JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Märt Lõhmus

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Rajaleidja
Järvamaa Kogukonnafond
Sargvere mõis
KÜSK
A.H.Tammsaare muuseum
Väätsa Prügila
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Ühendus Weissenstein
paide_kultuurikeskus
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Kuma raadio
Raudteemuuseum
Järvamaa Haigla
Maale elama
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Maanteeinfo
Järvamaa KeskraamatukoguNupud
 
l1
  Uudised
l3
Täna algavad Tulbipäevad lõpevad Kevadteraapia päevaga
Igal kevadel tekib soov oma elu värskendava stardiga alustada. Energiat annavad värvilised ja lõhnavad tulbid, põnevaid ideid saab lektoritelt ja uusi oskusi erinevates töötubades. Tulbipäevade korraldaja Reelika Marrandi sõnas, et näitusetulpidest üle jäävad lilled on müügil kultuurikeskuses ja kõigil kolmel päeval kaupluses Liivi Lilled.
kevadteraapia.jpg�
Ettevõtetel on võimalus osaleda selle kevade viimastel ekspordikoolitustel
Ekspordivaldkonna koolitused on suunatud peamiselt alustavatele ja tegutsevatele eksportööridele valdkondlike ja sihtturge puudutavate teadmiste ja oskuste arendamiseks.
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg�
Maakonnatund Kuma raadio eetris jälle teisipäeval, 31. märtsil
Teisipäeval, 31. märtsil kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külaliseks on Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse juhatuse liige, sotsiaalala töötaja Eneken Savi. Juttu tuleb Järvamaa Toidupangast, Euroopa Liidu toiduabi jagamisest ja Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse tegemistest.
Eneken Savi.JPG�
Kirjandusmängu parimad õpivad Paide Gümnaasiumis
26. märtsil korraldas Järvamaa Keskraamatukogu kirjandusmängu maakonna 3.-4. klassidele. Kogunesid kolmeliikmelised võistkonnad, et mõõtu võtta loetud krimiraamatute tundmises. Etteantud nimekirjas oli koguni 21 raamatut.
voitjad.jpg�
ERR uudis: Paides vahetasid senine koalitsioon ja opositsioon kohad
See tähendab, et Paide sai uue linnapea, volikogu esimehe ja aseesimehe. Võimupöörde kaalukeeleks oli varem Reformierakonda kuulunud Janno Lehemets, kes veel kolmapäeval töötas abilinnapeana ja kellest sai, tänu üleminekule opositsiooni poolele, volikogu aseesimees.
Video
Linnavalitsus ootab skatepargi ehitusehankele pakkumisi
Paide linnavalitsusel valmis skatepargi ehituse riigihange, hinnapakkumisi oodatakse kuni 07. aprillini. Esialgsete plaanide kohaselt peaks rulapark valmima suvevaheajaks.
skate.jpg�
27.-29. märtsil toimuvad TULBIpäevad on Jaapani teemalised
27.-29. märtsil 2015 Türi kultuurikeskuses toimuvad viiendad TULBIpäevad on Jaapani temaatilised.
TULBIPAEVA_kava.jpg�
Paide linn asub toetama noorte perede eluaseme soetamist
Tänasel Paide linnavolikogu istungil võeti ühehäälselt vastu otsus toetada noorte inimeste eluasemelaenu intressikulude tasumist.
house_key.jpg�
Karjääri kiirabi sai 50 huvilist
25. märtsil toimus üle-eestilise täiskasvanutele suunatud karjäärinädala Terve karjäär raames Järvamaal esmakordselt karjääri kiirabi. Paide Maksimarketis tegutsesid Rajaleidja keskuse ja Töötukassa karjäärinõustajad ja karjääriinfo spetsialistid, kes ühtekokku jagasid konkreetsemat karjääriplaneerimise alast teavet ligi viiekümnele huvilisele.
kriisiabi.jpg�
Väätsal peeti võrkpallilahinguid
Eile Väätsa spordihoones toimunud Järvamaa koolide 4.-6. klasside võrkpallivõistlustel oli osalema registreerunud neli kooli kokku üheksa võistkonnaga. Tüdrukute võistkondi astus võistlustulle kolm ja poistel kuus.
poisid yldpilt.jpg�
Üle-eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!” ootab taas osalema
Konkursiga “Õppimine on põnev!” tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ ja maakondlike arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtlikkuse eest, mis tihtipeale jääb kõrvaltvaatajale märkamatuks.
plakat lilla.jpg�
KÜSK kutsub koostöövõrgustike loomise ja arendamise infopäev-koolitustele
Kodanikuühiskonna Sihtlapital kutsub infopäevadele, kus tutvustatakse vabaühenduste koostöövõrgustike arendamise ja loomise toetusvooru. Paide infopäev toimub 15. aprillil Wabalinna majas, Tallinna 11.
kysk logo�
Järvamaa turismiasjalised kohtusid Jäägri villas
Teisipäeval, 24. märtsil, said Jäägri villas kokku 30 turismiasjalist, et ammutada teadmisi kvaliteedimärgisest turismis, kuulata praktikute kogemusi ning teha kokkuvõtteid möödunud turismimessist Tourest 2015. Samuti tõmmati statistiline joon alla möödunud turismiaastale.
koosolek24.03.jpg�
Heategevuskontsert toetab lastelaagrit
29. märtsil kell 16 toimub Paide kultuurikeskuses traditsiooniline LC Paide Bastioni korraldatav heategevuskontsert, mille tulu läheb vähekindlustatud ja toimetulekuraskustes perede laste suvelaagri korraldamiseks.
Tulge heategevuse  kontserdile!.jpg�
Järvamaa aineühenduste juhid tutvusid digiõppe võimalustega
Järvamaa Omavalitsuste Liit korraldas maakonna õpetajate aineühenduste juhtidele külaskäigu HITSAsse, Mektorysse ja Tallinna Ülikooli, et tutvuda innovatiivsete lahendustega ja IKT vahendite kasutamisega õppetöös.
HITSA foto Helje Mets.JPG�
Noortemessil "Lingid tulevikku" tunnustati parimaid
Järvamaa Rajaleidja keskus tunnustas noortemessil "Lingid tulevikku" parimaid koostööpartnereid 2014/15 õppeaastal – koolide karjääri- ja õppenõustamise spetsialiste ning muusika-aastale pühendatud kollaaživõistluse võitjaid ja nende juhendajaid. Samuti tunnustati maakonna parimat tugispetsialisti meenega "Kuldne link".
innove_rajaleidja.JPG�
Märtsiküüditamise ohvrite mälestamine Murtud rukkilille kivi juures
Homme mälestatakse Paides Murtud rukkilille kivi juures märtsiküüditamise ohvreid. Mälestushetkest võtavad osa linnavalitsuse liikmed, Järva maavanem ja Kaitseliidu esindajad. Tseremoonia algus on kell 10.00.
Protect-candle-flames-1359291336_96.jpg�
Päästeameti ohutusalased koolitused Järvamaa koolides
Kevad on alanud ning algamas on ka Päästeameti poolt läbiviidavad koolitused algklassi õpilastele, gümnaasiumis ja kutsekoolisõppivatele noortele. Koolipere pisemaid 1.-3. klasside õpilasi ootavad päästjad komandosse külla õppima.
nublu_poiss.jpg�
Järvamaa turismiaasta 2014 kokkuvõte
Statistikaameti andmeil kasv Eesti turismisektoris aina jätkub, lüües kõiki eelmisi rekordeid. Järvamaa 2014. aasta külastatavaim objekt oli kolmas aasta järjepanu Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus. Järgnesid ajakeskus Wittenstein ligi 19 tuhande külastajaga ning Tammsaare muuseum 13 tuhande külalisega. Pildil: Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus Albu vallas, foto: Anu Ansberg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi veebruaris laekunud haridusvaldkonna taotlused ning jagas väikeprojektide toetuseks 30 000 eurot. Kuna aasta algusest muutus hasartmängumaksu deklareerimise kord ning osa maksu tasutakse tagantjärele, siis on ka selles kuus eraldatavate toetuste maht oluliselt väiksem ning teistes valdkondades toetusi ei määratud.
hasart_logo�
Järvamaa piirkondlik liikluskomisjon kogunes avaistungile
Teisipäeval, 24. märtsil kogunes avaistungile Järvamaa piirkondlik liikluskomisjon. Istungil kuulati ettekandeid liiklusalasest olukorrast ja liiklusalasest ennetustööst Järvamaal. Samuti vaadati läbi komisjonile riigimaanteedel liiklusohtlike kohtade likvideerimiseks laekunud ettepanekud.
Diana Okas Kulno Klein.JPG�
Täna toimub Järvamaa Keskraamatukogus kohtumine Piret Laiga
Türi ettevõtja Piret Lai on raamatute "Varitõde" ja "Diofantiline võrrand" autor. Piret on Türil kasvanud ja koolis käinud ning enamuse oma elust ka seal elanud. Viimased 22 aastat töötab Piret oma firmas, mis on andnud talle võimaluse rakendada enda oskusi erinevate hoonete, sealhulgas Türi Raamatukogu projekteerimisel.
Piret.Lai.Poster.jpg�
ENTRUMi vilistlasi oodatakse küsitluses osalema
Hea ENTRUM-i vilistlane! Vaadates tagasi mitmele ENTRUM-i hooajale on ENTRUM koostöös mitmekümne organisatsiooniga üle Eesti panustanud sellesse, et homne Eesti oleks täis teotahtelisi, julgeid ja ettevõtlikke noori.
ENTRUM-uuring_v3_EST.jpg�
III Türi valla külade talimängud võitis Kabala
Pühapäeval, 22. märtsil toimus Türi ujulas valla külade III talimängude lõpetamine.
tyri_vapp.jpg�
Türi Vibukool tõi koju 12 maailmameistrimedalit
18.-21.03.2015 toimusid Pärnus maastikuvibulaskmise sisemaailmameistrivõistlused (WIAC). Võistlustel osales 322 laskjat 24 riigist. Võisteldi kolmel päeval.
maailmameistrid_1.jpg�
Võrdõigusvolinik aitab inimesi töövaidlustes
Võrdõigusvoliniku kantselei pakub 26. märtsil võimalust tulla tasuta õigusnõustamisele Paides.
Fullscreen capture 19.03.2015 75550.jpg�
Dmitri Kotjuh avab fotonäituse Paides
25. märtsil kell 18 avab Dmitri Kotjuh Wabalinna majas oma esimese fotonäituse Paides. Olete oodatud, osalemine tasuta!
Kotjuh_plakat.jpg�
Püha Laurentius Järva maakonnas
Püha Laurentius (tuleõnnetuste eest kaitsjana tuntud märter) on 2014. aastal Järva maakonna elanikke igati püüdnud tuleõnnetuste eest kaitsta. Kahjuks peame koos kurbusega tõdema, et lisaks hävinud varale on vähenenud ka Ambla vallakodanike read kahe inimese võrra.
Tuleohutuskampaania 2013�
Riigihanked on jätkuvalt tähelepanu all
Euroopa Liidu eelmise rahastusperioodi lõpus, 2013. aasta detsembris andis Euroopa Komisjon välja juhendi, mis sätestab sanktsioonid juhuks, kui on rikutud riigihangete läbiviimise nõudeid.
JaanusHammal.jpg�
Noored ratsutajad võistlesid Koordi Tallides
Nädalavahetus tõi Koordi Tallidesse kokku noored ratsutajad. Toimus Eesti Ratsaspordi Liidu Talvine Ponikarikas 2015 III etapp, mille käigus startis 66 võistluspaari.
Teisi ja Ines.JPG�
Paide linna lauluvõistluse Lauluhäll tulemused
Esimesel kevadpäeval, 21. märtsil laulis 50 Paide last ja noort Lauluhällil. Et tegu oli ühtlasi ka võistlusega tõestas žürii kohalolek ja fakt, et iga vanuserühma kolm parimat said õiguse osaleda maakonna lauluvõistlusel. Foto: Tiiu Saarist
poisid.jpg�
Järvamaa õpetajad naasid võrkpallivõistlustelt hõbemedalitega
Koolivaheajal osalesid Järvamaa õpetajad Koolispordi Liidu poolt korraldatud õpetajate võrkpallivõistlustel „Ässad“, mis toimus seekord Põltsamaal.
opetajad.jpg�
"Tegi pätti" videokonkurss ootab üle Eesti õpilaste videosid
Harjumaa Alaealiste Komisjon kuulutab välja videokonkurssi "Tegi Pätti". Juba viiendat aastat korraldatava konkursi eesmärgiks on suunata noori enam mõtlema ühiskonna ja iseenda turvalisuse ning probleemide märkamise teemadele. Parimaid konkursitöid kasutavad valdkonna spetsialistid ennetustöö tegemisel ja teemakohaste loengute läbiviimisel.
tegipatti.jpg�
Algas kandidaatide esitamine konkursile Keskkonnakäpp 2015
Kandidaate Keskkonnaameti poolt läbiviidavale keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkursile Keskkonnakäpp 2015 saab esitada kuni 12. aprilli südaööni.
keskkonnakapp.jpg�
Alanud on registreerimine suurimale noorte metsandusvõistlusele
Alanud on registreerimine rahvusvahelisele metsandusviktoriinile Noored Euroopa Metsades. Pildil: 2014 aasta YPEFi rahvusvahelisest finaalist Saksamaal, kus iga riigi esindus istutas puu. Foto autor: Eesti Metsaselts
YPEF finaal 2014.JPG�
Tuleohutuse enesekontrollist ja tuleohutusaruande esitamisest
Selle aasta algusest on kõikidel Päästeametile enesekontrolli tuleohutusaruande esitamise kohustusega asutustel/ettevõtetel võimalik seda teha interneti iseteeninduskeskkonnas.
PA_logo.jpg�
Paides lingitakse täna tulevikku
Täna kell 11-15 toimub Paide kultuurikeskuses VI Järvamaa noortemess "Lingid tulevikku". Sissepääs messile on tasuta.
tulevikku_plakat.jpg�
Päästeamet: Kuidas tuleohutult kevadisi aiatöid teha?
Kätte on jõudnud kevad ja paljud inimesed alustavad suurkoristuse ja aiatöödega. Aiatöödel koguneb oksi, vanu puulehti ja kokkuriisutud muru, mis tavapäraselt lõkkes ära põletatakse. Siinkohal tuletame meelde olulised asjad, et ei tekiks tulekahju, pahandust naabritega ega arusaamatusi päästeameti inspektoriga.
Kulupõleng�
Täna algab täiskasvanute karjääriplaneerimise teemanädal "Terve karjäär"
Tänasest oodatakse täiskasvanuid osalema teemanädalale “Terve karjäär”, mille raames toimuvad 15 maakonnas tasuta töötoad ennast rikastava tööelu kujundamisest, elu- ja karjäärivalikutest ning enese edukast esitlemisest.
image001.jpg�
Noortepäeviku juttude konkurss 2015 ootab osalema
Hea noor, kes Sa soovid endast jälje jätta ja oma oskusi näidata. Noortepäevik kutsub Sind osalema juttude konkursil, kus Sul on ainulaadne võimalus teema ise valida, olgu selleks siis Sinu lemmikhobi või -tegevus või midagi muud, mis Sind tõeliselt köidab ja millest ka teised noored võiksid aimu saada.
noortepaevik.jpg�
Truffaldino pöörased seiklused saabuvad Türile
Teisipäeval, 31. märtsil kell 19 mängib Ugala teater Türi Kultuurikeskuses komöödiat “Kahe isanda teener”, mis on 16. sajandil Itaalias alguse saanud teatristiili commedia dell’arte stiilinäide.
isanda_teener.jpg�
Paide kultuurikeskuse kinohommikule võib tulla koos väikelastega
28. märtsil kell 11 näidatakse Paide kultuurikeskuses filmi "Teine parim hotell terves Indias". Tegemist filmihommikuga, kuhu vanemad saavad kaasa võtta oma väikesed lapsed.
india.jpg�
�
  Foorum
�

26.03.2015 laenupakkumise
26.03.2015 laenupakkumise
19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Wile Farmi alpakad
!Viimane tänavaküsitluse video
Kevadpealinn 2015
KINO
Liikumissari 2015
Entrum uuring
LTP 2015_v
Lions

Kalender
 
  Kalender
�
Mrts 2015 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Täna 27.03.2015
 
20:10
 
20:00
 
18:00
 
13:00
Homme 28.03.2015
 
19:10
 
19:00
 
18:00
 
17:00
 
14:00
 
13:00
 
11:00
 
11:00
 
10:30

  Teated
�
Kesk-Eesti romuring Veski-Silla kardirajal
16.05.2015 17:00
Festival "Aegade tuuled" Paides
25.04.2015 10:00
Infopäev ja koolitus "Koostöövõrgustike arendamine" Wabalinna majas
15.04.2015 11:00
Johan Pitka eluloolistel sündmustel põhinev draama "Loojangupuna" Jalgsema külamajas
12.04.2015 16:00
Sulgpalliturniir "Sargvere sulg" Sargvere spordisaalis
11.04.2015 11:00
6. klasside inglise keele päev Albu Põhikoolis
10.04.2015 10:00
4.aprillil kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas JÄRVA-JAANI KEVADROCK 2015
04.04.2015
Ugala teatri etendus "Kahe isanda teener" Türi kultuurikeskuses
31.03.2015 19:00
Järvamaa huvijuhtide ainesektsiooni koosolek Albu vallas
31.03.2015 10:30
Pühapäeval 29.märtsil kell 13.00 Järva-Jaani Kultuurimajas Arsise noorte kellaansambli kevadkontsert
29.03.2015
Seminar talutootjatele ja talutoidu müüjatele Paide Wabalinna majas (kell 18-20)
28.03.2015 18:00
Paide Võrkpalliklubi sünnipäevaturniir Paide E-Piim spordihallis
28.03.2015 11:00
Nõustamine võrdse kohtlemise teemal Järva maavalituse saalis
26.03.2015 11:00
Peetri Kool otsib matemaatika ja emakeele õpetajat
26.03.2015

  Ilm Järvamaal
�


Aegade tuuled 2015
Nublu
Eesti Kontsert 2014 Paides
Aprilli lastehommik
Vembu-Tembu
Lutsoja
Comedyest
Kevadpüha seltskonnatants
Meeskoor 40
Ruumide rent
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele