JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millist üritust plaanid külastada 10.-15.11.2014 toimuva Järvamaa ettevõtlusnädala raames?
Järvamaa messi
Külastan mitut üritust
Sel aastal ei plaani külastada ühtegi üritust
Noortele suunatud üritusi
Järvamaa ettevõtluspäeva
Järvamaa planeeringupäeva
Põhja-Eesti turismikonverentsi
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Maanteeinfo
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Kogukonnafond
Rajaleidja
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Väätsa Prügila
Maale elama
Ajakeskus Wittenstein
Ühendus Weissenstein
Raudteemuuseum
Järvamaa Haigla
Kuma raadio
A.H.Tammsaare muuseum
Sargvere mõis
KÜSK
paide_kultuurikeskusNupud
 
Ettevõtlusnädal 2014_suur
l1
  Uudised
l3
Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosoleku liikmed külastasid E-Piima
Reedel külastasid Järvamaa omavalitsusjuhid Järva-Jaanis asuvat piimatööstusettevõtet E-Piim, ettevõtet tutvustas ja ringkäigu tegi juhatuse esimees Jaanus Murakas.
EPIIM. Foto Helje Mets.JPG�
Noorteühing Eesti 4H peab sünnipäeva ja tunnustab tublisid
Täna, 25. oktoobril toimub Rahvusooperis Estonia noorteühing Eesti 4H pikaajalise traditsiooniga tunnustusüritus „Kiidupäev“, kus tänatakse aktiivseid 4H-kaid.
4H logo.jpg�
Siseturvalisuse vabatahtlikud organisatsioonid saavad toetust taotleda
Järva maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014 aasta toetusprogrammist. Toetust saavad taotleda siseturvalisuse valdkonnas tegutsevad vabatahtlikud organisatsioonid. Vormikohased taotlused tuleb maavalitsusele esitada hiljemalt 14. novembriks.
�
Paides toimub üleriigiline kiirmaleturniir
Juba neljandat aastat järjest kogunevad üle Eesti maletajad Paidesse, et mõõtu võtta kiirmales. Võistlus kuulub maleturniiride sarja „Kodumasinad", mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing.Foto: Priit Värk
kiirmale.jpg�
Päästeamet: kella keerates kontrolli ka oma suitsuandurit
Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab Päästeamet kontrollida ka oma suitsuandurit.
Tuleohutuskampaania 2013�
Arvamusfestivali toetus võib tõusta viiekordseks
Täna Järva-Jaanis toimuval Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul tuleb muuhulgas arutlusele organisatsiooni 2015. aasta eelarve, mille eelnõus on ettenähtud Arvamusfestivali toetuse kasv seniselt tuhandelt eurolt viie tuhande euroni ning vahendid nii Järvamaa kohaturundusprogrammi väljatöötamiseks kui ka infoportaali jarva.ee kaasajastamiseks.
JOLi logo jpg�
Tervisepäev Türil ootab osalema
Järva Diabeetikute Selts ja Järva Reumaselts kutsuvad tervisepäevale, mis toimub 27. novembril algusega kell 16.30 Türi kultuurikeskuses.
Tervisepäev�
Uuringu järgi oli mullu novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde
Tervise Arengu Instituudi tehtud tervishoiutöötajate uuringu järgi töötas 2013. aasta novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde. Arstide seas oli kõige enam perearste, anestesioloogia- ja intensiivraviarste ning günekolooge – vastavalt 942, 299 ja 296 arsti.
�
Tervishoiutöötajate palgauuring: alla alammäära tasustatud ametikohtade arv on vähenenud
Osalise ja täistööajaga töötavate arstide keskmine brutotunnipalk ilma lisatasudeta oli tänavu märtsis 10,12 eurot, õendustöötajatel 4,98 eurot ja hooldajatel 2,74 eurot, näitab Tervise Arengu Instituudi iga-aastane tervishoiutöötajate palgauuring.
�
Järvamaa turismiasjalised kogunesid Vana-Veski puhkekeskuses
Kolmapäeval, 22. oktoobril, said Vana-Veski puhkekeskuses kokku 20 turismiasjalist, et pidada nõu, kuulata teiste kogemusi ning võtta vastu turismimõtteid ning -uudiseid, mis esinejatel pakkuda oli.
turismiasjalised (1).jpg�
Türi vallal on uus veebileht
Uus Türi valla veebileht on nüüd samal platvormil, mis enamikel omavalitsustel. Vallavanem Pipi-Liis Siemanni sõnul on uus koduleht kodanikule loogilisem kasutada, kuna valdkonnad on selgelt välja toodud.
tyri_tort.jpg�
Huvihariduse toetust saab üle paarikümne Paide pere
Tänaseks on Paide kolme- ja enamalapseliste perede huvihariduse toetusavaldusi laekunud linnavalitsusse 26.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Koeru vallavalitsus kuulutab välja konkursi abivallavanema ametikohale
Nõuded kandidaadile on: kõrgharidus, soovitavalt ehitus- või planeerimisalane; vähemalt 1aastane juhtimiskogemus või 2aastane töökogemus ametiasutuse või ametikoha töövaldkonnas; arvuti kasutamise oskus (MS Word, Exel, Outlook, PowerPoint, AutoCAD, Postipoiss); eesti keele valdamine kõrgtasemel, kasuks tuleb võõrkeelte valdamine; kohusetundlik suhtumine töösse, väga hea suhtlemis- ja koostööoskus, tehniline taip ning B kategooria autjuhilubade olemasolu.
Koeru_valla_vapp.jpg�
Toimus koolitus omavalitsuste raamatupidajatele
23. oktoobril korraldas Järvamaa Omavalitsuste Liit koolituspäeva omavalitsuste raamatupidajatele.
JOLi logo jpg�
Türi vald tähistab sünnipäeva
23. oktoobril saab Türi vald 9 aastaseks ja traditsiooniliselt toimub sel päeval kontsert-aktus, kus peetakse pidupäevakõnesid, tunnustatakse oma valla tublimaid ja süüakse sünnipäevatorti.
tyri_vapp_2014.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse ettevõtjate küsitlus andis olulist tagasisidet
Järvamaa Kutsehariduskeskus viis ettevõtete seas läbi küsitluse, milles uuris, millistel ametikohtadel ja kui palju hetkel tööjõudu vajatakse, millistel ametikohtadel võib kasvada tööjõu vajadus enim viie aasta pärast ning ettevõtja valmisolekut kaasa aitama oskustööjõu koolitamisele. Vastanute seas oli erinevate tegevusvaldkondadega ja suurusega ettevõtteid.
JKHK�
Andekatele sportlastele jagati toetust
Järvamaa Spordiliit jagas maakonna andekate noorsportlaste õppe-treening toetusi. Spordiliidu juhatus otsustas toetada nelja noormeest ja nelja neidu. Toetussummad jäid sel korral 40 ja 130 euro vahele, kokku jaotati kolmandas jaotusvoorus 600 eurot. Pildil: Järvamaa koolinoorte MV kergejõustikus (I koht Johanna ja II koht Lishanna Ilves)/Foto: L.Soom
Johanna ja Lishanna Ilves pildil.JPG�
Lääne päästekeskus hoiatab kelmide eest!
Lääne päästekeskus sai täna info, et Järvamaal võib ringi liikuda kelm, kes esitleb ennast tuleohutusjärelvalve inspektorina.
paastekeskus.jpg�
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal Järvamaal (lisatud kava)
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal 13. novembril algusega kell 11 Türil. 9. korda toimuv konverents viiakse sel korral läbi põnevas terevisiooni võtmes, kus saatejuhid Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino toovad kuulajateni intervjuud ja videolõigud otse Türi kultuurimajas. Registreerumine kuni 7. novembrini.
pet_konverents2014_logo.jpg�
Paide sissesõit sai uue turismikaardi
Täna sai Paide linna Sillaotsa poolne sissesõit uue turismikaardi. Uuel infotahvlil on Paide linna iseloomustavad fotod ning põhjalik kaart vaatamisväärsuste ja tähtsamate asutustega.
paide_kaart.jpg�
Järvamaa planeeringupäev keskendub maakonna tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes
12. novembril toimub maavalitsuse IV korruse saalis Järvamaa planeeringupäev, millel räägitakse maakonna arenguküsimustest lähtuvalt maailma üldistest arengusuundumustest ja Euroopa Liidu uuest rahastamisperioodist ning keskendutakse Järvamaa tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Algasid konkursid kodanikualgatuse parimate välja selgitamiseks
SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutavad välja avalikud konkursid Järvamaa tublimate välja selgitamiseks kodanikualgatuses aastal 2014.
IMGP4296.JPG�
Taas algab ennetuskampaania „Vähem on parem"
Tervise Arengu Instituut viib alates esmaspäevast, 20. oktoobrist taas läbi alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaaniat „Vähem on parem". Selle eesmärk on anda mõtteainet vaagimaks, mida inimene alkoholitarvitamisega tegelikult võidab ja mida kaotab.
�
Järvamaa haridusasutused olid üle-eestilisel edulugude konkursil edukad
16. oktoobril Kohtla-Järvel toimunud Haridusfestivalil pälvisid „Ettevõtliku kooli“ üle-eestiliste edulugude konkursil kõik kolm finaali jõudnud Järvamaa haridusasutust kõrged kohad. Kategoorias „Parim koostöö partneriga“ saavutas III koha Särevere lasteaed „Kurepesa“ projektiga „Vanast uus“ ning kategoorias „Parim laste/noorte algatus“ III koha Türi Ühisgümnaasium projektiga „Õnn kuuti“. Neljanda koha pälvis Albu Põhikool projektiga „Meie viimased suured teod“.
Ettevõtlik kool�
Stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles" Paide kultuurikeskuses
9. detsembril algusega kell 19.00 toimub Paide Kultuurikeskuses stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles!"
OttSeppTU_A2_12-09_Paide.jpg�
Järvamaa tervisefoorumil räägitakse eakate terviseriskidest
31. oktoobril Türi Kultuurikeskuses toimuval Järvamaa tervisefoorumil „Iga inimelu on väärtus“ on kõne all eakate terviseriskid. Foorumil antakse üle auhind konkursi „Järvamaa aasta tervisetegu 2014“ võitjale.
�
28. ja 29. oktoobril ei toimu Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks
Seoses perekonnaseisuametnike koolitusega ei toimu 28.-29. oktoobril 2014 Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Septembrikuu Järvamaa tööturul
Töötus on ootuspäraselt tõusnud. Septembris algas sügis ja sellega seonduv sesoonsus tõi tööturule uusi tööotsijaid.
tootus_sept2014.jpg�
Sõrandu ja Päinurme noored saavad osa mobiilsest noorsootööst
Päinurme ja Sõrandu külade noored saavad üheksa kuu jooksul osa mobiilsest noorsootööst, mille käigus tuleb Koigi avatud noortekeskus neile külla ja pakub sarnaseid tegevusi nagu Koigiski. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismidest.
Koigi_rularambid.jpg�
MoeP.A.R.K. 2015 annab avalöögi
Sel aastal 12. korda toimuv üle-eestiline noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. alustab taas ning ootab taaskord osalema andekaid põhi- ja keskkooli noori ning tudengeid. MoeP.A.R.K.i meeskond ootab moeloojate kavandeid hiljemalt 7. jaanuariks, finaalipääsejad selguvad 13. jaanuaril. Ära kahtle, vaid tegutse ja pane oma kavandid teele!
mepark2015.jpg�
RO Estonia etendus „Prints ja Kerjus“ Paides - tänasest Partnerkaardi omanikele soodustus!
Paide Kultuurikeskuses etendub kuu aja pärast, 21. novenbril kell 13 ja kell 18, Rahvusooper Estonia ooper „Prints ja Kerjus“. Veel on saada pileteid päevasele ja õhtusele etendusele. Uudse soodustusena saab Partnerkaardi omanik pileti ostmisel allahindlust 10%.
prints_kerjus.jpg�
Ambla Noortekeskuses alustas tegevust kauaoodatud seiklusring
Ambla Noortekeskusesse kogunesid 16. oktoobril 10 erinevas vanuses Ambla valla noormeest ja neidu, kellel huvi erinevate seikluste järele. Esimesel kohtumisel lepiti kokku kodukord ja ringireeglid.
ambla_noored (2).jpg�
Uuring: laste probleemne arvutikasutus on seotud kehvema tervise ja meeleoluga
Eesti 2. ja 8. klasside õpilaste seas läbi viidud uuring näitas, et liigne arvutikasutus on seotud halvema meeleolu, üksildustunde, apaatia ja väsimusega ning seda nii poiste kui tüdrukute seas. Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös tehtud laste digisõltuvuseteemalises küsitluses osales kokku ligi 2000 last Eesti eri paigust.
�
Pevkur: Järvamaa tuletõrjel on uhke ajalugu
Eile Paides toimunud organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva pidustustel tõi siseminister Hanno Pevkur esile Eesti tuletõrje pikka ja väärikat ajalugu, mis on eeskujuks kõigile eestimaalastele. Foto: Tiiu Saarist
tuletorje.jpg�
TV3 uudis: Paides püstitati ausammas hukkunud pritsumeestele
Täna tähistatakse Paides organiseeritud ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva. Sel puhul avati ka mälestusmärk tuletõrjujatele.
Video
Türi noored muusikud noppisid kõrgeid kohti
Reedel, 17. oktoobril toimunud David Otto Wirkhausile pühendatud puhkpillikonkurss lõppes Türi Muusikakooli flöödiõpilastele väga edukalt. Fotod: erakogu
helina_viigand.JPG�
Järva Teataja kutsub lapsi osalema joonistusvõistlusel
Järva Teataja kutsub Järvamaa eelkooliealisi lapsi osalema joonistusvõistlusel "Mina märkan!".
joonistusvoistlus.jpg�
Paide Kultuurikeskus pakub koolivaheajaks meelelahutust
Paide Kultuurikeskus pakub algavaks koolivaheajaks meelelahutust igale eale: päästjate laulude kontsert, alustab Lastehommikute sari, külas Kuressaare Linnateater komöödiaetendusega, kinos film nooruslikust suhtedraamast. Külastada saab kahte näitust.
paide_kultuurikeskus_logo.jpg�
Wabalinna maja ootab koolitustele
Wabalinna majas toimub oktoobris kaks Paide SRIKi poolt korraldatud koolitust: 18. ja 19. oktoobril “Vana mööbli polsti ennistamise õpituba” ning 21. oktoobril kell 17.30 “Ahjude kütmise teabepäev”.
2014okt_koolituste_plakat.jpg�
Paide kultuurikeskuses avatakse näitus "Aeg"
Täna, 17. oktoobril kell 17 toimub Paide Gümnaasiumi vilistlase Herald Eelma näituse "Aeg" avamine Paide Kultuurikeskuses. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni. Pildil: illustratsioon rahvuseeposest "Kalevala".
Kalevalast.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga partner energiasäästu projektis GEEE „Greeneurohub“
Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust energiatõhusate rakenduste kasutamisest ning suurendada hoonete energiasäästliku kasutust olemasolevate ja uute ehitiste juures. Projekti rahastatakse Euroopa Komisjoni Erasmus+ programmist ning seda koordineerib koolituskeskus GIP-FCIP de Basse-Normandie Prantsusmaalt.
JKHK�
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" jõuab taaskord Paide
Kõikide laste isadepäev on kaitseväelaste, kaitseliitlaste, piirivalvurite, politseinike, päästjate ja Siseministeeriumi poolt korraldatav tasuta kogupereüritus, kus jagub tegevusi nii suurtele kui väikestele. 9. novembril toimub vahva pereüritus taaskord Paides.
isadepaev2014_uuem.jpg�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas
!Viimane tänavaküsitluse video
Ettevõtluspäev 14
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Isadepäev Paides

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Täna 26.10.2014
 
16:00
 
13:00

  Teated
�
Tervisepäev Türi kultuurikeskuses
27.11.2014 16:30
Järvamaa mess Paide kultuurikeskuses (14.-15.11.2014)
14.11.2014 10:00
Põhja-Eesti turismiettevõtjate ja Järvamaa ettevõtjate tunnustamine Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 15:30
Põhja-Eesti turismikonverents Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 11:00
Kärjääripesade päev Paide kultuurikeskuses
12.11.2014 14:00
Järvamaa planeeringupäev maavalitsuses
12.11.2014 09:00
Järvamaa ettevõtluspäev Paide kultuurikeskuses
11.11.2014 09:30
Järvamaa ettevõtlusnädal (10.-15. november)
10.11.2014 09:00
Üleriigiline kiirmaleturniir Paide Ühisgümnaasiumis
09.11.2014 11:00
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" Paide E-Piim spordihallis
09.11.2014 10:00
Urmo Kütismaa autorikontsert Amblas
05.11.2014 19:00
Paide Võrkpalliklubi 33. sügisturniir
01.11.2014 11:00
Järvamaa tervisefoorum „Iga inimelu on väärtus" Türi kultuurikeskuse väikeses saalis
31.10.2014 11:00
Paide Kultuurikeskuse nädala kava
26.10.2014

  Ilm Järvamaal
�


Karin ja Pearu
Prints ja kerjus uus
Novembrilaat 2014
Kuupoiss
Ott Sepp stand-up
Kirsitubakas
Eesti Kontsert 2014 Paides
Kama
Paide Rock 45
Aastalõpupidu 2014
Lovesong
Brüsseli kapsas
Vana õngitseja
Klaverikontser
Ruumide rent
Memory 2015
12 kuud
Isadepäev Strauss
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele