JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Oma suvepuhkuse veedan:
Eestis reisides
välismaal reisides
mul ei olegi suvepuhkust
kodus või suvilas
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

OSTAME OMADELT JA JÄTAME RAHA KOJU!
paide_kultuurikeskus
Ajakeskus Wittenstein
Kolm õpetlikku ja kasulikku videoklippi, mis juhendavad tarbijat erinevate tarbijaprobleemide korral
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Vabatahtlike Keskus
Kuma raadio
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Maale elama
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Järvamaa Haigla
Väätsa Prügila
Järvamaa Kogukonnafond
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Annetus-toetusfond „Nutikad lapsed“
Sargvere mõis
Raudteemuuseum
Tarbija, tea oma õigusi!
Maanteeinfo
Järvamaa Eesti Südamaa fännilehtNupud
 
Arvamusfestival 2014
l1
  Uudised
l3
Paide V minitriatlon sel pühapäeval!
Sel pühapäeval, 27. juulil toimub Paide tehisjärve ääres viies minitriatloni võistlus, mis on mõeldud nii lastele, harrastajatele kui ka profisportlastele.
minitr�
Politsei: kodust lahkudes ning ööseks pange aknad ja uksed kinni
Soojade suveilmadega on puhkuselainel olevate inimeste meeled vast pisut hajevil. Tegelikult on see ju mõistetav, sest millal siis veel lõõgastuda ja end muretumalt tunda. On loomulik, et puhkuse ajal soovime nii kehale kui ka hingele puhkust lubada ja akusid laadida. Kahjuks on aga neid, kes kipuvad seda pisut hooletut olekut ära kasutama ning panevad toime pahategusid. Foto on illustratiivne.
Vargus aknast, foto: internet�
Küladeratas läheb peagi veerema
Laupäeva, 2. augusti pärastlõunal kell 14 saab Roosna-Alliku vallas Viisu küla pargis meeleoluka rongkäiguga alguse Järvamaa külade päev, kogunemine ning osalejate registreerimine algab Viisus juba kella 13-st.
Küladeratas�
Paide kultuurikeskuses avati Päästeameti postrikonkursi "Kodu tuleohutuks" tööde näitus
24. juulist kuni 31. augustini on Paide Kultuurikeskuse jalutuskoridoris avatud Päästeameti postrikonkurss „Kodu tuleohutuks“.
"Kodu tuleohutuks"�
Populaarne Saksa puhkpilliorkester pühapäeval Paides
Saksamaa Grimma linna Noorte Puhkpilliorkestri annab Paide Vallimäel 27.juulil kell 17:00 kontserti. Kaasategev Pärnu Ülejõegümnaasiumi orkester. Programm on reibas ja tempokas, ettekandmisele tulevad tuttavaid meloodiaid, kõlavad palad alates marsist rock’n rollini, valsist rahvalauludeni ja rahvusvaheliselt tuntut hit-lugudeni.
Grimma�
Politsei: Mõelge oma laste ja vara peale
Soe suveilm uinutab inimeste tähelepanu ja seetõttu tuletame meelde, et ärge jätke lapsi ning lemmikloomi järelvalveta palavasse autosse ega sõidukeid lukustamata. Foto on illustratiivne
Laps autos, foto: internet�
ERR uudis: Urmas Lennuk kohtub Vargamäel kolmandat korda Tammsaarega
Järvamaal Anton Hansen Tammsaare muuseumis Vargamäel mängitakse "Tõe ja õiguse" esimesel osal põhinevat suvelavastust "Vargamäe unistaja".
Video
Paide Sookure lasteaia köögiremont on täies hoos (pildid)
Paide Sookure lasteaias on alanud köögiremont, mille jooksul vahetatakse välja seina- ja põrandaplaadid ning värvitakse üle koridoriseinad. Fotod: Maarit Nõmm
Sookure lasteaia remont�
Politsei kontrollib sel nädalal veoki- ja bussijuhte
Kõrgendatud tähelepanu all on transporditeenust osutavad sõidukid. Oluline on, et juht oleks kaine ja puhanud ning ka sõiduk tehniliselt korras.
Politsei kontroll�
Doonoritelgid jõuavad täna Paidesse
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid peatuvad Paide kultuurikeskuse juures kolmel päeval: 22. ja 23. juulil kell 12-18 ning 24. juulil kell 11-17.
Doonoritelk�
Alustava mittetulundusühenduse baaskoolitus tuleb taas!
02.-03. ja 09. septembril toimub Wabalinna majas (Tallinna tn 11, Paide) mittetulundusühenduste maakondlike tugistruktuuride toetamise programmi raames alustava mittetulundusühenduse baaskoolitus.
MTY_Baaskoolitus_2014_pilt_450px�
V Ambla kihelkonnapäevad ootavad osalema
2. ja 3. augustil toimuvad järjekorras viiendad Ambla kihelkonnapäevad. Sündmusega tähistatakse ühtlasi 760 aasta möödumist ajast, mil Amblat esimest korda mainiti.
V Ambla kihelkonnapäevad�
Paides tasuta raamatute laat tulekul
15. ja 15. augustil peetakse Paide Vallimäel Arvamusfestivali raames tasuta raamatute laata. Seoses sellega kogub Järvamaa Keskraamatukogu raamatuid kõikidelt nendelt, kes ise neid enam ei vaja.
raamatulaat�
Lenna kontsert Paide Wabalinna maja hoovis
Selle nädala reedel toimub Paide Wabalinna maja hoovis, katusealusel laval LENNA kontsert.
Lenna Kuurmaa kontsert Paides�
Paide linn ootab kandidaate linna aukodaniku tiitli ja vapimärgi väljaandmiseks
Paide linnavolikogu ootab ettepanekuid, keda võiks autasustada Paide linna aukodaniku tiitliga ning kellele omistada vapimärk. Tähtaeg 25. juuli! Fotol helilooja ning linna aukodanik Arvo Pärt.
Arvo Pärt, foto: Anu Ansberg�
Ülemaailmne Rahujooks jõuab Paide linna, kõik on oodatud kaasa jooksma!
Veebruaris Lissabonist alguse saanud üle-euroopaline tõrvikuga rahujooks läbib sel neljapäeval, 24. juulil ka Paide linna.
Rahujooks Paides�
Märgiujumine - lapsed saavad Paide tehisjärve ääres ujumist testida!
Lapsed, kutsume teid osalema ja oma ujumisoskust proovile panema märgiujumises avaveekogus 21. juulil kella 13st Paide tehisjärve ääres.
Veega sõber�
Paides valiti kauneim koer (tulemused ja pildid)
Täna toimus Paides Kreisilinnapäeva raames kauneima koera valimine. Võistlema oli tulnud 24 koera. Segavereliste koerte ja ühtlasi ka mõlema kategooria üldvõitjaks kuulutati Paides elav koer TIPSU (pildil). Tõukoerte kategoorias läks I koht kääbus?nautser KIMile.
Paide kauneim koer 2014�
Kreisilinnapäev 2014 pildis
Täna kell 10 avati Paide kesklinnas kreisilinnapäev, mida vaatamata hommikusele vihmasabinale oli tulnud nautima rohkelt linnarahvast.
Kreisilinnapäev 2014�
Kreisilinnapäeva kava!
Täna, 19. juulil toimub Paide keskväljakul ja muusikakooli kõrval asuval rohealal Kreisilinnapäev. Olete oodatud veetma toredat päeva koos perega!
Kreisilinnapaeva_kaart_2014�
Türi tehisjärve vesi on nõuetele vastav ja ohutu
Türi tehisjärvest 7. ja 11.juulil võetud proovid kinnitasid järvevee ohutust suplejatele. Vees on analüüsitud haigustekitajaid väga vähesel määral, ka sinivetikate sisaldus vees oli inimeste tervisele mõju avaldamiseks liialt väike.
tyri_tehisjärv�
ERR uudis: Järvamaal avati Baltikumi suurim ja moodsaim lüpsifarm
Järvamaal Väätsa Agros oli täna iselaadne karjalaskepäev, sest sajad lehmad koliti äsja valminud Baltikumi suurimasse ja moodsaimasse, 2200 lehma mahutavasse lüpsifarmi.
Video
Trükist on ilmunud Ambla valda tutvustav raamat
Trükist on ilmunud Ambla valda tutvustav raamat alapealkirja „Teejuht uudishimulikule rändajale“. Raamatu andis välja MTÜ Aravete kultuuri- ja huviselts. Raamatu koostas Arlet Palmiste Sääskülast ja kujundas Maris Korrol OÜst Deko Disain.
Ambla valla raamat�
Järvamaal registreeriti juunikuus 26 lapse sünd
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti eelmisel kuul Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1224 sündi, neist 630 poisslast ja 594 tütarlast.
lapse_joonistus�
18. juulil esietendub Vargamäel Urmas Lennuki „Vargamäe unistaja“
Seitsmeteistkümnes Albu valla teatrisuvi toob 18. juuli õhtul kell 19.00 Vargamäel lavalaudadele Urmas Lennuki lavastuse „Vargamäe unistaja“. Albu vallale on antud etendus seitsmes produktsioon ning Urmas Lennukil kolmas lavastus Vargamäel.(Foto: Silja Juursalu)
"Vargamäe unistaja", foto: Silja Juursalu�
Tänavavalgustite vahetuse suurprojekt käivitub sügisel
Paide linna tänavavalgustuse rekonstrueerimiseprojekti ehitustööd algavad sel sügisel septembris-oktooris. (Foto on illustratiivne.)
Tänavavalgustusprojekt�
Priit Poopuu võitis Läti meistrivõistlused
Rattaorienteerumise Läti meistrivõistlustel Valmieras võitis lühiraja võistluse orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Priit Poopuu, kes 25 mehe konkurentsis oli 11,4 km ja 27 kontrollpunktiga rajal parim ajaga 45.13.
Priit Poopuu.jpg�
Kreisilinnapäev - Paide oma vanalinnapäev
Paides tähistatakse 19. juulil laadamelu ja kultuuriprogrammiga 231 aastat tagasi saadud maakonnakeskuse õigusi, mil linna hakati nimetama kreisilinnaks. Kreisilinnapäev toimub Paide keskväljakul ja Väike-Aia tänava rohealal muusikakooli kõrval.
Kreisilinnapäev 2014�
Juunikuu Järvamaa tööturul
Juunikuus jätkus tööotsijate aktiivne rakendumine ja seetõttu ka töötute arvu vähenemine. Juunikuu jooksul oli Järvamaal arvel 815 töötut. Uusi töötuid registreeriti 118 ja seisund lõpetati 164 inimesel.
Olukord Järvamaa tööturul�
Türi Muusikakooli õpilased musitseerivad Inglismaal
Türi Muusikakooli õpilased osalevad projektis Douzelage Young Musician M4EU Music For You 15.07.-20.07.
Türi muusikakool�
Paide turu projekteerimistingimused said heakskiidu
Paide linnavalitsus määras möödunud reedel tingimused Paide turu müügikohtade projekteerimiseks Selveri kauplusest põhja poole jäävale alale. (Turu kavand on illustratiivne.)
Paide turg�
Türi noored vibusportlased üliedukad Euroopa GP-l Moskvas
7.- 12. juuli toimus Moskvas kadettide ja juunioride Euroopa karikaetapp. Türi Vibukoolist oli võistlustules 4 noort ning kõik nad sooritasid individuaalvõistluse üliedukalt: Lisell Jäätma saavutas 4. koha, Kristjan Puusepp ja Artur Aas 9. koha ning rahvusvahelisel võistlusel debüteerinud Kristi Ilves samuti 9. koha. (Pildil: Lisell ja Kristjan, foto: Türi Vibukool)
Pildil: Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp Balti meistrivõistlustel, foto: Türi Vibukool�
Külastusmäng "Unustatud mõisad 2014" kutsub osalema
12. ja 13. juulil toimub järjekordne unustatud mõisade külastusmäng, mil 23 mõisat üle Eesti avavad oma uksed külastajatele. Järvamaalt osalevad mängus 2 mõisa: Roosna-Alliku ja Laupa (pildil).
Laupa mõis, foto: Anu Ansberg�
Paide vabatahtlikud tuletõrjujad teevad seltsi hauaplatsi korda ning paigaldavad mälestuskivi
Täna algasid Reopalu kalmistul Paide Vabatahtlikule Tuletõrje seltsile kuuluval hauaplatsil korrastustööd, et muuta kunagine matmispaik kauniks ning paigaldada platsile ka ausammas sinna kunagi maetud tuletõrjujate mälestuseks.
Hauaplatsi korrastamine, foto: Maarit Nõmm�
Politsei hoiatab: tänaval annetuste kogujad võivad olla petturid
Viimastel päevadel on Pärnus politseile teada antud inimestest, kes näiliselt koguvad raha kurttummade keskuse loomise toetuseks.
Kogumisleht�
Ambla vallas alustas tööd Ambla kultuurikeskuse direktor
Ambla vallavalitsus kuulutas aprillis Ambla kultuurikeskuse direktori ametikohale välja konkursi, kus komisjoni otsusel osutus valituks Triin Väin (pildil).
Triin Väin, foto: erakogu�
Kuldne Trio alustab oma juubelituuri homme Paidest
Üle 30 hiti kullafondist ja kaks uut lugu! Esmakordselt elavas ettekandes „Laip on laip“ ja „Kes ei tööta, see ei söö“.
Kuldse trio suvetuur Paides�
Paide linn pakub korteriühistutele tänavakive
Paide linnavalitsus pakub korteriühistutele õueala korrastamiseks eelmisel sügisel toimunud Pärnu tänava remondi käigus kõnniteedelt üles võetud tänavakive (kivid on ladustatud sortide kaupa alustele).
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Paide koostootmisjaama generaator sünkroniseeriti elektrivõrguga
Paide koostootmisjaama elektritootmise seadmed said täna edukalt sünkroniseeritud ning uues jaamas toodetud elekter jõudis esmakordselt võrku ja sealt tarbijateni.
Paide koostootmisjaam, foto: www.paide.ee�
Lenna Kuurmaa annab Paide Wabalinna majas kontserdi
Nädal pärast Kreisilinnapäeva, reedel, 25. juulil annab populaarne lauljatar Lenna Kuurmaa Paides Wabalinna majas kontserdi.
Lenna Kuurmaa kontsert Paides�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VI etapp kutsub osalema
Laupäeval, 12. juulil algusega kell 12 toimub liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" VI etapp. Sel korral orienteerutakse paeses Paides.
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa VI etapp�
Suvevolle põikab Paidest Väätsale ja Türile
Paide tehisjärve ääres on alates 3. juunist igal teisipäeval toimunud Suvevolle etapid. Kokku on peetud viis etappi, milles on osalenud 44 erinevat meest ja 11 naist.
Suvevolle 5. etapp�
�
  Foorum
�

11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
19.06.2014 Muruniitmis teenus
19.06.2014 Muruniitmis teenus
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!Portaali videod:
Veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette"
!Viimane tänavaküsitluse video
LTP IDEEKAVANDITE KONKURSS
Vargamäe unistaja
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Rajaleidja
Kummaliste kulgurite killavoor
Küladepäev 2014

Kalender
 
  Kalender
�
Juuli 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Täna 24.07.2014
 
18:00
Homme 25.07.2014
 
22:00
 
21:00
 
19:00
 
10:00

  Teated
�
Jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
17.08.2014 12:00
Eivere Klaverifestival (1.-3.08.2014)
01.08.2014 19:00
48. Väinjärve veepidu
26.07.2014 12:00
Piknik Koeru kultuurimaja ees
25.07.2014 19:00
Väikeste Lõõtspillide Ühingu juubelituur Paides
23.07.2014 20:00
Avalik konkurss
23.07.2014
Kirikuklassika Koeru kirikus
22.07.2014 19:00
Doonoritelk Paide kultuurikeskuse juures (22.-24. juuli 2014)
22.07.2014 12:00
Märgiujumine lastele Paide tehisjärve ääres
21.07.2014 13:00
Järvamaa avatud talude päev (19.-20. juuli 2014)
20.07.2014
Küla simman Jalgsema külamaja platsil
19.07.2014 19:00
XXIII Järvamaa eakate huumoripäev Aravete Kangrumäel
19.07.2014 12:00
Kreisilinnapäev Paides
19.07.2014 10:00
Kontserttuur Ruja muusika ja muusikutega Paide vallimäel
18.07.2014 20:00

  Ilm Järvamaal
�


 kahe isanda teener
Lovesong
Hooaja avamine 2014 algne
Taasiseseisvumispäev 2014
Grimma kontsert
Peeter Oja Kui loll võib inimene olla
Ruumide rent
Vana õngitseja
Prints ja Kerjus
Hävituse ingel viimane
Madissoni sillad
Memory 2015
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele