JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Oma suvepuhkuse veedan:
Eestis reisides
välismaal reisides
mul ei olegi suvepuhkust
kodus või suvilas
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Haigla
Maale elama
Raudteemuuseum
Kuma raadio
Järvamaa Vabatahtlike Keskus
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Kogukonnafond
Ühendus Weissenstein
Kolm õpetlikku ja kasulikku videoklippi, mis juhendavad tarbijat erinevate tarbijaprobleemide korral
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Annetus-toetusfond „Nutikad lapsed“
MTÜ Järvamaa Spordiliit
OSTAME OMADELT JA JÄTAME RAHA KOJU!
Maanteeinfo
Tarbija, tea oma õigusi!
Järvamaa Eesti Südamaa fännileht
Ajakeskus Wittenstein
Sargvere mõis
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Väätsa PrügilaNupud
 
Arvamusfestival 2014
l1
  Uudised
l3
Rulluisutama Paide kesklinna! Sel kolmapäeval Paide Rull 2014
Sel kolmapäeval oodatakse kõiki huvilisi kesklinna rulluisutama. Toimub Paide Rull 2014 võistlus.
rull�
Compak Sporting 2014 IV etapi tulemused
26.07.2014 peeti Lokuta jahilasketiirus seeriavõistluses Järvamaa Compak Sporting 2014 IV etapp. Osales kokku 21 laskurit üle Eesti.
http://www.soopuhkemaja.ee�
Tänavakorvpallisarja „Paide Suvi 2014“ III etapi kokkuvõte
Pühapäeval, 27. juuli kogunes Paide Laia tänava korvpalliväljakutele hulk korvpallisõpru, et maha pidada selle suve kolmas tänavakorvpalli etapp. Kohale tuli kokku 36 korvpallurit - 30 meest ning 6 poissi. Fotod: Romet Jürgenson
Paide suvi 2014 III etapp, foto: Romet Jürgenson�
Järva-Jaani Ristija Johannese kiriku tornikuuli ja risti ning punaste altaritekstiilide pühitsemine (pildid ja video)
20. juulil 2014 toimunud jumalateenistusel Järva-Jaani Ristija Johannese kirikus pühitseti tekstiilikunstnik Aune Taamali kootud punased altaritekstiilid. Kirikus olid sel päeval eksponeeritud kõik viis liturgilistes värvides altarikatete komplekti. Jutlustas pastor Jörn Schneider Saksamaalt. Pühitseti restaureeritud tornikiivri kuul ja rist ning pärast jumalateenistust viis Harry Jõemees need taas torni tippu.
�
Nelja küla kokkutulek (pildid ja video)
19. juuli toimus Salutaguse külas Kurnu künkal Salutaguse; Vuti, Tudre ja Kuusna külade kokkutulek. Avati mälestuspink nelja küla seltsi mõtte algatajale Henno Saarele.
�
Paide Ühisgümnaasiumi aknad löödi sisse
Täna hommikul avastati, et Paide Ühisgümnaasiumi sisehoovis on puruks löödud 15 akent.
Purustatud aken, foto: Maarit Nõmm�
Eesti Jalgrattamuuseum on avatud!
Eesti Jalgrattamuuseumi majas, Järvamaal Väätsa Pikk tn 9, on avatud ajutine näitus, mida võib tinglikult lugeda jalgrattamuuseumi esimeseks etapiks ja püsiekspositsiooni alguseks.
Jalgrattamuuseum�
Päästeamet: tuleohtlikul ajal ole looduses väga ettevaatlik!
Viimastel nädalatel on sagenenud metsa- ja maastikutulekahjud. Kuumad ilmad on muutnud meid ümbritseva looduse väga kuivaks ja tuleohtlikuks. Võrreldes juunikuuga on metsa- ja maastikutulekahjude arv tõusnud kolmekordseks.
Põlev tikk, foto: internet�
Paide V minitriatlon sel pühapäeval!
Sel pühapäeval, 27. juulil toimub Paide tehisjärve ääres viies minitriatloni võistlus, mis on mõeldud nii lastele, harrastajatele kui ka profisportlastele.
minitr�
Politsei: kodust lahkudes ning ööseks pange aknad ja uksed kinni
Soojade suveilmadega on puhkuselainel olevate inimeste meeled vast pisut hajevil. Tegelikult on see ju mõistetav, sest millal siis veel lõõgastuda ja end muretumalt tunda. On loomulik, et puhkuse ajal soovime nii kehale kui ka hingele puhkust lubada ja akusid laadida. Kahjuks on aga neid, kes kipuvad seda pisut hooletut olekut ära kasutama ning panevad toime pahategusid. Foto on illustratiivne.
Vargus aknast, foto: internet�
Küladeratas läheb peagi veerema
Laupäeva, 2. augusti pärastlõunal kell 14 saab Roosna-Alliku vallas Viisu küla pargis meeleoluka rongkäiguga alguse Järvamaa külade päev, kogunemine ning osalejate registreerimine algab Viisus juba kella 13-st.
Küladeratas�
Paide kultuurikeskuses avati Päästeameti postrikonkursi "Kodu tuleohutuks" tööde näitus
24. juulist kuni 31. augustini on Paide Kultuurikeskuse jalutuskoridoris avatud Päästeameti postrikonkurss „Kodu tuleohutuks“.
"Kodu tuleohutuks"�
Populaarne Saksa puhkpilliorkester pühapäeval Paides
Saksamaa Grimma linna Noorte Puhkpilliorkestri annab Paide Vallimäel 27.juulil kell 17:00 kontserti. Kaasategev Pärnu Ülejõegümnaasiumi orkester. Programm on reibas ja tempokas, ettekandmisele tulevad tuttavaid meloodiaid, kõlavad palad alates marsist rock’n rollini, valsist rahvalauludeni ja rahvusvaheliselt tuntut hit-lugudeni.
Grimma�
Politsei: Mõelge oma laste ja vara peale
Soe suveilm uinutab inimeste tähelepanu ja seetõttu tuletame meelde, et ärge jätke lapsi ning lemmikloomi järelvalveta palavasse autosse ega sõidukeid lukustamata. Foto on illustratiivne
Laps autos, foto: internet�
ERR uudis: Urmas Lennuk kohtub Vargamäel kolmandat korda Tammsaarega
Järvamaal Anton Hansen Tammsaare muuseumis Vargamäel mängitakse "Tõe ja õiguse" esimesel osal põhinevat suvelavastust "Vargamäe unistaja".
Video
Paide Sookure lasteaia köögiremont on täies hoos (pildid)
Paide Sookure lasteaias on alanud köögiremont, mille jooksul vahetatakse välja seina- ja põrandaplaadid ning värvitakse üle koridoriseinad. Fotod: Maarit Nõmm
Sookure lasteaia remont�
Politsei kontrollib sel nädalal veoki- ja bussijuhte
Kõrgendatud tähelepanu all on transporditeenust osutavad sõidukid. Oluline on, et juht oleks kaine ja puhanud ning ka sõiduk tehniliselt korras.
Politsei kontroll�
Doonoritelgid jõuavad täna Paidesse
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid peatuvad Paide kultuurikeskuse juures kolmel päeval: 22. ja 23. juulil kell 12-18 ning 24. juulil kell 11-17.
Doonoritelk�
Alustava mittetulundusühenduse baaskoolitus tuleb taas!
02.-03. ja 09. septembril toimub Wabalinna majas (Tallinna tn 11, Paide) mittetulundusühenduste maakondlike tugistruktuuride toetamise programmi raames alustava mittetulundusühenduse baaskoolitus.
MTY_Baaskoolitus_2014_pilt_450px�
V Ambla kihelkonnapäevad ootavad osalema
2. ja 3. augustil toimuvad järjekorras viiendad Ambla kihelkonnapäevad. Sündmusega tähistatakse ühtlasi 760 aasta möödumist ajast, mil Amblat esimest korda mainiti.
V Ambla kihelkonnapäevad�
Paides tasuta raamatute laat tulekul
15. ja 15. augustil peetakse Paide Vallimäel Arvamusfestivali raames tasuta raamatute laata. Seoses sellega kogub Järvamaa Keskraamatukogu raamatuid kõikidelt nendelt, kes ise neid enam ei vaja.
raamatulaat�
Lenna kontsert Paide Wabalinna maja hoovis
Selle nädala reedel toimub Paide Wabalinna maja hoovis, katusealusel laval LENNA kontsert.
Lenna Kuurmaa kontsert Paides�
Paide linn ootab kandidaate linna aukodaniku tiitli ja vapimärgi väljaandmiseks
Paide linnavolikogu ootab ettepanekuid, keda võiks autasustada Paide linna aukodaniku tiitliga ning kellele omistada vapimärk. Tähtaeg 25. juuli! Fotol helilooja ning linna aukodanik Arvo Pärt.
Arvo Pärt, foto: Anu Ansberg�
Ülemaailmne Rahujooks jõuab Paide linna, kõik on oodatud kaasa jooksma!
Veebruaris Lissabonist alguse saanud üle-euroopaline tõrvikuga rahujooks läbib sel neljapäeval, 24. juulil ka Paide linna.
Rahujooks Paides�
Märgiujumine - lapsed saavad Paide tehisjärve ääres ujumist testida!
Lapsed, kutsume teid osalema ja oma ujumisoskust proovile panema märgiujumises avaveekogus 21. juulil kella 13st Paide tehisjärve ääres.
Veega sõber�
Paides valiti kauneim koer (tulemused ja pildid)
Täna toimus Paides Kreisilinnapäeva raames kauneima koera valimine. Võistlema oli tulnud 24 koera. Segavereliste koerte ja ühtlasi ka mõlema kategooria üldvõitjaks kuulutati Paides elav koer TIPSU (pildil). Tõukoerte kategoorias läks I koht kääbus?nautser KIMile.
Paide kauneim koer 2014�
Kreisilinnapäev 2014 pildis
Täna kell 10 avati Paide kesklinnas kreisilinnapäev, mida vaatamata hommikusele vihmasabinale oli tulnud nautima rohkelt linnarahvast.
Kreisilinnapäev 2014�
Kreisilinnapäeva kava!
Täna, 19. juulil toimub Paide keskväljakul ja muusikakooli kõrval asuval rohealal Kreisilinnapäev. Olete oodatud veetma toredat päeva koos perega!
Kreisilinnapaeva_kaart_2014�
Türi tehisjärve vesi on nõuetele vastav ja ohutu
Türi tehisjärvest 7. ja 11.juulil võetud proovid kinnitasid järvevee ohutust suplejatele. Vees on analüüsitud haigustekitajaid väga vähesel määral, ka sinivetikate sisaldus vees oli inimeste tervisele mõju avaldamiseks liialt väike.
tyri_tehisjärv�
ERR uudis: Järvamaal avati Baltikumi suurim ja moodsaim lüpsifarm
Järvamaal Väätsa Agros oli täna iselaadne karjalaskepäev, sest sajad lehmad koliti äsja valminud Baltikumi suurimasse ja moodsaimasse, 2200 lehma mahutavasse lüpsifarmi.
Video
Trükist on ilmunud Ambla valda tutvustav raamat
Trükist on ilmunud Ambla valda tutvustav raamat alapealkirja „Teejuht uudishimulikule rändajale“. Raamatu andis välja MTÜ Aravete kultuuri- ja huviselts. Raamatu koostas Arlet Palmiste Sääskülast ja kujundas Maris Korrol OÜst Deko Disain.
Ambla valla raamat�
Järvamaal registreeriti juunikuus 26 lapse sünd
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti eelmisel kuul Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1224 sündi, neist 630 poisslast ja 594 tütarlast.
lapse_joonistus�
18. juulil esietendub Vargamäel Urmas Lennuki „Vargamäe unistaja“
Seitsmeteistkümnes Albu valla teatrisuvi toob 18. juuli õhtul kell 19.00 Vargamäel lavalaudadele Urmas Lennuki lavastuse „Vargamäe unistaja“. Albu vallale on antud etendus seitsmes produktsioon ning Urmas Lennukil kolmas lavastus Vargamäel.(Foto: Silja Juursalu)
"Vargamäe unistaja", foto: Silja Juursalu�
Tänavavalgustite vahetuse suurprojekt käivitub sügisel
Paide linna tänavavalgustuse rekonstrueerimiseprojekti ehitustööd algavad sel sügisel septembris-oktooris. (Foto on illustratiivne.)
Tänavavalgustusprojekt�
Priit Poopuu võitis Läti meistrivõistlused
Rattaorienteerumise Läti meistrivõistlustel Valmieras võitis lühiraja võistluse orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Priit Poopuu, kes 25 mehe konkurentsis oli 11,4 km ja 27 kontrollpunktiga rajal parim ajaga 45.13.
Priit Poopuu.jpg�
Kreisilinnapäev - Paide oma vanalinnapäev
Paides tähistatakse 19. juulil laadamelu ja kultuuriprogrammiga 231 aastat tagasi saadud maakonnakeskuse õigusi, mil linna hakati nimetama kreisilinnaks. Kreisilinnapäev toimub Paide keskväljakul ja Väike-Aia tänava rohealal muusikakooli kõrval.
Kreisilinnapäev 2014�
Juunikuu Järvamaa tööturul
Juunikuus jätkus tööotsijate aktiivne rakendumine ja seetõttu ka töötute arvu vähenemine. Juunikuu jooksul oli Järvamaal arvel 815 töötut. Uusi töötuid registreeriti 118 ja seisund lõpetati 164 inimesel.
Olukord Järvamaa tööturul�
Türi Muusikakooli õpilased musitseerivad Inglismaal
Türi Muusikakooli õpilased osalevad projektis Douzelage Young Musician M4EU Music For You 15.07.-20.07.
Türi muusikakool�
Paide turu projekteerimistingimused said heakskiidu
Paide linnavalitsus määras möödunud reedel tingimused Paide turu müügikohtade projekteerimiseks Selveri kauplusest põhja poole jäävale alale. (Turu kavand on illustratiivne.)
Paide turg�
Türi noored vibusportlased üliedukad Euroopa GP-l Moskvas
7.- 12. juuli toimus Moskvas kadettide ja juunioride Euroopa karikaetapp. Türi Vibukoolist oli võistlustules 4 noort ning kõik nad sooritasid individuaalvõistluse üliedukalt: Lisell Jäätma saavutas 4. koha, Kristjan Puusepp ja Artur Aas 9. koha ning rahvusvahelisel võistlusel debüteerinud Kristi Ilves samuti 9. koha. (Pildil: Lisell ja Kristjan, foto: Türi Vibukool)
Pildil: Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp Balti meistrivõistlustel, foto: Türi Vibukool�
Külastusmäng "Unustatud mõisad 2014" kutsub osalema
12. ja 13. juulil toimub järjekordne unustatud mõisade külastusmäng, mil 23 mõisat üle Eesti avavad oma uksed külastajatele. Järvamaalt osalevad mängus 2 mõisa: Roosna-Alliku ja Laupa (pildil).
Laupa mõis, foto: Anu Ansberg�
Paide vabatahtlikud tuletõrjujad teevad seltsi hauaplatsi korda ning paigaldavad mälestuskivi
Täna algasid Reopalu kalmistul Paide Vabatahtlikule Tuletõrje seltsile kuuluval hauaplatsil korrastustööd, et muuta kunagine matmispaik kauniks ning paigaldada platsile ka ausammas sinna kunagi maetud tuletõrjujate mälestuseks.
Hauaplatsi korrastamine, foto: Maarit Nõmm�
�
  Foorum
�

11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
19.06.2014 Muruniitmis teenus
19.06.2014 Muruniitmis teenus
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!Portaali videod:
Veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette"
!Viimane tänavaküsitluse video
LTP IDEEKAVANDITE KONKURSS
Rajaleidja
Kummaliste kulgurite killavoor
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Küladepäev 2014
Vargamäe unistaja

Kalender
 
  Kalender
�
Juuli 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


  Teated
�
Jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
17.08.2014 12:00
Vargamäe III perepäev
03.08.2014 14:00
Eivere Klaverifestival (1.-3.08.2014)
01.08.2014 19:00
48. Väinjärve veepidu
26.07.2014 12:00
Piknik Koeru kultuurimaja ees
25.07.2014 19:00
Väikeste Lõõtspillide Ühingu juubelituur Paides
23.07.2014 20:00
Avalik konkurss
23.07.2014
Kirikuklassika Koeru kirikus
22.07.2014 19:00
Doonoritelk Paide kultuurikeskuse juures (22.-24. juuli 2014)
22.07.2014 12:00
Märgiujumine lastele Paide tehisjärve ääres
21.07.2014 13:00
Järvamaa avatud talude päev (19.-20. juuli 2014)
20.07.2014
Küla simman Jalgsema külamaja platsil
19.07.2014 19:00
XXIII Järvamaa eakate huumoripäev Aravete Kangrumäel
19.07.2014 12:00
Kreisilinnapäev Paides
19.07.2014 10:00

  Ilm Järvamaal
�


Madissoni sillad
Grimma kontsert
Taasiseseisvumispäev 2014
Vana õngitseja
Peeter Oja Kui loll võib inimene olla
Ruumide rent
Lovesong
Memory 2015
Hävituse ingel viimane
Hooaja avamine 2014 algne
Prints ja Kerjus
 kahe isanda teener
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele