: Anu Puusepp�
Energiatõhus eakatekodu saab nurgakivi
Väätsa eakatekodu nurgakivi pidulik asetamistseremoonia toimub teisipäeval, 26. augustil kell 15 Väätsa vallas (Türi tee 1).
Eakatekodu Väätsal�
Tänavuste Kaitseliidu päevade parim oli Järva malev
15.-17. augustini Võrumaal Kurgjärve Spordibaasis toimunud Kaitseliidu päevad võitis üldarvestuses Järva malev Võrumaa ja Jõgeva maleva ees. Foto: Tiit Tamberg
Kaitseliidu Järva malev�
Paide linnavalitsus võtab tööle pearaamatupidaja
Paide linnavalitsus võtab tööle pearaamatupidaja (ajutiselt äraoleva töötaja asendajaks). Konkursi tähtaeg: 19. september 2014.
�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VIII etapp kutsub osalema
Laupäeval, 30. augustil kell 12 toimub Koigis liikumissarja „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014“ VIII etapp.
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa VIII etapp�
Siiri Sisask kutsub laulma Paide oma laulu
Taasiseseisvumispäeval annab Siiri Sisask Paides kontserdi oma lauludest. Kontserdi kavas on laul, millel on meie linna-maakonnaga otsene seos.
Taasiseseisvumispäeva kontsert Paides�
Paide naiskoor esineb Pariisis
Paide naiskoor osaleb 20.–24. augustini IV Pariisi rahvusvahelisel kooride ja orkestrite festivalil. Fotol: Paide naiskoor juunis 2014
Paide naiskoor 2014�
Paide kultuurikeskus annab hooajale avalöögi
30. augustil toimub Paide kultuurikeskuse hooaja avalöök, mis tutvustab kultuurikeskuse algava hooaja kultuurilisi ettevõtmisi, huvitegevust ja külalisesinejaid.
Hooaja avalöök 2014�
Noorte Kotkaste lühifilmide konkurss kutsub osalema
Kaitseliidu noorteorganisatsioon Noored Kotkad kuulutab välja lühifilmide konkursi "Iga noor tervitab võimalust panustada riigikaitsesse!". Konkurss kestab 30. septembrini.
Lühifilmide konkurss 2014�
Paides avatakse pidulikult uus reoveepuhasti
Homme, 19. augustil avatakse Paides pidulikult linna uus reoveepuhastusjaam ning kuulutatakse lõppenuks Järvamaa viimaste aastate üks suuremaid projekte - Ambla, Imavere, Kareda, Koigi, Paide ja Roosna- Alliku valla ning Paide linna ühisveevärgi ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine.
Paide uus reoveepuhasti�
Tänavakorvpallisari „Paide Suvi 2014“ IV etapi kokkuvõte
Pühapäeval, 17. augustil kogunes taas Paide Laia tänava korvpalliväljakutele mitmeid korvpallisõpru, et maha pidada selle suve neljas ehk eelviimane tänavakorvpalli etapp. Kohale tuli kokku 31 korvpallurit - 27 meest ning 4 poissi.
Tänavakorvpallisari "Paide suvi 2014"�
Arvamusfestival tõi kokku üle 4000 inimese
Arvamusfestivalil algas viimane arutelu, lavale astuvad parlamendierakondade juhid. Kahe päeva jooksul külastas Paide Vallimäge üle 4000 inimese, arutelusid oli kirglikke ja seinast seina teemadel. Järgmine Arvamusfestival toimub 2015. aasta augustis, mitmed organisatsioonid on juba endale teemalava koha broneerinud.
Arvamusfestival 2014�
Arvamusfestivali esimene päev: 2000 inimest, arutelu Eesti tulevikust
Arvamusfestivali esimesel päeval osales 2000 inimest. Päeva lõpetas suur arutelu tuleviku Eestist, kus sadakond inimest arutasid, milline on nende unistuste Eesti ja kuidas selleni jõuda.
Arvamusfestival 2014�
Arvamusfestivali 1. päev pildis
Arvamusfestivali 1. päev tõi Paide vallimäele rohkelt sisukaid ja põhjalikke arutelusid ning põneva kultuurikava. Festival jätkub homme. Ole kohal!
Arvamusfestival 2014�
Algas Paide linna ettevõtluskonkurss. Kandidaatide esitamise tähtaeg 10. september 2014!
Paide linnavalitsus kuulutas välja konkursi 2014. aasta parimate ettevõtete väljaselgitamiseks. Konkursi eesmärk on tunnustada Paide linna arengule kaasa aidanud tublisid füüsilisest isikust ettevõtjaid ja äriühinguid.
�
Arvamusfestival 2014 stardib!
Juba mõne tunni pärast algab Paides tänavune Arvamusfestival, mis kahe päeva jooksul toob Vallimäele enam kui 160 arutelu, arutelulavadele astub üle 500 kõneleja ja programmi jagub 30 erinevasse kohta.
Arvamusfestival 2013�
Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naised jooksevad üliõpilaste MMil tublilt
Tšehhis Olomoucis toimuval üliõpilaste MM-l on Järvamaa orienteerumisklubist JOKA arvatud Eesti koondisesse Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Mõlemad on oma avastardid teinud ja jooksnud hästi. Pildil: Evely Kaasiku
Evely Kaasiku�
Järvamaa omavalitsusjuhid soovivad Eesti koolide digipööret ja üldhariduskoolide IT-kompetentsikeskust Järvamaa riigigümnaasiumi juurde
Järvamaa Omavalitsuste Liit saatis haridusminister Jevgeni Ossinovskile kirja, milles tehakse ettepanek rakendada vabariigi üldhariduskoolides digiõpet toetav motivatsioonipakett ning ühtlasi leitakse, et Järvamaale rajatava riigigümnaasiumi juurde võiks luua üldhariduskoolide IT-alase kompetentsikeskuse.
JOLi logo jpg�
Järvamaa omavalitsusjuhid hakkavad maakonna riigigümnaasiumi sisupoolt arutama
Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas kutsuda 3. septembriks kokku töörühma, mis hakkab arutama, millised saavad olema maakonna riigigümnaasiumi õppesuunad.
JOLi logo jpg�
Järva-Jaanis toimub õpiõhtu
Neljapäeval, 14. augustil on Järva-Jaani kultuurimajas õpiõhtu, mille korraldab Eesti Vabaharidusliit (www.vabaharidus.ee). Ajavahemikus k 17-21.00 on võimalik osa saada mõnest lühikoolitusest ning osaleda loovates õpitubades.
Õpiõhtu Järva-Jaanis�
Järvamaa piiril Riiusaares avatakse Eesti- ja Liivimaa kunagist eraldusjoont tähistav piirikivi
Järvamaad on nimetatud keskpõrandaks, mis mõtteliselt eraldab paeset Põhja-Eestit kuplilisest Lõuna-Eestist. Oleme Eestimaa südames, aga ikkagi kellegi või millegi suhtes piirimail.
Ettevalmistustööd piirikivi avamiseks Riiusaares, foto: Päinurme Koduloomuuseum�
Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja Järvamaa 2015. aasta laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkursi
Järgmisel aastal Türil toimuva maakonna laulu- ja tantsupeo teostamiseks oodatakse ideekavandeid hiljemalt 5. septembriks.
ltp ideekavandite konkurss�
Vabalinnad Arvamusfestivalil
Sel reedel ja laupäeval Paides toimuva Arvamusfestivaliga on Paide Wabalinna maja ka sel aastal palju seotud. Majas asub festivali staap ja see on festivali vabatahtlike üheks tegevuskeskuseks.
Wabalinna maja�
Kristjan Kõljalg: Tervis, meie kalleim vara
Meie eesmärk on, et Järvamaale jääb kvaliteetset arstiabi pakkuv üldhaigla ka aastal 2030. Haiglates pakutavate tervishoiuteenuste võimalikult kodulähedane kättesaadavus on eesmärk, millele mõningal määral vastandub teenuse kvaliteet, seda nii juhtumite vähesuse, raha vähesuse, kui ka kvalifitseeritud personali vähesuse tõttu.
Kristjan Kõljalg, foto: Anu Puusepp�
Tähistati 450 aasta möödumist Sääsküla esmamainimisest
Laupäeval 9. augustil toimus Sääsküla (Ambla vald) esmamainimisele pühendatud ajalootund ja külakokkutulek. Kuigi väärikas üritus ei pakkunud huvi kohalikele vallajuhtidele ega ka ajakirjandusele, oli kohal siiski kokku 170 Sääsküla elanikku ja külalist. Pildil: külaelanikud bussi ootamas.
Arhalised mehed tutvustavad ilmunud valimikku Sääsküla regilauludest�
Avatud uste päev E-Piim spordihallis
E-Piim Spordihalli avatud uste päev toimub 30. augustil 2014 kell 11.00-16.00. Võimalus soetada kuukaardid ja muud pääsmed 25% odavamalt. Kasuta võimalust ja ole kohal, see saab olema üks tore päev!
Avatud uste päev�
Türi kultuurikeskuses etendub järgmine noortemuusikal
Üle-eestiline Noorte Muusikaliteater toob järgmisel nädalal Türi kultuurikeskuses lavale muusikali “Suvelõõm”.
Suvelõõm�
Türi Põhikooli direktor on valitud
Türi Vallavalitsus kinnitas tänasel, 12. augusti istungil Türi Põhikooli direktoriks 18. augustist 2014 Ervin Jürisoo.
Türi linna silt�
Järvamaa laulu- ja tantsupeo piletimüügist jõudis annetus Järvamaa Pärandi sihtkapitalile
Vastavalt varasema Paide linnavalitsuse otsusele tehti igalt müüdud piletilt 5 sendine annetus SA Järvamaa Kogukonnafondi poolt hallatavale Järvamaa Pärandi sihtkapitalile. Üksik- ja perepileteid müüdi Järvamaa laulu- ja tantsupeol kokku 1190 ning sellest tuli annetus kogusummas 59 eurot ja 50 senti.
�
Juulikuu Järvamaa tööturul
Juulikuu viimasel päeval oli 655 registreeritud töötut, mis moodustab 4,4% Järvamaa tööjõust.
Juulikuu Järvamaa tööturul�
Sargvere mõisakino pakub põnevat kinoseanssi
Järgmine mõisakino seanss saab toimuma 17. augustil kell 18.00-21.30, mil mõisa külastab Maailmafilmi festival.
Sargvere mõisakino august 2014�
Schenker liiga võrkpallikohtumised E-Piim spordihallis
Mullu Eesti võrkpalli esiliiga võitnud Paide/Türi/Väätsa meeskond on astunud sammu edasi ning liitub uuel hooajal Eesti-Läti ühisliigaga. Meeskond hakkab kandma Järvamaa võrkpalliklubi nime.
Järvamaa võrkpalliklubi�
Järvakad esinesid edukalt orienteerumise Eesti meistrivõistlustel
Nädalavahetusel selgitati Võrumaal Eesti meistreid orienteerumisjooksus. Medaliheitlused toimusid koguni kolmel orienteerumisalal – orienteerumissprindis, öisel tavarajal ja sprindi teatejooksus. Järvamaa orienteerumisklubile JOKA olid võistlused väga edukad ja koju toodi 12 medalit, sealhulgas 3 medalit eliitklassis.
Orienteerumise Eesti MV�
�
  Foorum
�

11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
19.06.2014 Muruniitmis teenus
19.06.2014 Muruniitmis teenus
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!Portaali videod:
Veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette"
!Viimane tänavaküsitluse video
Rajaleidja
Ohutuspäev 2014
Hooaja avalöök 2014
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
LTP IDEEKAVANDITE KONKURSS

Kalender
 
  Kalender
�
August 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Täna 23.08.2014
 
21:00
 
16:00
 
12:00
 
12:00
 
12:00
Homme 24.08.2014
 
20:00
 
15:00
 
13:00

  Teated
�
Avatud uste päev E-Piim spordihallis
30.08.2014 11:00
Emakeeleõpetajate nõupidamine paide Gümnaasiumis
29.08.2014 14:00
Matemaatika-füüsikaainesektsiooni nõupidamine Paide Ühisgümnaasiumis
29.08.2014 14:00
Muusikaõpetajate ainesektsiooni nõupidamine Paide Gümnaasiumis
29.08.2014 14:00
Käsitöö- ja tehnoloogiaõpetajate ainesektsiooni nõupidamine Paide Gümnaasiumis
29.08.2014 08:30
Puhkpillikontsert Jäeva-Jaani kirikus
26.08.2014 19:00
Suvelõpu perepäev Roosna-Alliku tehisjärve ääres
24.08.2014 15:00
Aleksandri poolmaraton
24.08.2014 13:00
Balti keti 25. aastapäeva tähistamine Türil
23.08.2014 12:00
Ohutuspäev Paides
23.08.2014 12:00
Jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
17.08.2014 12:00
Päinurme piirkonna külade kokkutulek
16.08.2014 12:00
Järsi, Türje ja Võhmuta külade päev
16.08.2014 12:00
Doonoripäev Järva-Jaani kultuurimajas
15.08.2014 10:30

  Ilm Järvamaal
�


Prints ja Kerjus
Madissoni sillad
Vana õngitseja
Hiired pööningul
Hävituse ingel viimane
Lovesong
Kodu tuleohutuks näitus
Memory 2015
Testosteroon
Tehnikasõltuvus
 kahe isanda teener
Ruumide rent
Peeter Oja Kui loll võib inimene olla
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele