JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Maale elama
Väätsa Prügila
Maanteeinfo
Järvamaa Keskraamatukogu
Sargvere mõis
Ajakeskus Wittenstein
Kuma raadio
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Järvamaa Kogukonnafond
Järvamaa Haigla
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
A.H.Tammsaare muuseum
Raudteemuuseum
KÜSK
Ühendus Weissenstein
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Rajaleidja
paide_kultuurikeskus
MTÜ Järvamaa SpordiliitNupud
 
l1
  Uudised
l3
Lastevanemate kool õpetas tunnetega toime tulemist
Rajaleidja Lastevanemate koolis rääkisime 5. oktoobril teemal „Kuidas toime tulla enda ja lapse tugevate tunnetega?“. Osalejate rohkus näitas, et antud teema on lapsevanematele väga oluline.
innove_logo.JPG�
Järvamaa arenduskeskus premeeris ettevõtlikku noormeest
6. oktoobril anti Väätsa mõisas üle H. Tohvelmani nimeline Järvamaa maakoolide eduka õpilase preemia. Järvamaa Arenduskeskus andis omalt poolt välja eripreemia ettevõtlikule noorele, kelleks osutus Sten Perillus. Foto: Evelin Puntso
sten.JPG�
13. oktoobri Maakonnatunnis külalised on Triin Pobbol, Hannele Saksniit ja Kersti Viilup
Teisipäeval, 13. oktoobril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalisteks on maavalitsuse arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Triin Pobbol ning peaspetsialist Hannele Saksniit, kes räägivad Järvamaa ettevõtjate ja turismiedendajate tunnustuskonkursist. Kogukondliku turvalisuse 2015. aasta väikeprojektide toetusprogrammi taotlusvooru tulemustest kõneleb maavalitsuse haridus-ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Kersti Viilup.
Maakonnatund oktoober.JPG�
Tervise Arengu Instituut: üheksa suitsetajat kümnest soovib tubakast loobuda
Tervise Arengu Instituudi ja Sotsiaalministeeriumi tellitud viimasest tubakateemalisest uuringust selgus, et üheksa suitsetajat kümnest mõtleb suitsetamisest loobumisele ning kaheksa on selleks teinud otsustava sammu. Uuringu tulemused näitavad, et tubakast loobumise peamisteks põhjusteks on enda või lähedase tervise halvenemine või olulised muutused elus, näiteks lapse sünd.
TAI logo 450.jpg�
KÜSK jagab taas projektotoetusi
KÜSK avab juba kolmandat korda toimuva arenguhüppe taotlusvooru, kuhu ootab vabaühendustelt 2. veebruariks 2016 selliseid projekte, mis keskenduvad organisatsiooni tegevusvõimekuse suurendamisele, et saavutada ühenduse eesmärkide elluviimisel ja tegutsemisel oluline arenguhüpe.
kysk logo�
Türi vald tunnustas haridustöötajaid
Eile, 8. oktoobril toimus õpetajate päevale pühendatud tänuüritus Türi kultuurikeskuses, kus jagati kätte Türi valla 2015. aasta hariduspreemiad ning tunnustati nominente. Üritusel esines inspireeriv Alar Ojastu ja maagilisi helisid jagas meiega Silver Sepp. Foto: Teet Reier
8.10 tunnustamine.jpg�
Täiskasvanud õppija nädal (TÕN) ootab kaasa lööma
9.– 16. oktoobril toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mida koordineerib ETKA Andras koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga.
ton_uus.jpg�
Paide käsitöömeister valiti Järvamaa aasta õppijaks
Täiskasvanud Õppija Nädala raames tunnustatakse igal aastal üle Eesti kõigis maakondades aasta õppijat, koolitajat, koolitussõbralikku organisatsiooni, koolitussõbralikku omavalitsust ja aasta õpitegu.
oppija.jpg�
Edukaim maakooli õpilane on Aravetelt
Eile anti Väätsa mõisas üle Helmi Tohvelmani nimeline Järvamaa maakoolide eduka õpilase preemia. Pildil: Erik Vilbu; foto: Väätsa vald FB
erik.jpg�
Kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoorus laekus maavalitsusele 36 taotlust
Kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta sügisvoorus laekus Järva maavalitsusele 36 taotlust. Taotletav toetuse kogusumma on 53 563 eurot. Projektide toetamiseks on vahendeid 19 400 eurot.
Triin Pobbol 2015.JPG�
Järgmine Türi õunafestival kolib tagasi oktoobri algusesse
Septembrikuu viimasel nädalal kokkuvõtete tegemiseks kogunenud Türi Õunafestivali toimkonna üksmeelne arvamus oli, et tuleval aastal peaks festival taas toimuma oktoobrikuu alguses, ehk siis 1. oktoobril 2016.
puu.jpg�
Paide Gümnaasiumi jalgpallurid vabariigi kolmandad
Eile, 7. oktoobril toimus Paide kunstmurustaadionil Eesti Koolispordi Liidu 6.-9.klasside jalgpalli meistriliiga finaalvõistlus noormeestele.
jalgpall_vabariik1.jpg�
ERR uudis: Ligi 400 piimatootjat plaanivad tegevuse lõpetada
Põllumeeste Keskliidu hinnangul on Eestis 300-400 piimatootjat, kes plaanivad piimatootmise lõpetada, kuna toorpiima kokkuostuhind Eestis on Euroopa Liidu üks madalamaid, millele on oma mõju avaldanud ka Vene turu äralangemine. Maaeluminister Urmas Kruuse avaldas Järvamaa piimatootjatega kohtudes arvamust, et kriisi aitaks leevendada seegi, kui piimatootja, töötleja ja kaupleja tulu jaguneks õiglaselt.
Video
Animafestivali PPAFF 2015 alafestival Kino maale Türi Kultuurikeskuses
Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF neljandat korda ning kestab 12. oktoobrist 1. novembrini. Sel hooajal kannab PPAFF EFFE kvaliteedimärki.
Priit_Parna_4_animafilmifestival_ehk_PPAFF_2015.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus osaleb digitaalset õppevara arendavas rahvusvahelises projektis
Kesk-Läänemere piirideülene projekt on seadnud eesmärgiks propageerida hügieeni puudutavate teadmiste ja õppimisvõimaluste arendamist nii tervishoiu kui puhastusteeninduse valdkonnas.
Järvamaa Kutsehariduskeskuse esindus Järvamaa messil 2011, foto: Anu Ansberg�
Omavalitsustele laekunud tulumaks on tänavu kasvanud 6,42%
Tänavuse kolme kvartali lõikes on maakonna omavalitsustele kõige olulisemaks tuluallikaks olev füüsilise isiku tulumaksu laekunud 6,42 protsenti rohkem võrreldes mullusega.
Vapp uudise juurde.jpg�
Müügile saabusid Paide kultuurikeskuse aastalõpupeo piletid
Aastalõpupidu toimub Paide Kultuurikeskuses 19. detsembril. Piletid saadaval Paide Kultuurikeskuse kassas, Piletilevis ja Piletimaailmas kuni 14. novembrini hinnaga 23€, alates 15. novembrist hinnaga 25€.
aastalopp.jpg�
Laupa kooli kokkutulek ootab osalema
Laupa kooli vilistlaste ja töötajate kokkutulek toimub 17. oktoobril algusega 16.00. Osalustasu 15. oktoobrini 12€. Kõik on lahkelt palutud!
laupa_kool�
Rahvusooper Estonia täidab Paide Kultuurikeskuse muusikaga
Rahvusooper Estonia täidab 14. oktoobril Paide Kultuurikeskuse kogu päevaks muusikaga. Päev algab kontserdiga kõige pisematele, pealelõunal etendub kahel korral Don Quijote romaanil põhinev muusikal Mees La Manchast.
beebid.jpg�
Laupa kool viis ka sõbrad jooksma
2.- 5. oktoobrini viibis Laupa koolis külas Saksamaa Rosenheimi kooli esindus: 12 õpilast ja 2 õpetajat. Koostöö Rosenheimi, Laupa ja Võru põhikooli vahel on kestnud juba üle kümne aasta.
IMG_3256.JPG�
Järvamaa Rajaleidja akadeemia "Iga inimene heliseb!" tuleb taas
Järvamaa Rajaleidja akadeemia „Iga inimene heliseb!“ toimub 20. oktoobril Paide kultuurikeskuses. Akadeemias keskendutakse erinevatele teemadele, mille eesmärgiks on aidata laste ja noortega tegelejatel märgata ja arvestada ümbritsevate inimeste ja iseenda erilisust ning helisemist.
akadeemia.jpg�
Maaeluminister kohtub Järva- ja Viljandimaa põllumeestega
Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna Väätsal põllumeeste esindusorganisatsioonidega ning külastab piimatootmisi Järva- ja Viljandimaal.
kruuse.JPG�
Järva maavanem kuulutas välja konkursid parimate ettevõtete ja turismiarendajate tunnustamiseks
Järva maavanem Alo Aasma kuulutas välja konkursid „Järvamaa parimad ettevõtted 2015“ ja „Järvamaa parimad turismiarendajad 2015“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 22. oktoober 2015.
Tunnustamine 450.JPG�
Septembris sündis Järvamaal 32 last
Järvamaa peredesse sündinud 32 lapsest olid 15 poisid ja 17 tüdrukud. Sündis üks paar kaksikuid.
Jarva maavalitsus uudiste juurde.jpg�
Andmekaitse Inspektsioon tunnustas Türi Vallavalitsust
Andmekaitse Inspektsioon korraldas ka käesoleval aastal kohalike omavalitsuste veebilehtede seire. Kontrolliti 213 kohaliku omavalitsuse veebilehti, vaadates, kas ja kuidas seal on seadusega sätestatud alustel teave avaldatud ning kuidas on tagatud isikute eraelu kaitse.
tyri_kodukas.jpg�
Hõimupäevad Järvamaa muuseumis
Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobrikuu kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse riigilipud.
hoim.jpg�
"Lõikuspeo" piletid saabusid müügile
Laupäeval, 17. oktoobril esietendub Sääsküla (Ambla vald) vana sigala põhuhoidlas Arlet Palmiste uus humoorikas näidend „Lõikuspidu“. Lavastust mängitakse vaid kahel korral 17. ja 18. oktoobril algusega kell 15.
plakat.jpg�
Paide-Türi Rahvajooksul võidutses Roman Fosti
Täna peeti 34. Paide-Türi rahvajooks kus ilus ilm ning tuntud võistlus hea korraldusega meelitas kohale hulga osavõtjaid. Paide-Türi distantsil oli 866 ja Kirna-Türi distantsil 1679 finišeerijat. Koos lastejooksude oli lõpetajaid 3700. Foto: Maarja Trauss
roman.jpg�
Lugemise kunst, elamise headus
Kas teie teate, kuidas Juhan Liiv lugema õppis? Või kui pikkade luuletuste väljamõtlemist võis ta endale lubada? Vastused saab Türi Ühisgümnaasiumist, kus 16. oktoobrini on avatud näitus „Lugemise kunst, elamise headus“.
naitus.JPG�
Ettelugemiskonkursi „Muusika lasteraamatutes” kokkuvõte
1.oktoobril toimus Järvamaa Keskraamatukogus maakondlik ettelugemiskonkurss „Muusika lasteraamatutes”.
ettelugemispaev.JPG�
Ajaloopäev ja -konverents "Vaali Vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu" (video)
29. septembril 2015 toimus Järvamaal Koigi ja Koeru vallas ajaloopäev ning –konverents „Vaali vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu".
Vaali 110 450.JPG�
Järvamaa omavalitsusjuhid lähevad õppereisile Hispaaniasse
Hispaanias viibitakse Castilla-Leóni piirkonna Valladolidi provintsis. Õppereisi eesmärgiks on tutvuda väikeettevõtluse edendamisega selles piirkonnas, kogukonna ja omavalitsuste koostööga, avalike teenuste osutamise ning ELi vahendite kasutamisega.
JOLi logo jpg�
Järvamaa koolinoorte sügiskrossi tulemused
30. septembril toimus Aravete Kangrumäel Järvamaa koolinoorte sügiskross 2015, kus osales 277 õpilast 15 koolist.
kross.jpg�
6. oktoobri Maakonnatunnis räägitakse Järvamaa Rajaleidja keskuse tööst
Teisipäeval, 6. oktoobril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalisteks on Järvamaa Rajaleidja keskuse juht Eve Siilak, eripedagoog Elo Siska ja karjääriinfo spetsialist Kätlin Merisalu. Saates tuleb juttu keskuse aastasest tööst ja koostööst maakonna haridusasutustega.
Rajaleidja september 2015.JPG�
Lavakunstikooli tudengite diplomilavastus jõuab aasta lõpul Paidesse
Eile kohtusid Paide linnapea Siret Pihelgas ja Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli osakonnajuhataja Peeter Raudsepaga, et arutada Paide linna ja lavakooli vahelist koostööd. Foto lavastusest "Ekke Moor", peaosas Paide noormees Karmo Nigula
VATekkemoor_670.jpg�
Järvamaa valib esmakordselt aasta isa
Naiskodukaitse Järva ringkond, Kaitseliidu Järva Malev ja Järva Maavalitsus kuulutavad esmakordselt välja konkursi „Järvamaa aasta isa“. Kandidaate saab esitada kuni 18. oktoobrini.
Isadepäev Paides 2014.JPG�
Karjääripesade päev ootab osalema
Järvamaa Rajaleidja keskuse teatel toimub esimene karjääripesade päev 15. oktoobril kell 12-16 Roosna-Alliku põhikoolis. Osalema oodatud on maakonna 9.-12. klasside õpilased koos karjäärikoordinaatorite/õpetajatega.
pesad.jpg�
Aasta terviseteo kandidaate oodatakse 15. oktoobriks
Järva Maavalitsus ja Järvamaa Tervisenõukogu kuulutavad välja konkursi Järvamaa Aasta Tervisetegu 2015. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. oktoober.
Terviseteo auhind 450.JPG�
Paide mänguväljakute atraktsioonid läbivad uuenduskuuri
Sel nädalal sai Ehitajate tänava laste mänguväljaku atraktsioonid uute vastu välja vahetatud. Paide linnavalitsuse keskkonnanõuniku Tiina Kivila sõnul algas uuendamine juba eelmisel aastal.
valjak.jpg�
Paide gümnaasiumil on uus õpilasesinduse president
1. oktoobril valisid Paide Gümnaasiumi 7.-12. klasside õpilased ning kooli töötajad õpilasesindusele uue presidendi. Kandidaatideks olid kaks kümnenda klassi õpilast - Sander Savisaar ja Crislyn Saviste. Lisaks oli mõlemal kandidaadil seljataga kolmeliikmeline tiim, kes aitas nädala jooksul korraldada valimiskampaaniat.
sander.jpg�
ROUTE jõudis Paide gümnaasiumisse
Paide gümnaasium võõrustas Erasmus+ projekti ROUTE (Reinventing Outdoors and Entrepreneurship) raames külalisi partnerriikidest Portugalist, Kreekast ja Rootsist. Terve nädal 27. septembrist 3. oktoobrini oli täis põnevaid tegevusi koolis, linnas ja rabas.
ROUTE.JPG�
Järvamaa arenduskeskuses alustab täna tööd noorte ettevõtlikkuse ja majandusõpetuse maakondlik koordinaator Reelika Lepik
Arenduskeskuse juhataja Katrin Puusepp ütles Järvamaa infoportaalile, et koordinaatori peamisteks tööülesanneteks on nõustada, inspireerida ning motiveerida maakonna haridusasutuste töötajaid, noori ja lapsevanemaid. Foto: Ants Leppoja/Järvamaa Südamaa FB leht
reelika.jpg�
�
  Foorum
�

11.09.2015 tere
07.09.2015 Hinna parandus
07.09.2015 Üürida 3-toal korer Paides, tule vaatama sel laupäeval
07.09.2015 Üürisoov Paides
06.09.2015 Soovin üürida korterit

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kalamatsi meierei
!Viimane tänavaküsitluse video
KINO
Segapaaristurniir
Peetrike
Synna10

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Täna 09.10.2015
 
22:00
 
19:00
Homme 10.10.2015
 
21:00
 
20:00
 
17:00
 
12:00
 
12:00
 
12:00
 
10:00
 
10:00

  Teated
�
Jõuluaeg Eesti Piimandusmuuseumis (3.-16. detsember)
03.12.2015 10:00
Maakondlik inimeseõpetuse ainepäev põhikoolide õpilastele Paide Gümnaasiumi aulas
19.11.2015 11:00
Etlusvõistluse "Ellen Niiduga Midrimaal" Järvamaa voor Paide Gümnaasiumis
12.11.2015 11:00
Järvamaa 8. segapaaristurniiri I etapp Paide E-Piim spordihallis
25.10.2015 11:00
Mike Yeamani komöödia "Õnnenumbrid" Koeru kultuurimajas
24.10.2015 19:00
Ohutuspäev "Kaitse eite, aita taati" Aravete kultuurimajas
21.10.2015 11:00
Karjääripesade päev Roosna-Alliku põhikoolis
15.10.2015 12:00
Hõimuõhtu Imavere rahvamajas (kell 19-21)
14.10.2015 19:00
13.oktoobril kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas teatrietendus ÜLEVAATAJA
13.10.2015
Svjata Vatra 10. juubelikontsert Paide kultuurikeskuses
12.10.2015 19:00
Pidu ansambliga Põhja-Tallinn Koeru kultuurimajas
10.10.2015 21:00
Türi noortekeskuse 5. sünnipäev
10.10.2015 12:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Aruküla mõisas
10.10.2015 10:00
10.oktoobril kell 12 Järva-Jaani järve ääres TIINA IDAVAINU SÜGISJOOKS
10.10.2015

  Ilm Järvamaal
�


Fenomen
Hortusmusicus
Uued ruumid
Seltskonnatants
Beebikontsert
Joala
Vorno ja oja
Kuu peale
Mees la manchast
Bajadeer
John Lennon
Tammik
Oktoobrilaat15
Oktoobri lastehommik
Miisu
Svjatavatra
Aastalõpp2015
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele