JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas osaled 14.-15. augustil Paides toimuval Arvamusfestivalil?
Jah, osalen külastajana.
Sel aastal ei plaani osaleda.
Jah, löön kaasa korraldajana.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Raudteemuuseum
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maanteeinfo
KÜSK
Järvamaa Haigla
Maale elama
Rajaleidja
Ajakeskus Wittenstein
Sargvere mõis
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Väätsa Prügila
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Kuma raadio
paide_kultuurikeskus
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Keskraamatukogu
Järvamaa Kogukonnafond
A.H.Tammsaare muuseumNupud
 
Arvamusfestival-2015-440px-OK
l1
  Uudised
l3
Järva maavanem kehtestas sigade Aafrika katku taudikoldes karantiini
Seoses sigade Aafrika katku diagnoosimisega Mahetooted OÜ-le kuuluvas seakasvatusettevõttes kehtestas Järva maavanem Alo Aasma taudipunktis, Järva maakonnas Roosna-Alliku vallas Valasti külas asuvas Mahetooted OÜ-le kuuluvas seakasvatushoones ja seda teenindaval territooriumil karantiini.
IMG_9928.JPG�
Naiskodukaitsjad kogunevad Järvamaal
Reedest pühapäevani kogunevad Järvamaale naiskodukaitsjad üle Eesti, et ühiselt organisatsiooni erialaseid tegevusi arendada, kaitseliitlaste poolt loodud võistlustel osaleda ja meeste käe all uusi tarkusi omandada, muidugi ka lustida ja meelt lahutada. Suvelaagri korraldavad Järvamaa naiskodukaitsjad.
suvep.jpg�
Paide linnapea Jaan Rõugu sünnist möödus 75 aastat (pildid)
Teisipäeval möödus 75 aastat taasiseseisvunud Eesti esimese Paide linnapea Jaan Rõugu sünnist. Linnapea Siret Pihelgas ning abilinnapea Ülle Leesmaa asetasid sel puhul endise linnapea hauale Reopalu kalmistul lilled ja küünla.
rouk.jpg�
Järvamaa mahefarmis diagnoositi sigade Aafrika katk
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) tuvastas Järvamaal asuvas seafarmis sigade Aafrika katku tekitaja, mistõttu taudipunktis kehtestatakse karantiin, farmi sead hukatakse ning seejärel hoone desinfitseeritakse. Foto: Põllumajandusministeerium
siga.jpg�
Türi Noortekeskus ja Lastekaitse Ühing kutsuvad noori laagrisse
Türi Noortekeskuse tegevused toimuvad kuni 7. augustini ilusa ilma korral järve ääres, kus lisaks erinevate vahendite kasutamisele on võimalik ka väikest näxi osta. Noortekohvik on heategevusprojekt, millest teenitud raha läheb Türi Põhikooli robootikaringi tegevuse toetuseks.
logod.jpg�
Paide tehisjärve rannas lehvib kollane lipp
Paide tehisjärve lasterannast võetud korralise veeproovi üks näitajatest oli viimase mõõtmise tulemusel üle lubatud normi, mistõttu lehvib Paide linnavalitsuse soovil rannas kollane lipp.
paide_tehisjarv2012.JPG�
Sõrandu vabatahtlik päästekomando kutsub sünnipäevale
Sõrandu vabatahtlik päästekomando kutsub suvepäevale, millega ühtlasi tähistatakse oma viiendat tegutsemise aastat. Pidu toimub 1. augustil algusega 15 Sõrandu külamajas.
juuni2015 005.jpg�
Juunikuu Järvamaa tööturul
Juunikuus oli Järvamaal 739 registreeritud töötut. See moodustab 4,1% tööealistest elanikest. Uusi töötuid võeti arvele 116. Neist 14 olid kaotanud töö koondamise järel.
juuni.jpg�
Suurim suvepidu Türi lauluväljakul
31. juulil toimub Türi järve rannas asuval lauluväljakul Kesk-Eesti suurim suvepidu SUMMERJAM 2015.
summerjam.jpg�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VIII etapp ootab osalema
Liikumssarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 8. etapp toimub 16. augustil kell 12. Kogunemine kell 11.45 Türi raudteejaamas.
tamsalu.jpg�
Järvamaa 4H noored sõitsid suvepäevadele
27.-30. juulini toimuvad Jõgevamaal Udu talus Noorteühing Eesti 4H Suvepäevad. Sel aastal osaleb laagris ligi 300 noort, lisaks Eesti noortele on osalejaid ka Lätist, Šveitsist ja Ameerikast.
4h.JPG�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad tervisepäevale
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts korraldavad 28. juulil Paide kultuurikeskuses taas tervisepäeva.
Tervisepäev�
Järva jahilaskja saavutas Sloveenias tubli neljanda koha
21 - 22. juulini toimusid Sloveenias, Mariboris Euroopa 2015. aasta meistrivõistlused jahilaskmise Olümpiaharjutustes. Eestit esindas võistlustel kaarraja ehk skeet harjutuses Väätsa Spordiklubi laskur, Türil treener Ülo Metsa käe all harjutav Reino Velleste.
Reino Velleste .jpg�
Järvamaa tütarlastekoor saabus USA festivalilt
Järvamaa tütarlastekoor saavutas Golden Gate International 2015 festivalil toimunud konkursil folkmuusika kategoorias hôbe- ja ajaloolise muusika kategoorias pronksdiplomi.
tydrukud USA.jpg�
Credit24 suvevolle lõpetas hooaja (tulemused)
Credith 24 suvevolle 7. ja ühtlasi ka hooaja viimane etapp küttis kirgi nii mõneski mehepojas, kuna üldvõitja meeste arvestuses selgus alles viimasel etapil. Kokku oli osalema tulnud 27 osalejat.
suvevolle (1).jpg�
Kabalas saab taas laulda ja tantsida
Laupäeval, 25. juulil peetakse Kabalas juba 49. aastat järjest Kabala Laulu- ja tantsupidu. Traditsiooniliselt on esinemas lauljaid ja tantsijaid üle Eesti. Kollektiive on rohkem kui kolmkümmend. Peoliste rongkäik alustab kell 17.30 ning pidu algab kell 18.
kabalala.jpg�
Valmis Paide valla noorsootöö arengukava
Paide vallavolikogu istungil kiideti pärast II lugemist heaks ja võeti vastu Paide valla noorsootöö arengukava aastateks 2015-2020.
paide_vald_logo.jpg�
Tänavakorvpallisarja „Paide Suvi 2015“ kolmanda etapi kokkuvõte
Pühapäeval, 19. juulil toimus Paide Laia tänava korvpalliväljakutel selle suve kolmas etapp, kus kohale oli tulnud neli meeste võistkonda ja 9 poissi, kokku 24 korvpallisõpra.
esikohad (2).jpg�
Arvamusfestivali noorteala ootab osalema tänavakunsti konkursil
14-15. august toimub Paides kolmandat korda üle-riigiline Arvamusfestival, kuhu on oodatud aktiivsed inimesed, kes soovivad kaasa mõelda meie kõigi tuleviku osas.
arvamusf.jpg�
Eesti Korvpalliliit sõlmis Paide linnaga koostöölepingu
E-Piim spordihallis pühapäeval peetud Eesti-Taani korvpallikoondiste mängu eel sõlmisid Eesti Korvpalliliit ja Paide linn koostöölepingu, et arendada ja edendada Paides korvpallimängu. Foto: delfi.ee/ Siim Solman
liit.jpg�
Järvamaa tütarlastekoor tuleb Ameerikast eripreemiaga
Hetkel San Franciscos rahvusvahelisel 10. Golden Gate laste- ja noortekooride festivalil viibiv Järvamaa tütarlastekoor naaseb Ameerikast globaalse kultuuripärandi eripreemiaga.
preemia.jpg�
Paidelasi oodatakse doonoritelkidesse verd loovutama
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Paide inimesi Paide Kultuurikeskuse juurde paigaldatud doonoritelkidesse verd loovutama 20. ja 21. juulil kella 12-18 ning 22. juulil kella 11-17.
doonoritelk.jpg�
Veel täna saab esitada avaldusi A. H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel juhatuse liikmeks kandideerimiseks
Veel täna saab esitada avaldusi A. H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel juhatuse liikmeks kandideerimiseks! Juhatuse liige vastutab riigi ja Albu valla poolt asutatud sihtasutuse igapäevase töö ja strateegilise juhtimise eest. Juhatuse liikme ülesanded tulenevad sihtasutuse nõukogu otsustest, sihtasutuse põhikirjast ja kehtivatest õigusaktidest.
Tammsaare muuseum.jpg�
Maaeluminister puhus avatud talude päeva avatuks (pildid)
Täna kell 10 avati Türi vallas Takkasaare talus pidulikult avatud talude päev. Päeva puhus karjasepasunaga avatuks maaeluminister Urmas Kruuse. Esmakordselt on Järvamaalt alguse saanud üritus üle-eestiline, kus külalisi võtavad vastu enam kui 150 talu ja põllumajandustootjat.
kruuse.JPG�
Türi Vibukooli noored naasevad Itaaliast taas medalid kaelas
Itaalias toimunud Euroopa noorte GP oli Türi Vibukooli noortele üliedukas. Koju tullakse ühe hõbemedali ja kahe pronksmedaliga. Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp said segavõistkonna arvestuses hõbemedali, neidude võistkond võitis võistkondliku pronksmedali ja Kristjan Puusepp individuaalse pronksmedali.
vibu_itaalia.jpg�
Päikeseloojangu kontsert Türil Kooli pargis
Pühapäeval, 19. juulil kell 19.30 esineb Mattias Simson Quintet. Kontsert on publikule tasuta, kuid korraldajad soovitavad siiski kaasa võtta sularaha, sest kontserdisarjaga kogutakse annetusi Türi põhikooli lego-mudelismi ringi alustamiseks.
loojang.jpg�
Liiklusõnnetuse põhjustamises kahtlustatav võeti vahi alla
Prokurör taotles Järvamaal inimestele otsa sõitmises kahtlustatava mehe vahistamist, kohus pidas taotlust põhjendatuks.
Politsei, foto: Anu Ansberg�
Praktilised nõuanded avatud talude päevaks
Pühapäeval, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligi 150 talu ja põllumajandusettevõtet. Talud ja põllumajandusettevõtted annavad nõu, kuidas päev sujuvalt ja kõigile nauditavalt saaks kulgeda.
avatud_talud.jpg�
Väätsal toimub rannapäev (kava)
1. augustil algusega kell 12 toimub Väätsal rannapäev. Päevane üritus on tasuta, õhtuse ürituse pilet 5€.
rannapaev.jpg�
Augustist muutub Paide teeninduse lahtiolekuaeg
Alates 3. augustist on Politsei- ja Piirivalveameti Paide teenindussaal (Suur-Aia 19/12) avatud neljal tööpäeval nädalas ehk esmaspäevast neljapäevani kell 9-17.
id_kaart�
Paides näeb Ukraina tsirkust
Täna alustati Paides Järvamaa Keskraamatukogu ja Kuma vahelisele haljasalale tsirkusetelgi püstitamist.
tsirk copy.jpg�
Eesti ja Taani korvpallikoondised kohtuvad Paides
Paide korvpalliklubi Seitse annab teada, et pühapäeval, 19. juulil algusega kell 19 toimub Paides E-Piim spordihallis korvpallimäng Eesti ja Taani rahvuskoondiste vahel.
image002.jpg�
Roosna-Alliku noortekeskus otsib uut juhatajat
Roosna-Alliku vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi noortekeskuse juhataja ametikoha täitmiseks. Kandideerimise tähtaeg 31. juuli.
rank.jpg�
Credit24 Suvevolle 6. etapi tulemused
Credith 24 Suvevolle 6.etapil oli ilmataat volletajate vastu helde ja kinkis mõnusa sooja suveõhtu. Kokku oli osalema tulnud 23 mees- ja ja 9 naisvõistlejat.
6.etapp I koht.jpg�
Juunis sündis Järvamaal 21 last
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti juunis Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1261 sündi, neist 595 tütarlast ja 666 poisslast. Järvamaa sai juunikuus 21 lapse võrra rikkamaks. Foto: Maarit Nõmm/Paide linnavalitsus
laps.JPG�
Paide MEK Triatlon 2015 otsib vabatahtlikke
TriSmile kutsub Paide vabatahtlikke appi korraldama üht hubast ja mõnusat triatlonivõistlust Paide tehisjärve ääres - Paide MEK Triatlon 2015. Foto: Paide MEK triatloni FB leht
triatlon.jpg�
Seminar "Avatud maaelu". Üle-eestilised maaelu tutvustavad ettevõtmised
Esmaspäeval, 20. juulil kl 10.00 kuni 12.00 toimub Maamajanduse Infokeskuses (sinine auditoorium), Jänedal seminar "Avatud maaelu“. Üle-eestilised maaelu tutvustavad ettevõtmised.
talude infopaev.JPG�
21. juulil Wabalinna majas Tuulikki Bartosik Trio
21. juulil kell 19 esineb Wabalinna majas Tuulikki Bartosik Trio. Uksed ja wabakohvik avatud alates kella 18st.
Bartosik_WM_plakat.jpg�
Noortevahetus Paides: "Me jäime ellu!"
27. juunist 5. juulini toimus Paides rahvusvaheline noortevahetus ''The secret of happiness is freedom'', kus osalesid noored kolmest erinevast riigist, Eestist, Prantsusmaalt ja Itaaliast. Foto: erakogu
ellu.jpg�
Eestimaa suvemängude võit läks Türile
Reedest pühapäevani toimusid Kuressaares 14. Eestimaa suvemängud, kus Järvamaad esindas 160 sportlast.
14.suvemangud_logo 302x330_1.jpg�
Videolugu: Takkasaare talu ootab avatud talude päeval külla
Pühapäeval, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus oma uksed avavad külalistele ligi 150 talu ja põllumajandustootmist. Näha saab nii suurtootmist kui ka väiketalusid, võimsat põllumajandustehnikat ja maitsta ehedat talutoitu.
avatud_talud.jpg�
Osale fotokonkursil "Ma kuulen Arvo Pärdi muusikat!"
Paide Kultuurikeskus korraldab koostöös MTÜ Eesti Fotokunstiühingu, Paide Linnavalitsuse, AS Kuma ja Arvo Pärdi Keskusega helilooja 80. sünnipäeva puhul fotokonkursi „Ma kuulen Arvo Pärdi muusikat!" ajavahemikus 01. märts kuni 01. august 2015.
Arvo Part.jpg�
�
  Foorum
�

25.07.2015 Tantsuõpe
25.06.2015 Ehitustööd
25.06.2015 Ehitustööd
03.06.2015 korter
07.05.2015 RENDIN GARAAŽI TÜRIL!

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Jalgrattamuuseum Väätsal
!Viimane tänavaküsitluse video
Augustivolle15
KINO
Liikumissari 2015
Valgre_uus
Unistaja
Järvemuusika

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 30.07.2015
 
20:00
 
18:00
Homme 31.07.2015
 
22:00
 
20:00
 
19:00
 
13:00
 
00:00

  Teated
�
Suvelõpupidu Roosna-Alliku mõisas
28.08.2015 19:00
Ohutuspäev Järvamaal
23.08.2015 12:00
III jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
16.08.2015 12:00
Kontsertetendus "Kohtumine Raimond Valgrega" Paide kirikus
14.08.2015 19:00
Laat Koeru kultuurimaja juures
09.08.2015 09:00
Jaan Tätte kontsert "Meretagused laulud" Paide vallimäel
08.08.2015 20:00
Teatriprojekt Vargamäe unistaja A.H.Tammsaare muuseumis Vargamäel (5.-9. ja 12.-16.08)
05.08.2015 19:00
Heategevuskontsert Anna kirikus
02.08.2015 18:00
Peoõhtu Prandi allikate ääres
01.08.2015 20:00
Kuni kolmerattaliste liikurite + Kummaliste kulgurite killavoor Järva-Jaanis
01.08.2015 10:00
Kutsume 1.augustil 2015 Järva-Jaani üritusele KUNI KOLMERATTALISTE LIIKURITE + KUMMALISTE KULGURITE KILLAVOOR
01.08.2015
Järvamaa muuseumi 110. sünnipäeva tähistamine
31.07.2015 13:00
Elene augustivolle Paide tehisjärve ääres (kell 14 ja kell 18)
29.07.2015 14:00
Kabala 49. laulu- ja tantsupidu Kabala laululaval
25.07.2015 17:30

  Ilm Järvamaal
�


Juhuslik nimetaja
Hea põhjatuule vastu
Mees la manchast
Lindpriid
Bajadeer
Naitus Paides
Hooaja avalöök
Ruumide rent
Buratino
Kuu peale
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele