JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Järvamaa Kogukonnafond
KÜSK
Kuma raadio
Väätsa Prügila
Rajaleidja
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Keskraamatukogu
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
paide_kultuurikeskus
Maanteeinfo
Raudteemuuseum
Ajakeskus Wittenstein
Maale elama
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Haigla
A.H.Tammsaare muuseum
Sargvere mõis
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜNupud
 
l1
  Uudised
l3
Kohaliku omaalgatuse programmi 2015.aasta kevadvoor on avatud
Kohaliku omaalgatuse programmi 2015.aasta kevadvooru taotlusi võetakse vastu kuni 1.aprilli kella 16 30ni. Kohaliku omaalgatuse programmi infopäev toimub 12. märtsil algusega kell 10.00 Paide Wabalinna majas (Tallinna t 11)
KYSK-Sisemin_logo_reg_toetuseks-001.jpg�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad diabeediliidu hooaja avaüritusele
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad diabeediliidu hooaja avaüritusele, mis toimub laupäeval, 14. märtsil Tallinnas Lillepaviljonis. Info ja eelregistreerimine tel 5557 6915 (Eevi Sikstus)
Järva Diabeetikute ja Reumaseltsi logo�
Kutsealaselt eelkoolituselt tuli positiivset tagasisidet
Kokku kuuel reedel toimunud kutsealasel eelkoolitusel tutvusid 151 noort 9-st Järvamaa koolist Kutsehariduskeskuse mõlema õppekoha õppimisvõimalustega ning lõid kaasa erinevates tegevustes.
valev (4).JPG�
Noored muusikud lähevad võistlustulle
Reedel toimub Ülenurme muusikakoolis Eesti Muusikakoolide Liidu poolt korraldatava konkursi „Parim noor instrumentalist 2015“ Tartu regiooni eelvoor puhkpillimängijatele. Järvamaalt osalevad konkursil Türi ja Paide muusikakoolide õpilased.
lips.jpg�
Siseministeeriumis tunnustati siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid
Siseminister Hanno Pevkur tunnustas täna möödunud aastal erakordse panusega silma paistnud abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja vabatahtlike merepäästjate rühmi ning vabatahtlikku tegevust toetanud organisatsioone ja eraisikuid. Foto: Järva-Jaani Tuletõrje Selts.
tuletorjeauto.jpg�
Iseseisvusmanifesti lugemine raekoja ees (pildid)
Täna toimus Paide raekoja ees traditsiooniline Eesti Vabariigi Iseseisvusmanifesti ettelugemine. Sel aastal kandis manifesti ette kooli 12. klassi õpilane Raido Türner.
tyrner.jpg�
KENK ootab noori koolitusele
Kesk–Eesti Noorsootöö Keskus korraldab 14-19a noortele koolituse "Kuidas esitleda end ja oma (õpilas)firmat?"
KENK logo�
ERR uudis: Järvamaa elanikke üllatasid hommikul majalippe jaganud kaitseliitlased
Paljudes Järvamaa kodudes oldi täna hommikul üllatunud või ehmunud nähes ukse taga vormis kaitseliitlasi koos vallavanemaga.
Video
Järva maavanema ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe vastuvõtt Paide kultuurikeskuses
Täna toimus Paide kultuurikeskuses Järva maavanema ja Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimehe vabariigi 97. aastapäevale pühendatud vastuvõtt (pildid)
vastuvott_esi.JPG�
Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Kristjan Kõljalgi aastapäevakõne
Lydia Koidula kirjutatud luuleread “Mu isamaa on minu arm” kõlasid esmakordselt 146. aastat tagasi. 1944. aastal, olles kodust eemal Leningradis, andis Gustav Ernesaks, kodumaale mõeldes, sellele luuletusele uue hingamise.
kristjan_koljalg2015.JPG�
Homse Vabariigi aastapäeva kontsertaktuse Paides avab Nele-Liis Vaiksoo
Homsel Eesti Vabariigi 97. aastapäeva kontsert-aktusel astub üles lauljatar ja muusikalitäht Nele-Liis Vaiksoo. Koos Paide linna laulurahvaga esitab ta Eesti sünnipäeva puhul mitmeid lugusid, mis kindlasti kuuluvad eestlaste lemmikrepertuaari, nt "Ta lendab mesipuu poole".
nele_liis.jpg�
Järvamaa 7. segapaaristurniiri viimane etapp ootab osalema
Pühapäeval, 1. märtsil kell 11.00 toimub Järvamaa 7. segapaaristurniiri viimane etapp.
jarva_vorkpalli_paaristurniir_2014_2015.jpg�
Täna algab Riigikogu valimistel eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades
Täna, 23. veebruaril kell 12 algab eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades, kestes kolm päeva, 25. veebruari kella 20-ni.
RK2015.jpg�
SA Järvamaa Kogukonnafond ootab taotlusi Noore spetsialisti stipendiumile
Taotluste vastuvõtt käesoleva aasta stipendiumidele kestab 9.märtsini k.a. Taotlusvorm on kättesaadav veebilehe www.annetuskeskkond.net.
Järvamaa Kogukonnafond�
Väikeettevõtja arenguprogramm alustab taas
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koos koolituspartneriga OÜ FCG INVICTA kutsuvad ettevõtjaid taas osalema väikeettevõtja arenguprogrammi uutes gruppides, mis alustavad Tallinnas ja Tartus märtsi keskel. Koolitusprojekti kutsus EAS ellu Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Kokkuvõte 20. veebruari Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekust
20. veebruaril Imavere vallas toimunud JOLi üldkoosolekul kinnitati reservfondi kasutamise aruanne, eelarve täitmise aruanne, 2015. aasta liikmemaks, eelarve ja tegevuskava, revisjonikomisjoni tööplaan, kultuurikorralduse arengukava, eraldised aineühendustele ja õpilasüritustele ning lasteaiaõpetajate täiendkoolitusele.
JOL�
Järvamaa omavalitsusjuhid tutvusid Eesti suurima saeveskiga
Reedel külastasid Järvamaa omavalitsusjuhid Imavere Saeveskit, mis on kohaliku valla üheks olulisemaks tööandjaks.
Saeveski Foto Helje Mets.JPG�
Maavalitsuses kirjutati alla hea tahte leppele Järvamaa noore spetsialisti stipendiumi väljaandmiseks
20. veebruaril kirjutati Järva maavalitsuses alla järjekordsele hea tahte leppele Järvamaa noore spetsialisti stipendiumi väljaandmiseks.
Noorspets2015.JPG�
4. aprillil toimub järjekorras juba üheksas Järva-Jaani Kevadrock
Lavalaudadele oodatakse kõiki Järvamaa bände, olenemata kogemusest või vanusest.
rokk.jpg�
Vabariigi sünnipäeval pakutakse Vanalinna kohvikus tasuta teed ja küpsist
Eesti Vabariigi sünnipäevahommikul 24. veebruaril saavad kõik linlased, kes tulevad varahommikusele lipuheiskamisele Keskväljakul ja kirikupalvusele, pärast lõõgastuda Vanalinna kohvikus, kus pakutakse kõigile tasuta sooja teed ja küpsist.
tea-coffee-and-biscuits.jpg�
Heategevusüritus aitab renoveerida noortekeskuse põranda
"Su nägu kõlab tuttavalt - naistepäeva eri!" on Roosna-Alliku noortekeskuse poolt organiseeritav heategevussündmus, mille tulu läheb sel aastal noortekeskuse põranda renoveerimiseks.
sunagukolab.jpg�
ERR uudis: Põlengus kannatada saanud Sargvere korteriühistu palub katuse taastamiseks abi
Sargvere korteriühistu otsustas pöörduda abi saamiseks kõigi Eesti inimeste poole, et maja katus võimalikult kiiresti taastada.
Video
Koolid võtsid mõõtu rahvastepallis
Lõppeval nädalal võistlesid rahvastepallis nii maa- kui linnakoolid. Kolmapäeval toimunud Järvamaa 1.-3. klasside rahvastepallis osales kolm kooli. Oma kooli, nii poiste kui tüdrukute võistkonnad olid välja pannud Türi Põhikool ja mõlemad Paide koolid.
RAHVASTEPALL 2015 pyg.jpg�
Loe, kes sel aastal kannab raekoja ees ette iseseisvusmanifesti
Paide Ühisgümnaasium korraldab kolmapäeval, 25. veebruaril Paide raekoja ees traditsioonilise Eesti Vabariigi Iseseisvusmanifesti ettelugemise. Pildil: Eelmisel aastal luges Markko Sunni tähtsa dokumendi ette soomukilt.
tyrner.jpg�
Päästeamet: sel aastal külastavad päästjad 15 000 kodu
Päästeamet jätkab tänavu taas kodukülastustega „Kodu tuleohutuks!“, et nõustada inimesi üle Eesti tuleohutuse teemal nende enda elupaigas. Möödunud aastal külastasid nii kutselised kui ka vabatahtlikud päästjad enam kui 8700 kodu, tänavu tahetakse jõuda 15 000 koduni.
kodu_tuleohutuks.jpg�
Sargvere põlenguohvrid paluvad abi
Eile põles Paide vallas Sargvere külas kolmekorruseline kortermaja. Nüüd on majas elava 24 korteri inimesed hädas ning paluvad lahkete inimeste abi. Foto: Paide vald
tulekahju.jpg�
Täna algab Riigikogu valimiste elektrooniline hääletamine ja eelhääletamine
Alates tänasest, 19. veebruarist saab anda oma hääle Riigikogu valimistel: kell 9.00 algab elektrooniline hääletamine ja kell 12.00 hääletamine maakonnakeskustes.
RK2015.jpg�
Seitsmes Eesti linnas on töös esimesed uued LED-tänavavalgustid, ka Paides
KIKi eestvedamisel on tänaseks Võrus, Haapsalus, Valgas, Kuressaares, Jõhvis, Keilas ja Paides üleval esimesed uued LED-valgustid. Tööd jätkuvad ning projekti kaasatud linnad saavad täielikult uuendatud tänavavalgustuse koos intelligentse juhtimissüsteemiga selle aasta oktoobriks.
tanavavalgustus.jpg�
Ansamblilauljad selgitasid parimaid
Eile kogunesid Paide Gümnaasiumi aulasse koolinoorte vokaalansamblid, et omavahel laulmises mõõtu võtta.
vokaal.jpg�
Jaanuarikuu Järvamaa tööturul
Jaanuarikuus tõusis registreeritud töötus 887 inimeseni ja moodustab 5,2% Järvamaa tööealistest. Töötus on tõusnud neli kuud järjest.
tootus_jaan2015.jpg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi jaanuaris laekunud taotlused ning jagas hariduse- ja sotsiaalvaldkonna väikeprojektide toetuseks 69 000 eurot.
hasart_logo�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse õppurid osalevad messil "Noor Meister 2015"
Kas tead, mis on Noor Meister? Aga kes on logistik? Kus saab õppida teedeehitajaks? Mis vahe on veokorraldajal ja laohoidjal? Kuidas valmivad Facebooki reklaamid ja vinged kodulehed?
noor_meister.jpg�
Tunnustati tervisedendajaid
17. veebruaril tunnustas Sotsiaalministeerium Estonia talveaias maakondade parimaid tervisedendajaid. Järvamaalt sai tunnustuse osaliseks Roosna-Alliku Põhikooli huvijuht Tiina Guutmann.
Tiina Guutmann.jpg�
Kohtumine kirjanik Mudlumiga Järvamaa Keskraamatukogus
Kolmapäeval, 25. veebruaril kell 14.00 kohtub Järvamaa Keskraamatukogus lugejatega raamatu "Tõsine inimene" autor Mudlum kodanikunimega Made Luiga.
Mudlum460pix.jpg�
Selgusid Türi valla ettevõtluskonkursi tulemused
Türi Vallavalitsus kinnitas Türi valla 2014. aasta parimate ettevõtete ning füüsilisest isikust ettevõtjate tunnustamiseks välja kuulutatud ettevõtluskonkursi võitjad, keda tunnustatakse tänukirja ja meenega reedel, 20. veebruaril kell 18 Türi kultuurikeskuses toimuval kontsert-aktusel „Minu Eestimaa elab minus”.
Türi Vallavalitsus�
Seitsmesed uudised: TV3 vana uudistelaud elab uut elu Ringhäälingumuuseumis
Järgmises loos lähme külla Eesti Ringhäälingumuuseumile, kus muuhulgas on tähtsal kohal TV3-e vana uudistelaud ning mille taga käib siiani vilgas tegevus.
Video
Paide kultuurikeskus sai uue rahasüsti
Paide linn ja kultuuriministeerium sõlmisid lepingu, mille alusel toetab ministeerium Paide Kultuurikeskuse rekonstrueerimist tänavu 50 000 euroga, tingimusel, et linn panustab sama suure summaga. Pildil: Eelmisel sügisel said uue kuue osa garderoobe. Foto: Maarit Nõmm
syst.jpg�
Järvamaa Kogukonnafond kutsub ühinema Hea Tahte leppega
Noore spetsialisti stipendiumi väljaandmiseks Hea Tahte leppe allakirjutamine toimub 20. veebruaril kell 11.00 Järva Maavalitsuse 3. korruse saalis. Leppega oodatakse ühinema kõiki, kes soovivad tõsta esile tublisid noori spetsialiste ning väärtustada erinevaid ameteid.
Järvamaa Kogukonnafond�
Järvamaa omavalitsusi juhivad tublid sportlased
12. Eesti omavalitsusjuhtide talvine mitmevõistlus toimus 12.-13. veebruaril Raplas. Osales 22 meest ja 4 naist 10st maakonnast. Järva-Jaani vallavanem Arto Saar saavutas nooremate meeste arvestuses esikoha ning tuli üldarvestuses teiseks. Noorematest meestest kolmas ja üldarvestuses viies oli Ambla vallavanem Rait Pihelgas. Pildil vasakult: Rait Pihelgas, Arto Saar ja Rõuge vallavanem Tiit Toots.
arto.jpg�
Maailmameistrivõistluste lõpetuseks 6. koht
Norras Hamaris lõppesid suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused teatesõitudega. Eesti naiskond, kuhu kuulus ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlane Evely Kaasiku, saavutas teatesõidus hinnatava 6. koha.
E.Kaasiku_2015.JPG�
Järvamaa Vapimärgi saab helilooja Arvo Pärt
Järvamaa Vapimärgi nõukogu otsusega saab tänavu maakonna kõrgeima autasu Paides sündinud helilooja Arvo Pärt.
Arvo Part.jpg�
Arvamusfestivali fotonäitusel algab 32 meetri pikkuse vaiba punumine
Reedel avatakse Ajakesksuse Wittenstein 9. korruse galeriis fotonäitus möödunud Arvamusfestivali teemadel. Fotode autoriteks on Ingmar Muusikus ja Jan Vutt. Kokku on eksponeeritud 24 fotot. Foto on illustratiivne.
vaip.jpg�
�
  Foorum
�

19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
16.01.2015 Kinnisvara pakkumised paides ja järvamaal!
29.11.2014 Üürile anda korter Paides

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Koigi mõisa tutvustus
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumissari 2015
LTP 2015_v
Riigikogu valimised 15
KINO
Talvefestival 2015

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 27.02.2015
 
19:00
Homme 28.02.2015
 
19:10
 
17:00
 
14:00

  Teated
�
Eesti Mesinike Liidu teabepäev Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsikeskuses
21.03.2015 09:30
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" III etapp Paide E-Piim spordihallis
15.03.2015 12:00
Talvefestival Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses (14.-15. märts 2015)
15.03.2015 10:00
Heategevuskontsert Sargvere mõisas
13.03.2015 19:00
Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) kevadvooru infopäev Paide Wabalinna majas
12.03.2015 10:00
Kohtumine Vahur Kersnaga Järvamaa Keskraamatukogus
07.03.2015 11:00
Naistepäeva pidu Ambla kultuurimajas
06.03.2015 20:00
"Su nägu kõlab tuttavalt - naistepäeva eri!" Roosna-Alliku rahvamajas
06.03.2015 17:00
Kunstiolümpiaad Paide Huvikoolis
28.02.2015 10:00
Füüsikaolümpiaadi maakonnavoor Paide Ühisgümnaasiumis
28.02.2015 10:00
Türi Ühisgümnaasiumi infopäev „Üks päev gümnaasiumis“
26.02.2015 08:00
Kohtumine kirjanik Mudlumiga Järvamaa Keskraamatukogus
25.02.2015 14:00
Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistamine Ambla vallas
24.02.2015 12:00
24.veebruaril kell 11.00 Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistamine Järva-Jaanis
24.02.2015 11:00

  Ilm Järvamaal
�


Maalermeister
Uno Bossa
Pöialliisi
Georg Ots
Nublu
Ruumide rent
Tsirkuseprintsess
Brüsseli kapsas
Andrus Vaarik
Brassical2015
Eesti Kontsert 2014 Paides
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele