JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas osaled 30. mail Järvamaa laulu- ja tantsupeol?
Jah, kindlasti
Olen kohal, mu laps esineb
Olen kohal, esinen
Sel aastal ei plaani minna
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

paide_kultuurikeskus
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Rajaleidja
Maale elama
Väätsa Prügila
Kuma raadio
Järvamaa Haigla
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Keskraamatukogu
Raudteemuuseum
Maanteeinfo
Järvamaa Kogukonnafond
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
A.H.Tammsaare muuseum
Ühendus Weissenstein
Sargvere mõis
KÜSK
MTÜ Järvamaa SpordiliitNupud
 
LTP 2015_suur
l1
  Uudised
l3
30. mail Türi lauluväljakul toimuv Järvamaa laulu- ja tantsupidu kannab pealkirja „Ringmäng”
Homme, 29. mail kell 10 süüdatakse peotuli Järvamaa kultuurihiies Vargamäel. Tuli liigub läbi Järvamaa omavalitsuste ja jääb peo alguseni hoiule Türi Püha Martini kirikusse. Tule teekonna lõpetab kell 22 Johansonide öökontsert Türi kirikus.
Jarvamaa_laulupidu_Tyril.jpg�
Olümpiaadivõitjad sõitsid preemiareisile (lisatud kokkuvõte aineolümpiaadidest)
Täna kell 9 alustasid maakonna õpilaste aineolümpiaadide tublimad Paide kultuurikeskuse juurest sõitu preemiareisile Tallinna lennusadamasse. Neid olid saatmas ja ütlesid oma õpetussõnad ning tänusõnad tehtu eest maavanem Alo Aasma ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann. Preemiareis asendab sel aastal maakonnajuhtide vastuvõttu.
Olümpiaadivõitjad 2015.JPG�
Maavanem külastas Imavere valda
27. mail külastas maavanem Alo Aasma Imavere valda. Maavanem kohtus vallajuhtide ja ametnikega ning külastas Imavere lasteaeda, sotsiaalmaja, päevakeskust, arstiabipunkti, rahvamaja, põhikooli, raamatukogu, noortekeskust ja spordihoonet. Maavanem tutvus ka OÜ Imavere Soojus tööga ning külastas aktsiaseltsi Graanul Invest pelletitehast.
Imavere muusikastuudio.JPG�
Järvamaa maakaitsepäev toimub Väätsal
23. juunil 2015 toimub Väätsal Järvamaa maakaitsepäev. 26.mail kogunesid Väätsa vallavalitsuses nõupidamisele Kaitseliidu Järva Maleva, Järva maavalitsuse ja Väätsa vallavalitsuse esindajad, et läbi arutada maakaitsepäeva kava ja täpsustada erinevaid tegevusi.
Maakaitsepäeva nõupidamine.JPG�
Täna seatakse Türi Kultuurikeskusesse üles Järvamaa käsitöö ülevaatenäitus
Kesk-Eesti Käsitööselts ja Rahvakultuuri Keskus kutsuvad uudistama kes ja millist käsitööd valmistavad tänasel päeval Järvamaal. Laupäeval, 30. mail on näitus avatud kõigile huvilistele kell 9:00- 17:00. Näitus on koostatud teemal „Järvamaal loodud“. Näituse kujundas Türi kunstnik Ülle Kuldkepp.
lili_uus.jpg�
Rulapark kerkib (pildid)
Paide Avatud Noortekeskuse õuele hakati skateparki ehitama. Esimesed rambid on juba püsti. Ehitab OnWheels OÜ, töömeeste teada püsib ehitus graafikus ning plaanide järgi peaks rulapark valmima 8. juuniks.
rulapark.jpg�
Kaalepi küla kandideerib Aasta küla 2015 tiitlile
2015.a valitakse kuuendat korda Kodukandi Aasta Küla ning see kuulutatakse välja 7. augustil Eesti Külade XI Maapäeval Järvamaal Säreveres. Rahva lemmikküla valitakse koostöös Terevisiooniga teist korda. Järvamaalt kandideerib Aasta küla tiitlile Kaalepi küla. Oma lemmiku poolt saab hääle anda kuni 12. juunini http://etv.err.ee/l/meelelahutus/terevisioon.
Kaalepi kylade esindajad Terevisioonis.jpg�
Paide Muusikakool ootab uusi õpilasi
Paide Muusikakool ootab õppima muusikahuvilisi lapsi 2015/2016 õ.a. Pildil: Paide Muusikakool, foto: Paide Muusikakool/FB.
muusikakool.jpg�
Jalgpalli karikavõistluste finaali vaatama sõidutavad fännibussid
Paide Linnameeskond peab 30. mail klubi ja kogu Järvamaa ajaloo ühe olulisema kohtumise, kui Evald Tipneri Eesti karika finaalis kohtutakse Tallinnas A.LeCoq Arenal Nõmme Kaljuga. Selleks suureks jalgpallipäevaks valmistub ka Paide Linnameeskond suurte jõududega – Paidest ja Järvamaalt väljuvad eraldi fännibussid, staadionil on enne mängu fänne tervitamas eraldi fänniala ja üllatused klubi värvide näitamiseks mängus on varuks ka tribüünidel.
finaal.jpg�
Stardib Credit24 Rahvaliiga Suvevolle viies hooaeg
Alates 2. juunist algab samaaegselt seitsmeteistkümnes Eestimaa paigas võistlussarja Credit24 Rahvaliiga Suvevolle viies hooaeg. Järvamaa Suvevolle turniirid toimuvad sel aastal kõik Paide tehisjärve äärsetel liivaväljakutel. Kõikidel etappidel autasustatakse diplomite ja auhindadega kolme paremat.
SUVEVOLLE 4 ETAPP.jpg�
MTÜ Rakuke korraldab augustikuus pärimuslikud perepäevad
2014. a sügisel kogunesid Peetri kooli muusikaklassis Hedi Jürgeni ja Leila Joosepsoni eestvedamisel kümmekond pärimusmuusika ja -kultuurihuvilist Kareda vallast ja kaugemaltki. Huviring käis koos kaks korda kuus ning kevadel 2015 vormus ametlikult nime alla MTÜ Rakuke.
parimuslikud.jpg�
EAS korraldab juunis kaks sihtturuseminari
EAS korraldab juunis Taani ning Hollandi ja Briti turgude sihtturuseminarid. Seminarid annavad hea ülevaate turule sisenemise võimalustest, jagatakse infot kontaktide ja koostöövõimaluste kohta ning toimub võrgustamine. Seminari toimumist rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Nädala lõpuni saab registreeruda avatud talude päevale
Nädala lõpuni saavad Eesti talud ja põllumajandustootjad anda teada soovist osaleda üle-eestilisel avatud talude päeval. Praeguseks on kirjas ligi 150 osalejat, suurtest piimafarmidest kuni väiksemate peretaludeni. Foto: Anu Puusepp
avatud2013.JPG�
Algas ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“
Metsajõel algas 26. mail ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“. Laagrist võtavad osa maakonna 17 kooli kuuendate klasside õpilaste kaheksaliikmelised võistkonnad. Noored saavad kahe päeva jooksul üle korrata õppeaasta jooksul teooriatundides omandatu ja osaleda erinevates võistlusmängudes.
Kaitse end ja aita teist 2015.JPG�
Raekoja ees toimub kolmapäeva jalgpallishow
Kolmapäeval, 27. mail kell 12:00 on Evald Tipneri nimeline meeste jalgpallikarikas linnarahvale uudistamiseks Paide Raekoja ees, kus väärt auhinda tervitavad linnapea, finaali jõudnud Paide Linnameeskonna juhid ja jalgpalliliit. Üritusele on oodatud kõik huvilised! Pildil Tipneri nime kandev Eesti karikas. Foto: Lembit Peegel
Tipneri karikas.JPG.jpg�
Türi vallavanem tunnustab tublisid koolilõpetajaid
27. mail kell 14 toimub Oisu rahvamajas traditsiooniline vallavanema vastuvõtt Türi valla tublidele koolilõpetajatele. Vastuvõtule kutsutud noored on olnud aktiivsed koolielust osavõtjad, edukad võistlustel, konkurssidel ja olümpiaadidel osalejad ja on tublid sportlased, kunstnikud, tantsijad ja lauljad.
gerberad.jpg�
Järvamaa käsitöölised valmistuvad külalisi vastu võtma
29.-30. mail toimuvad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu XX Käsitööpäevad Järvamaal. Türile on oodata sadakond käsitöömeistrit üle Eesti. Järvamaa käsitöölised panevad kokku ülevaatenäituse "Järvamaal loodud", mis on 30.05 kell 9:00-17:00 Türi Kultuurikeskuses kõigile huvilistele avatud! Pildil: Piret Kreitsman ja Margot Marks oma kätetööd mannekeenidele selga sobitamas.
kasitoomoodPiret ja Margot.jpg�
Balti riikide ühine pumbameeskond sõidab Saksamaale õppusele
28. maist 1. juunini toimub Saksamaal Hoya linnas rahvusvaheline koostöö õppus EU Demodex 2015. Järvamaalt kuuluvad pumbarühma meeskonda: Lääne päästekeskuse Järvamaa päästepiirkonna juhataja Janar Kärner, Lääne päästekeskuse Türi päästekomando pealik Eilo Eesmäe ja Lääne päästekeskuse Järvamaa päästepiirkonna operatiivkorrapidaja Anatoli Ivanov.
phoca_thumb_l_img_0046.jpg�
Järvamaa muuseumis saab näha ainulaadset näitust õllepudelitest
Tõesti-tõesti, pealkiri vastab tõele. Nimelt on võimalik sellel suvel Järvamaa muuseumis näha väljapanekut, mis paneks võib olla esimese hooga inimese kukalt kratsima. Mis õllepudelinäitus? Kui ma tahan neid vaadata, siis näen ma neid poes nagunii. Kuid huvitavaks läheb asi alles siis, kui selgub, millise väljapanekuga tegelikult tegu on.
muuseum_pudelikaeladefekt_plakat.jpg�
Türi valla noorte- ja lastekaitsepäev ootab osalema
Lastekaitsepäeva mõte on juhtida ühiskonna tähelepanu laste probleemidele. Lastekaitsepäeva tähistamine sai alguse 1925. aastal Genfis toimunud ülemaailmsel konverentsil. Mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel.
Tri noortepev 1.06.jpg�
29. mail süüdatakse peotuli Järvamaa kultuurihiies Vargamäel
Tuletõrvik liigub läbi Järvamaa omavalitsuste ja jääb 29. mai õhtul ööbima Türi kirikusse. Laupäeval, 30. mail toob Järvamaa Kultuuripärl 2014 Anu Pink tule Järvamaa laulu- ja tantsupeole.
Laulu- ja tantsupeo tule teekond 2015.jpg�
Lastevanemate kool lõpetab õppeaasta
1. juunil, lastekaitse päeval, toimub Järvamaa Rajaleidja keskuses selle õppeaasta viimane Lastevanemate kool teemal „Head lapsed kasvavad vitsata“. Osavõtt tasuta ja eelnevalt registreerima ei pea.
innove_rajaleidja.JPG�
PÜG abituriendid saavutasid esikoha vabariiklikul matemaatikakonkursil
Vabariiklikul matemaatikakonkursil " Märka matemaatikat enda ümber" tulid Paide Ühisgümnaasiumi abituriendid Kert Kaasik ja Madis Janno esikohale.
PYG maja�
Ainulaadne arenguprogramm vabaühenduste juhtidele
Üle Eesti oodatakse vabaühenduste eestvedajaid kandideerima juhtide arenguprogrammi, mille eesmärk on tõsta juhtide võimekust organisatsiooni arendamisel, uute koostöövõrgustike loomisel ja oma ühenduse hääle kõlama panemisel. Arenguprogrammi tulemusena aidatakse 30 ühenduse juhil panna oma ühendus paremini tööle ühiskondlike probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks.
ARENGUPROGRAMM_KYSK_PRAXIS.JPG�
Toimus väärteomenetluse koolitus omavalitsustöötajatele
25. mail Paides toimunud koolitusel rääkis Sisekaitseakadeemia lektor Ülle Vanaisak omavalitsustöötajatele väärteomenetluse põhialustest.
JOLi logo jpg�
Südamelaul tõi esile noored andekad loojad
Laupäeval, 23. mail toimus Paide Kultuurikeskuses Südamelaul 2015 konkurss-kontsert. Sellel aastal keskendus konkurss ühiskonnakriitikale ja ühiskonnas toimuvale ning seda läbi noorte silmade ja loomingu. Osalesid noored Järvamaalt, Raplamaalt, Jõgeva- ja Pärnumaalt. Foto: Tiiu Saarist
contra.jpg�
"Türi rull 2015" kutsub osalema
Sel aastal juba 7. korda korraldab Türi Noortekeskus võistlust TÜRI RULL. Võistlus on 4 etapiline ja toimub Türi-Kirna-Reopalu kergliiklusteel. I etapp toimub juba 27. mail algusega kell 18 distantsil Türi-Reopalu (9 km) . Kogunemine Reopallu, buss viib Türile starti. Registreerimine võistlusteks pool tundi enne starti.
rull.jpg�
Järvamaa naisorienteerujad võitsid Eesti meistrivõistlustel topeltkullad
Orienteerumisjooksu tänavuse aasta esimesed meistrimedalid joosti välja lühirajal ja teatejooksudes. Naiste konkurentsis tõid orienteerumisklubi JOKA naised mõlema ala kuldmedalivõidu Järvamaale. Fotode autor: Priit Poopuu
EMVteade2015_JOKA kuldne naiskond_S.Ruul, H.Hallik,E.Kaasiku.jpg�
Hõbemedal Järvamaale vabariiklikult sõiduautotehnikute võistluselt
Sõiduautotehnikute üleriigilisel kutsevõistluses tuli teiseks Järvamaa Kutsehariduskeskuse kooli õpilane Ivar Järve Samuti osales võistlusel Jarmo Aedla kelle potentsiaal jäi seekord täiel määral realiseerimata. Pildil: võistluse „Sõiduautotehnik 2015” võitjad, foto: SA Innove
Voistluse Soiduautotehnik 2015 voitjad. Foto - Innove.JPG�
Maavanem autasustas Marika Kuusikut Järvamaa teenetemedaliga (lisatud videod)
Maavanem Alo Aasma autasustas tantsujuhti ja lavastajat, Paide Ühisgümnaasiumi huvijuhti Marika Kuusikut Järvamaa teenetemedaliga. Marika Kuusik pälvis kõrge tunnustuse pikaajalise silmapaistva ning hingestatud panuse eest Järvamaa kultuurielu edendamisse.
Teenetemedal Marika Kuusikule.jpg�
Aasta suurpere on Järvamaalt
Laupäeval toimus Tallinna Loomaaias Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt korraldatud suurperepäev, kus kuulutati välja konkursi „Aasta suurpere 2015“ võitja. Tiitli sai kuuelapseline perekond Kaasiku Järvamaalt Ambla vallast. Pildil: perekond Kaasiku; foto: Powerhouse
suurpere.jpg�
Türi Vibukooli noored naasevad Austriast kuldmedaliga
Türi Vibukooli noored Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp võitsid Euroopa noorte GP-l plokkvibu kadettide segavõistkonna kulla. Noorte treeneriks on Maarika ja Erki Jäätma. Foto: Maarika Jäätma
OS4A3293.jpg�
Koeru, Türi, Paide ja Järva-Jaani poisid ja mehed meeste tantsupeol KOLM
Juba kahe nädala pärast sõidavad poisid ja mehed Järvamaalt Rakverre oma tantsuoskusele veel viimast lihvi andma. 10 tantsurühma said Järvamaal toimunud ettetantsimisel liigijuhtidelt oma oskustele hea hinnangu. Pildil: Järva-Jaani JÜRID ja juhendaja Ülle Vaas ettetantsimisel Türi Kultuurikeskuses.
meste tantsupidu.jpg�
Pisikesed võrkpallurid jagasid tiitleid
Kolmapäeval toimus Paide Gümnaasiumi staadionil U-12 EMV poiste ja tüdrukute võrkpallis. Kokku osales 38 võistkonda, neist 18 tüdrukute ja 20 poiste võistkonda. Staadionil oli 300 noort võrkpallurit, kes kõik ihaldasid auhinnalauale pandud karikaid.
tydrukute voitjad.jpg�
Arvamusliidrid ja noored otsivad ideeturul maaelu päästvaid ideid
Täna kell 11 algab Türi kultuurikeskuses ideeturg, mis kätkeb endas küsimust, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025. Otseülekannet on võimalik jälgida alates kella 11st Järva Teataja kodulehel.
ideeturg.jpg�
Kesk-Eestis avatakse kohalikul energial toimiv Puhta vee teemapargi õppekeskus
Täna pärastlõunal avatakse Puhta vee teemapargis õppekeskus, kus saab aastaringselt läbi viia erinevaid koolitusi ja sündmusi.
puhta_vee_teemapark.jpg�
Nädalalõpul algavad Türil Järvamaa tantsurühmade proovid
Järvamaa laulu- ja tantsupeo proovid toimuvad 24., 25. ja 30. mail Türi lauluväljakul. Siiri Miir Järvamaa laulu- ja tantsupeo korraldustoimkonnast andis teada, et tänavu osaleb maakonna peol 1160 tantsijat, 1230 lauljat ja 50 pillimängijat. Kollektiive on kokku 131 ja neil on 72 juhendajat.
Jarvamaa_laulupidu_Tyril.jpg�
26. mail on Maakonnatunni külalisteks Järvamaa laulu-ja tantsupeo korraldajad
Teisipäeval, 26. mail kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on 30. mail Türil toimuva Järvamaa laulu-ja tantsupeo „Ringmäng“ idee autor ja lavastaja Jane Kiristaja ning projektijuht Siiri Miir.
Laulu- ja tantsupidu.jpg�
Türi Vibukooli noored taas Euroopa parimate hulgas
19.-23. mail toimub Austrias, Klagenfurti linnas Euroopa noorte I karikaetapp. Võistlemas on üle 200 noorte ja juunioride klassi kuuluva Euroopa vibusportlase. Türi Vibukoolist on võistlustules Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp. Võisteldakse suurel Klagenfurti jalgpallistaadionil. Noorte treeneriteks on Maarika ja Erki Jäätma.
vibu (2).jpg�
Verekeskus kutsub Paide inimesi kevadisele doonoripäevale
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama neljapäeval, 28. mail kella 11.30-16.00 Paide kultuurikeskuses toimuvale doonoripäevale.
Doonor, foto: delfi.ee�
Türi Lastekaitse Ühing pakub väheste võimalustega peredele humanitaarabi
Türi Lastekaitse Ühing asutati 7. novembril 1995. aastal. Seega on käimas 20. tegevusaasta. Üks ühingu loomise ajandeid oli vajadus väheste võimalustega peredele humanitaarabi jagada ning erinevaid teenuseid pakkuda. Nüüd, 20 aastat hiljem, oleme ringiga algusesse tagasi jõudnud.
abi (1).JPG�
Vananapaberi kogumise kampaanias võidutsesid taas Paide Gümnaasium ja Türi Põhikool (tulemused ja pildid)
Selle aasta kampaania pidulik lõpuüritus toimus täna Veskisillal, kus tehti teatavaks tulemused ning anti koolidele üle tänukirjad ja auhinnad. Kampaanias osales 32 õppeasutust, koguti üle 191 tonni vanapaberit.
poolik (6).JPG�
�
  Foorum
�

07.05.2015 RENDIN GARAAŽI TÜRIL!
19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
29.11.2014 Üürile anda korter Paides

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" Paide vallimäel
!Viimane tänavaküsitluse video
Johansonid
Liikumissari 2015
Spordimängud 2015
Kihelkonnapäevad 2015
KINO
Kevadpealinn 2015_uus
Eakate kokkutulek 2015
Näitus "Järvamaal loodud"

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 28.05.2015
 
20:00
 
18:00
 
16:00
 
13:00
 
10:30
 
09:00
Homme 29.05.2015
 
22:00
 
19:00
 
10:00
 
00:00

  Teated
�
III jalgrattamatk Türi-Tamsalu matkateel
16.08.2015 12:00
Kontsertetendus "Kohtumine Raimond Valgrega" Paide kirikus
14.08.2015 19:00
Vanasõidukite Suursõit 2015 ja Paide linna jaaniõhtu vallimäel
23.06.2015 17:00
Järvamaa maakaitsepäev Väätsal
23.06.2015 13:00
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015
Järva-Jaani Vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi gümnaasiumi direktori ametikohale kandideerimiseks
10.06.2015
Järvamaa eakate kokkutulek Väätsal
07.06.2015 11:15
Suur suve avapidu Türi lauluväljakul
06.06.2015 19:00
Kogupereüritus "Laps vajab perekonda" Paide vallimäel
31.05.2015 10:30
Järvamaa laulu- ja tantsupeo tule süütamine Kultuurihiies (lisatud tule teekonna ajakava)
29.05.2015 10:00
Ettevõtjate kliendipäev Türil
28.05.2015 09:00
Kepikõnni express Koigi võimla juures
25.05.2015 18:00
Tantsuline etendus "Tants ühendab" Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 18:00
Südamelaul Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 12:00

  Ilm Järvamaal
�


Juunilaat
Tule tervitamine Paides
Mees la manchast
Ruumide rent
Hooaja avalöök
Naitus Paides
Arvo Pärt
Paide jaaniõhtu 2015
Laps vajab...
Lindpriid
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele