JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Märt Lõhmus

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kui tihti külastad Järvamaa infoportaali?
Iga päev.
Paar korda nädalas.
Sattusin siia täna esmakordselt.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Kuma raadio
Maale elama
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Keskraamatukogu
Sargvere mõis
A.H.Tammsaare muuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
paide_kultuurikeskus
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Rajaleidja
Raudteemuuseum
Järvamaa Haigla
Järvamaa Kogukonnafond
Maanteeinfo
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
KÜSK
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Väätsa Prügila
Ühendus WeissensteinNupud
 
l1
  Uudised
l3
Laadale tulemas üle 160 kaupleja
Festival Aegade Tuuled raames toimub homme Paides Nelja kuninga päev. Foto: Tiiu Saarist
jyrilaat_esi.jpg�
Paides võistlevad laupäeval 113 tuleviku liiklusvahendit
Laupäeval, 25. aprillil peetakse Paide E-Piim spordihallis Stokkeri meistrivõistlused 2015 "Tuleviku Eesti liiklusvahend" finaalvõistlus, kus osaleb 113 automudelit, mis on valmistatud Eesti koolide 5.-9. klasside õpilaste poolt. Foto: veebilehelt eestiliiklusvahend.stokker.ee
t2_virkus1.jpg�
Paide Gümnaasiumi õpilasfirma jõudis võistluse finaali
Paide Gümnaasiumi õpilasfirma Decolight, koosseisus Henri Vilmre, Karl Adler, Sigmar Allik, Ott Sulbi, Patrick Tromm ja Erik Mikussaar, pääses Eesti õpilasfirmade võistluse finaali. Lõppvõistlus toimub 7. mail Tallinnas, Mektorys.
decolight.jpg�
Töömess vallutas kultuurikeskuse (pildid)
Täna kella 15ni toimub Paide kultuurikeskuses Järvamaa esimene töömess. Mess on avatud kõigile huvilistele, kes soovivad infot töövõimalustest nii Järvamaal, Eestis kui ka Euroopas laiemalt. Sissepääs tasuta.
toomess2015_esi.JPG�
Ameerika Ühendriikide suursaadik külastas Järvamaad (pildid)
23. aprillil 2015 külastas Järvamaad Ameerika Ühendriikide suursaadik Jeffrey D. Levine. Suursaadik kohtus Järva maavanemaga, külastas Väätsa Põhikooli, Väätsa eakatekodu ehitust, Eesti Jalgrattamuuseumi, ajakeskust Wittenstein, Paide Wabalinna maja, Plastrexi tehast Mäos ja Põhjaka mõisa.
Alo Aasma ja USA suursaadik 450.JPG�
Kanuumaraton, kõnniretk ja kevadtriatlon kutsuvad osalema
Laupäeval, 25. aprillil toimub kanuumaraton „Türi-Tori VI kiirlaskumine”. Kell 7 stardivad Veski-Sillalt Türi-Tori distantsile kummipaadid, kell 8 ülejäänud osalejad. Kell 10 avatakse Kurgja-Tori distantsi start Kurgjal. Pikemal, 78 km pikkusel distantsil osaleb 86 paatkonda, 47 km maal on startijaid 11. Foto: Teet Reier
DSC_0785, T. Reier.jpg�
Rändnäitus "Eesti riiklikud teenetemärgid" jõudis Järvamaa Keskraamatukokku
20. aprillist - 30. maini saab Järvamaa Keskraamatukogu laenutusosakonnas vaadata Eesti Rahvusraamatukogu rändnäitust "Eesti riiklikud teenetemärgid".
Eesti_riiklikud_teenetem_rgid_ 400.jpg�
Homme toimub Paide Kultuurikeskuses Järvamaa Töömess
24. aprillil 2015 kell 11.00 - 15.00 toimub Paide Kultuurikeskuses Järvamaa töömess. Töömess on avatud kõigile huvilistele, kes soovivad infot töövõimalustest nii Järvamaal, Eestis kui ka Euroopas laiemalt.
toomess 2.jpg�
Südamenädal südamelinnas: sillaseiklusel käis sadakond inimest
Sel nädalal tähistatakse üle-eestilist südamenädalat. Paide Spordi- ja Tervisekeskuse korraldatud Seitsme silla seiklusel osales eile, kolmapäeval 85 täiskasvanut, lisaks paarkümmend last. Fotod: erakogu/ Paide Spordi- ja Tervisekeskus
seitsesilda2015.jpg�
28. aprilli Maakonnatunnis räägitakse Siilist
Teisipäeval, 28. aprillil kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on Kaitseliidu Järva maleva pealik Arvi Niglas (pildil) ja nooreminstruktor Raimo Merilo. Juttu tuleb 4.–15. maini toimuvast õppusest „Siil“.
Arvi Niglas 2015.JPG�
Maikuus toimub Soome sihtturuseminar
EAS kutsub ettevõtjaid osalema Soome sihtturuseminaril, mis toimub 12. mail 2015 Tallinnas Nordic Hotel Forumis.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Ambla vald palub abi tulekahjuohvrite abistamiseks
Ambla Vallavalitsus kutsub üles abistama perekonda, kelle kodu koos seal olnud varaga põles 22. aprilli varahommikul maha.
ambla_vald_logo.jpg�
Järvamaad külastab Ameerika Ühendriikide suursaadik
Neljapäeval, 23. aprillil 2015 külastab Järvamaad Ameerika Ühendriikide suursaadik Jeffrey D. Levine. Suursaadik kohtub Järva maavanemaga, külastab Väätsa Põhikooli, Eesti Jalgrattamuuseumi, ajakeskust Wittenstein, Paide Wabalinna maja ja Mäo tööstusküla.
Mv maja märts 2015.JPG�
Aravete Noortekeskus avas oma 10. sünnipäevapeo noorsootööalase fotonäitusega
22. aprillil tähistab Aravete Noortekeskus oma kümnendat tegutsemisaastat. Sünnipäeva tähistatakse peoga, kus pakutakse torti, mängitakse ja meenutatakse möödunut. Lisaks avati sünnipäev fotonäitusega „Noorsootöö, mis see veel on?“.
Aravete NK 10.jpg�
Paide seitse silda ootavad seiklejaid
Aprilli kolmas nädal (20.–26. aprill) on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südame tervisele. Südamenädalat tähistatakse Eestis alates 1993. aastast – tänavu juba 23. korda. Paide linna üheks südamenädala ürituseks on juba teist aastat orienteerumismäng "Seitsme silla seiklus", kus iga matkaja, orienteeruja, jooksja või jalgratturi eesmärk on üles leida Paide linnas seitse silda. Seiklus toimub 22. aprillil kell 18.
seitse_silda.jpg�
Türi Saunametsas selgusid Järvamaa meistrid valikorienteerumises
Järvamaa meistrid valikorienteerumises selgitati Türi Saunametsa orienteerumismaastikel. Rajameister Kaarel Kallas oli võistlejaile maastikule paigutanud 18 kontrollpunkti, mille läbimiseks oli kontrollaeg 1 tund.
valikorienteerumine_21.04.2015.JPG�
Türi Muusikakooli õpilane osales edukalt rahvusvahelisel akordionikonkursil Daugavpilsis
21.04.-24.04.2015 toimub Läti Vabariigis Daugavpilsi Regiooni Kultuurikeskuses XIII rahvusvaheline akordionimängijate konkurss “Naujene – 2015”, mille peakorraldajaks on Naujene Muusika- ja Kunstikool. Osaleb kokku 197 mängijat 12-riigist: Lätist, Leedust, Eestist, Soomest, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Bosnia ja Hertsegoviinast, Poolast, Serbiast, Bulgaariast ja Šveitsist.
III_koht.JPG�
Täna kohtuvad lugejatega Vahur ja Liina Kersnaga
Vahur Kersna kirjutas raamatu "Ei jäta elamata" mõeldes neile, kes keset ilusat elu leiavad end järsku isikliku maailmalõpu lävelt. Vahuri meelest annavad Liina tekstid raamatule õige elu ja hingamise.
Vahur.Kersna.400x.jpg�
Türi Muuseumis avati ühisnäitus
Teisipäeval, 21. aprillil avati Türi Muuseumis Türi Toimetulekukooli õpilastööde ja Viljandi puuetega noorte kunstiringi ühisnäitus. Fotod: Teet Reier
Naitus15, T. Reier.jpg�
Lapsi oodatakse rattavõistlusele
1. mail korraldab Järva Autokool juba 42. korda Paide keskväljakul eelkooliealistele lastele mõeldud jalgrattavõistlused.
rattaralli13.JPG�
Järvamaa aasta ema 2015 on Elve Kask Paidest
Järvamaa aasta ema 2015 on Paide Täiskasvanute Keskkooli saksa keele õpetaja Elve Kask Täna andsid maavanem Alo Aasma ja Kaitseliidu Järva maleva Naiskodukaitse instruktor Taive Saar Elve Kasele tiitlivõidust teada ja õnnitlesid teda sünnipäeva puhul.
Elve Kask.JPG�
Kampaania käigus on kogutud juba 25 tonni vanapaberit
AS Väätsa Prügila annab teada, et kampaania Vanapaber 2015 on suure hooga käima läinud. Kokku on kampaania 11 päeva jooksul Väätsa prügilasse jõudnud peaaegu 25 tonni vanapaberit. Kampaania kestab 30. aprillini, siis algab vedu ka koolidest.
vanapaber2015_esi.JPG�
Märtsikuu Järvamaa tööturul
Tööturg liigub kevade poole, kuid oodatud töötuse langust pole veel saabunud. Märtsikuus oli Järvamaal 904 registreeritud töötut, mis moodustab 5% tööealisest elanikkonnast.
tooturg_marts.jpg�
Paide Gümnaasiumis peeti kolhoosipidu
17. aprillil kogunesid Paide Gümnaasiumisse kohalikud kolhoosnikud, et maha pidada üks vägev külapidu. Nimelt toimus 10. klassi eestvedamisel abiturientide ärasaatmispidu, mille läbivaks teemaks oli kolhoos.
kolhoos.JPG�
Alustava ettevõtja baaskoolitus ootab osalema
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, BDA Consulting OÜ ja SA Järvamaa Arenduskeskus korraldavad Paides alustava ettevõtja baaskoolituse, kuhu on oodatud kõik, kes soovivad omandada ettevõtluse alaseid baasteadmisi ja oskusi.
alustava_logo.jpg�
110 aastat Vaali Vabariigi sünnist!
29. septembril 2015 toimub Koeru ja Koigi vallas ajaloopäev ja –konverents „Vaali Vabariik 110 – Eesti omariikluse mõtte eellugu“. Täna arutati maavalitsuses sündmuse ettevalmistamise käiku.
Vaali Vabariik 450.JPG�
Istumine teeb südamele liiga – istumine on uus suitsetamine!
Liikumine on võimalus osutada oma kehale ja vaimule hindamatu teene, mida keegi teine meie eest teha ei saa. Margus Viigimaa, südamearst
Sydamenadal 2015.jpg�
Järvamaa näitemängupäeval selgusid parimad
Laupäeval, 18. aprillil toimus Aravete Kultuurimajas Järvamaa Näitemängupäev 2015. Publiku ette astus kuus truppi kokku seitsme lavastusega. Oma talve jooksul õpitud olid näitama tulnud Paide Huviteater, ONTrupp, Alburahva Teater, Jalgsema Külateater, Ambla näitering „Anne“ ja Paide Ühisgümnaasiumi näitetrupp „Maski Taga“.
naitemangupaev15.jpg�
Suitsuprii klassi võistlusel oli sel aastal katkestajaid vähem.
Tervise Arengu Instituudi poolt läbiviidavat Suitsuprii klassi võistlust alustas käesoleval õppeaastal Järvamaal 28 klassi . Lõpuni olid suitsupriid 406 õpilast 24 klassist. (vt lisatud tabelit)
Aravete keskool suitsuprii.jpg�
„Tagasi kooli“ ja Rajaleidja võrgustik on ühendanud jõud
20. aprillist 1. maini toimub üleriigiline külalisõpetamise aktsioon „Rajaleidjad tagasi kooli“, mis on suunatud 9. klasside õpilastele. Järvamaa Rajaleidjad on teisipäeval 21.04 - Türi Põhikoolis ja neljapäeval 23.04 Albu Põhikoolis.
tagasi_kooli.jpg�
Paide uus kirikuõpetaja sai ametisse (pildid)
Pühapäeval toimus Paide Püha Risti kirikus koguduse õpetaja Kari Tynkkyneni ametisse seadmine. Pidulikul jumalateenistusel teenisid EELK peapiiskop Urmas Viilma ja Järva praost Teet Hanschmidt, samuti külalisvaimulikud.
kirikuopetaja_pyhitsemine.jpg�
Maavanem: Sel nädalal tuleb kõigil südamega tööd teha
20.-26. aprillini kestva Südamenädala peateemaks on liikumine - lihtsaim ja odavaim viis ennetada südamehaigusi. Järvamaal korraldatakse südamenädalal 46 erinevate liikumisüritust. Maavanem Alo Aasma kutsub järvakaid südamenädala üritustel aktiivselt kaasa lööma ning südamega tööd tegema.
Sydamenadal 2015.jpg�
Paide Gümnaasiumi õpilane võistles Eesti parimate noorte loodusteadlastega
18. ja 19. aprillil toimus Tartus Eesti Loodusteaduste olümpiaadi eksperimentaalvoor. Selleks, et eksperimantaalvooru pääseda, pidid 8. klassi (mõni 7. klassist) õpilased lahendama ülikeerulisi ülesandeid keemiast, füüsikast, biologiast, geograafiast ja matemaatikast piirkonnavoorus, mis toimus 14. veebruaril.
PG_2015.jpg�
Ootame kandidaate Järvamaa elutööpreemiale!
Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja Järvamaa 2015. a elutööpreemia konkursi. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 12. mai kell 15:00.
elut66preemia konkurss�
Järvakad jooksid end Jüriööjooksul poodiumile
Vabariiklik öine teateorienteerumine 56. Jüriööjooks toimus tänavu Alatskivil. Igakevadisel Eesti orienteerumise traditsioonikaimal võistlusel oli stardijoonel üle 50-ne viieliikmelise võistkonna, kes asusid heitlema legendaarse rändauhinna „Kalevipoeg kivi viskamas“ võidu eest.
JOKA I_3.koht.JPG�
Alanud südamenädal paneb taas Eestimaa liikuma
Üle Eesti algab täna südamenädal, mida tähistatakse 23. korda. Sarnaselt viimastele aastatele on ka sel korral tähelepanu keskmes liikumine kui üks parimatest viisidest südamehaiguste ennetamiseks.
Sydamenadal 2015.jpg�
Järvamaa omavalitsusjuhid käisid Jõgisool piima ümbertöötlemistehases
Reedel toimus traditsiooniline ettevõtte külastus, seekord käisime piima tihendamise ettevõttes OÜ Elpa i.e.
Elpa 460 Foto Helje Mets.JPG�
Kaitseliidu Järva malev tähistas taasloomise 25. aastapäeva (video)
17. aprillil tähistas Kaitseliidu Järva malev Paide raekojas taasloomise 25. aastapäeva. Õnnitlejate hulgas oli ka Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.
Meelis Kiili 2015.JPG�
Kokkuvõte 17. aprilli Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekust
17. aprillil Ambla vallas toimunud JOLi üldkoosolekul valiti juhatuse esimeheks Pipi-Liis Siemann ja aseesimeheks Lauri Läänemets. Otsustati kuulutada välja Järvamaa elutööpreemia konkurss.
Omavalitsused T�
Järvalannad Evely Kaasiku ja Kätlin Piirimäe valiti EOK järelkasvutiimi
Eesti Olümpiakomitee järelkasvutiimi valiti tänavu 35 noorsportlast, nende seas Järvamaalt orienteeruja Evely Kaasiku ja kergejõustiklane Kätlin Piirimäe. Pildil: stipendiumide üleandmise tseremoonia Tartus. Foto autor Raigo Pajula, EOK.
kasvutiim.JPG�
Paide Ühisgümnaasiumi muusikaline etendus „Kuula mind!“ pani kuulama
Eile õhtul etendus kultuurikeskuses Paide Ühisgümnaasiumi muusikal "Kuula mind!", mille tõid lavale gümnaasiumi koorid, solistid ja tantsijad. Lavalt ei puudunud ka koerad ja mootorratas. Fotod: Andrus Kopliste
motikas_uus.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liitu juhib Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann
17. aprillil toimunud Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul valiti liidu juhatuse esimeheks Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja aseesimeheks Väätsa vallavanem Lauri Läänemets.
JOLi logo jpg�
�
  Foorum
�

19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
29.11.2014 Üürile anda korter Paides
24.11.2014 Inglise keele õpe

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Wile Farmi alpakad
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumissari 2015
KINO
LTP 2015_v
laulukaar 2015
Jyrivägi 2015
Kevadpealinn 2015_uus
Sydamenädal2015
Südamelaul 2015

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 26.04.2015
 
13:00
 
13:00
 
12:00
 
12:00
 
11:00
 
09:00
Homme 27.04.2015
 
19:00
 
17:00

  Teated
�
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015
Järvamaa eakate kokkutulek Väätsal
07.06.2015
Ettevõtjate kliendipäev Türil
28.05.2015 10:00
Südamelaul Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 12:00
Kesk-Eesti romuring Veski-Silla kardirajal
16.05.2015 17:00
Kontsert "Tervitused emale" Koeru kultuurimajas
10.05.2015 14:00
Koolitus Fotograafia ABC Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskuses
10.05.2015 10:00
Tantsuöö ans Apelsin Vana-Veski puhkekeskuses
09.05.2015 21:00
Naabriplika kevadlaat
09.05.2015 10:00
Emadepäeva kontsert ja Järvamaa aasta ema tiitli üleandmine Kabala rahvamajas
08.05.2015 19:00
Eelkooliealiste laste rattaralli Paide keskväljakul
01.05.2015 11:00
Paide Vallavolikogu 30. aprilli istungi päevakord
30.04.2015 13:00
Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine Imavere rahvamajas
29.04.2015 19:00
Reti Randoja-Mutsi loeng “Kalmu kujundamine” Türi kultuurikeskuses
29.04.2015 18:00

  Ilm Järvamaal
�


Vembu-Tembu
Arvo Pärt
Mees la manchast
Mees metsast
Ruumide rent
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele