JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millist Järvamaa jõulumaad või -programmi plaanid sel aastal külastada?
Alpakamaad
A.H.Tammsaare muuseumi Vargamäel
Kilplaste jõuluprogrammi
Eesti piimandusmuuseumi jõuluprogrammi "Päkapikk Peetrike kutsub külla"
Ajakeskus Wittensteini programmi "Magusad jõulud"
Järvamaa muuseumi programmi "Magusad jõulud"
Mitut neist
Mitte ühtegi
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Rajaleidja
KÜSK
Sargvere mõis
Raudteemuuseum
Maale elama
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Väätsa Prügila
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maanteeinfo
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Kogukonnafond
A.H.Tammsaare muuseum
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Haigla
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Keskraamatukogu
Kuma raadio
paide_kultuurikeskusNupud
 
Visioonikonverents 2015
l1
  Uudised
l3
Küünalde süütamine Koeru kuusepuul
ERR: Aasta kergejõustiklasteks valiti Gerd Kanter ja Grit Šadeiko
Reedel, 27. novembri õhtul Mustpeade Majas toimunud Eesti Kergejõustikuauhinnad 2015 galal kuulutas Eesti Kergejõustikuliit välja aasta parimad sportlased ja tänas toetajaid.
Video
Evely Kaasiku alustas suusaorienteerumise Maailma karikasarja 22. kohaga
Soomes Ylläsel sai alguse suusaorienteerumise tänavuse hooaja Maailma karikavõistluste sari. Avaalana oli kavas sprindidistants. Eesti koondis oli võistlemas 3 mees- ja 3 naissportlasega, nende seas ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlased Evely Kaasiku ja Ilmar Udam.
IOFnews_20151120_pildil E.Kaasiku.jpg�
Järvamaa noored osalevad äriideede konkursil
26. novembril toimus TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds avaüritus, mille raames tulid kokku 300 õpilast üle Eesti, et kohtuda ägedate Eesti ettevõtjatega ning arendada oma ideid.
grupp.jpg�
1. detsembri Maakonnatunni külalised on Katrin-Helena Melder ja Kari Antero Tynkkynen
Teisipäeval, 1. detsembril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalised on EELK Järva-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder ja Paide Püha Risti ning Anna koguduse õpetaja Kari Antero Tynkkynen.
Maakonnatund 450 .jpg�
ERR uudis: Aasta kodanik 2015 tiitli pälvis muusikaelu korraldaja Helen Sildna
Täna on kodanikupäev ja mõni hetk tagasi anti üle traditsiooniline Aasta Kodaniku tiitel, mille pälvis sel korral tunnustatud muusikaürituste korraldaja Helen Sildna. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“. Tänavuse kodanikupäeva moto on „Muusika ühendab“. Järvamaalt pälvis kodaniku aumärgi 24aastane Ründo Mülts.
Video
Ründo Mülts pälvis kodanikupäeva aumärgi
26. novembril tähistati Eestis Kodanikupäeva. Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones anti sel puhul üle kodanikupäeva aumärgid. Järvamaalt pälvis kõrge tunnustuse ajakeskuse Wittenstein/Järvamaa Muuseum teadusjuht Ründo Mülts.
Ründo Mülts.jpg�
Järvamaa andeka õpilase stipendiumi pälvis Selena Jõesuu
Täna, 26. novembril ajakeskuses Wittenstein toimunud Järvamaa andeka keskkooliõpilase stipendiumikonkursi tänuüritusel kuulutati konkursi võitjaks Türi Ühisgümnaasiumi 12. klassi õpilane Selena Jõesuu (pildil). Tänuüritusele olid kutsutud kõik esitatud kandidaadid koos vanematega ning koolijuhid.
Selena Jõesuu 450.JPG�
Selgusid tänavused Liiklusohutuse auhinna laureaadid
Märkimisväärse panuse eest liikluskasvatuse korraldamisse ja liiklusohutuse arendamisse pälvisid Maanteeameti tunnustuse 16 pedagoogi, 4 kohalikku omavalitsust, 5 koostööpartnerit ja 5 sündmust üle Eesti. Foto: Helkur on popp FB leht
helkur.jpg�
Paide Jõulukrooni konkursid ootavad osalema!
Juba järgmisel pühapäeval, 6. detsembril toimub Paides traditsiooniline Jõulukroon, mille raames korraldatakse ka omaloominguliste jõulukaartide ning kuusepuu ehtimise konkursid. Tule osalema!
kroon.jpg�
Järvamaa visioonikonverents ootab osalema!
11. detsembril 2015 Paide Kultuurikeskuses toimuval visioonikonverentsil vaatame tõtt tänase Järvamaaga ning püüame heita pilku ka tulevikku, et saada aimdust, millised protsessid maakonna lähemat ka kaugemat tulevikku enim mõjutavad. Tänavuaastane visioonikonverents ei ole mõeldud mitte ainult ametnikele ega juhtidele vaid kõigile, kellele maakonna tulevik korda läheb või kes soovivad visioonikonverentsil käsitlevatel teemadel kaasa mõelda.
Visoonikonverents 2015 450.JPG�
Suurejooneline saani- ja vooditekinäitus Paide raekojas
SA Ajakeskus Wittenstin/Järvamaa muuseum kutsub Paide raekoja II korruse saali uudistama saanitekkide ja kattevaipade näitust „Muster teki peal ja teki all". Kesk-Eesti kodudest pärineva pärandvara näitus avatakse esimesel advendil, 29. novembril kell 16.30. Näituse külastamine on tasuta!
saanitekk.jpg�
Järvamaa jõulumaad ja –programmid 2015
Selle aasta jõulumaad ja –programmid Järvamaal pakuvad avastamisrõõmu nii suurele kui väiksele. Vali oma lemmik või külasta neid kõiki!
lumememmed2013.jpg�
Järvamaa Noortekogu kohtus maavanemaga
25. november oli Järvamaa Noortekogu jaoks tegus päev – vastu võeti tunnustus, mis nimetas MTÜ Järvamaa Noortekogu maakonna tublimaks mittetulundusühinguks 2015. aastal ning seejärel kohtus noortekogu maavanem Alo Aasmaga, et analüüsida osaluskohvikus arutatut ja tutvustada järgmise aasta peamisi eesmärke.
Alo Aasma Riin Luks 450.JPG�
Õpilased kujutasid koolisööklaid sooja ja hubase kohana
Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste omaloomingukonkursile „Disaini oma koolisöökla“ laekus kokku 328 tööd. Tööde peamiseks sõnumiks oli, et koolisöökla võiks olla lapsesõbralik, rõõmsates toonides, soe ja hubane koht, kus on kasutatud ka erilahendusi, et meeleolu tekitada.
TAI logo 450.jpg�
Järvamaa kodanikuühiskonna konverentsil tunnustati parimaid
Täna, 25. novembril kell 9.30-15.30 toimus Paides Wabalinna majas kodanikuühiskonna konverents, kus SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutasid välja aasta sädeinimese ning maakonna parimad kodanikualgatuses aastal 2015. Pildil: Sädeinimene 2015 Malle Siilak.
tunnust_malle.JPG�
Türi Muusikakool tähistab 25. sünnipäeva kontserdiga
Muusikalise põhihariduse andmine sai Türil alguse 42 aastat tagasi, kui loodi Paide muusikakooli Türi filiaal. Aastate jooksul hakkas järjest enam tekkima vajadus oma iseseisva kooli järele ja tänu toonase linnapea Theo Aasa ettevõtlikkusele avati 1. septembril 1990. aastal Türi Muusikakool.
Muusikakool25.jpg�
Töötukassa – partner vähenenud töövõimega inimestele
2016. aastal käivitub Eestis töövõimereform, mis muudab senist töövõime hindamist ja toetuste maksmist, ja mis veelgi olulisem – võimaldab vähenenud töövõimega inimestel oma töö- ja igapäevaeluga paremini toime tulla. Reformi tulemusel koonduvad töövõime hindamine, töövõimetoetuse maksmine ja vähenenud töövõimega tööealistele inimestele mõeldud teenused töötukassasse.
Töötukassa logo�
Laulupoisid kogunesid Roosna-Allikul (lisatud tulemused)
Eile, 24. novembril toimus Roosna-Alliku Põhikoolis kahekümnendat korda Järvamaa Poiste Laulupäev. Omavahel võtsid mõõtu 44 laulupoissi maakonna 16st haridusasutusest. Paljud poisid on koos laulupäevaga kasvanud ja tore on olnud nende arengut jälgida.
laulupaev.JPG�
ERR uudis: Järvamaa lapsed saavad raamatupuule jätta soovitusi väärt lugemisest
Järvamaa lugemishuvilised lapsed said omale raamatupuu, mille maalis Järvamaa keskraamatukogu lasteosakonna seinale Paide noorkunstnik Jan Margen Vau. Raamatupuul on täita ka praktiline ülesanne - sinna saab jätta teateid raamatukogus toimuvatest sündmustest või soovitusi, milline raamat väärib lugemist.
Video
Kodanikuühiskonna konverents keskendub turvalisusele
Novembrikuu viimasel nädalal mõeldakse üle terve Eesti kodanikuühiskonna peale - peetakse kodanikupäeva ja Ühisnädalat. Järvamaal korraldatakse sel nädalal taas palju vahvaid ettevõtmisi. Üheks neist on täna, 25. novembril Wabalinna majas toimuv kodanikuühenduste konverents, mis sel aastal keskendub kogukonna turvalisuse teemale.
konverents2015.jpg�
Võrkpallurid pidasid sügisturniiri
Laupäeval, 21. novembril toimus Paide E–Piim spordihallis Paide VK 34. Sügisturniir. Traditsiooniliselt oli kohal 12 võistkonda (4 mees-, 4 nais- ja 4 meesseeniorite võistkonda).
sygisturniir.jpg�
Anna endast märku! 2016. aasta Arvamusfestivali ettevalmistused on alanud!
2016. aasta Arvamusfestivali ettevalmistused on alanud. Kuid ilma rokkivate vabatahtliketa festivali ei korralda.
a0fc4835-9f2a-402d-bf84-04dfc804e489.jpg�
Koolirahu vald kutsub vabariiklikule õpilasfilmide konkursile Ferdinand
Õpilasfilmide konkurss Ferdinand on sel aastal vabariiklik!
koolirahu_film_.jpg�
Eesti Õpilasesinduste Liidu XXXIII Üldkoosolek jõudis lõpusirgele
20.- 22. novembril Paide Gümnaasiumisse kogunenud ligi 200 Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindajat langetasid olulisi otsuseid ja arutasid haridusmaastikul toimuva üle. Sündmust korraldas Eesti Õpilasesinduste Liit. Foto: Eliise Tiidussalu
eliise.jpg�
Järva maavalitsus müüb enampakkumisel konfiskeeritud katla
Järva Maavalitsus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise konfiskeeritud katla võõrandamiseks: Katel Kozlusan-Salih Kozlu PEL-H500 Solid Fuel Fired Hot Air Boiler, valmistamise aasta 2012, töökorras. Pakkumise alghind on 8000 eurot.
Jarva maavalitsus uudiste juurde.jpg�
Beebide vastuvõtt Paide raekojas (pildid)
Reedel, 20. novembril võttis Paide linnapea Siret Pihelgas vastu noorimaid linnakodanikke, neist kõige noorem sündinud alles 08. oktoobril. Traditsiooniliselt andis linnapea beebidele üle linnakodaniku tunnistuse ning hõbelusika, Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt oli kõigile ka raamat "Pisike puu".
beebid.jpg�
Visioonikonverents otsib lahendusi tulevikuks
11. detsembril 2015 Paide Kultuurikeskuses toimuva Järvamaa visioonikonverentsi eesmärgiks on heita pilk maakonna hetkeolukorrale ja vaagida tulevikuvõimalusi. Ettekandjad keskenduvad põhiselt küll majandusteemadele, kuid juttu tuleb ka riigireformist ning sellega seotud ohtudest ja võimalustest. Osalema on oodatud kõik huvilised.
Visioonikonverents 450.jpg�
Türi Ühisgümnaasium kutsub vallarahvast 1. detsembril töötubadesse „Jõulurõõmu isetegemisest”
Teisipäeval, 1. detsembri õhtul kell 18 oodatakse vallarahvast osalema töötubades „Jõulurõõmu isetegemisest" Türi Ühisgümnaasiumis.
jouluroom.jpg�
Järvamaa vibulaskjad kuuluvad Eesti parimate hulka
Eile tunnustas Eesti Vibuliit Pärnu Keskuses toimunud koosviibimisel aasta sportlasi. Pildil: Lisell Jäätma, Evert Ressar ja Kristjan Puusepp; fotod: Eesti Vibuliit ja erakogu
kolmik.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liit ootab taotlusi maakonna kultuuri-, spordi- ja noorsoopreemiatele
Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja konkursi Järvamaa kultuuri-, spordi- ja noorsoopreemiatele. Preemiate kätteandmine toimub 8. jaanuaril Türi Kultuurikeskuses.
jarvamaaparimad2015 460.jpg�
Algas üle-eestiline üritusterohke Ühisnädal
Täna, 23. novembril, algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 29. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist.
Uhisnadal logo_uus.jpg�
Noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate
Veel ainult täna, 23. novembril saab esitada kandidaate noorsootöö tunnustuskonkursile „Aasta tähed“.Ettepanekud esitada riin@paideank.ee , kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Järva Maavalitsuse koduleheküljel ja Järvamaa Noortekogu Facebooki lehel. Konkursi parimaid tunnustatakse tunnustuskonkursi ja Järvamaa Noortekogu 10. sünnipäeva tänuüritusel detsembri alguses.
Aasta tahed 450 2.JPG�
Järva maavalitsus müüb enampakkumisel kinnistu
Järva Maavalitsus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise konfiskeeritud kinnistu võõrandamiseks: Järva maakonnas Türi vallas Türi linnas A. Kurrikoffi 7a asuv kinnistu (registriosa nr 2252436, katastritunnus 83701:004:2050, pindala 1376 m2, tootmismaa).
Varjend.jpg�
SA Innove pakub tööd tugispetsialistidele
SA Innove otsib 2015/2016 õppeaastaks 4 maakonnas tugispetsialiste, kes osutaksid teenust tellinud haridusasutustes logopeedi, eripedagoogi ning psühholoogi teenuseid.
innove_logo.JPG�
Järvamaa Keskraamatukogu esitleb raamatupuud
Esmaspäeval, 23. novembril kell 15.00 esitleb Järvamaa Keskraamatukogu lasteosakonda joonistatud raamatupuud.
Jan Margen Vau.jpg�
24. novembri Maakonnatunni külalised on Alo Aasma ja Lili Välimäe
Teisipäeval, 24. novembril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalised on maavanem Alo Aasma ja Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri spetsialist Järva maakonnas Lili Välimäe.
Maakonnatund oktoober.JPG�
Kesk-Eesti pärimusekandjad kogunevad Paides
30. novembril kell 11.00-14.00 on Paide Raekoja saali palutud Kesk-Eesti rahvamuusikud, huviringide juhendajad, lasteaedade ja koolide õpetajad, pärimuskultuuri kandjad ja andjad suurematest ja väiksematest kogukondadest, huvigruppidest, perekondadest oma igapäevatoimetuste mõtestamiseks.
ryndo_mylts.jpg�
Suurpered saavad Paides soodsamalt sportimas käia
SA Paide Spordi- ja Tervisekeskus sõlmisid koostöölepingu, mille tulemusel saavad pered, kus kasvab neli või enam last, Paides soodsamalt sporti teha ja ujumas käia. Järvamaal on selliseid peresid 150 ümber, Paides veidi alla kolmekümne.
perekaart.jpg�
Järvamaa koolinoored võistlesid saalihokis
Eile oli Imavere Spordihoone saal täis laste kisa ja kära. Nimelt olid omavahel mõõtu võtma tulnud seitsme Järvamaa kooli õpilased, et maha pidada üks tõsine saalihoki turniir 6.-9. klassidele.
Imavere Kool.JPG�
Türi Ühisgümnaasiumi noored olid GIS-päeva kaardivõistlusel edukad
Kolmapäeval, 18.11.2015 tähistati Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvahelist GIS-päeva (www.gispaev.ee) ning anti üle võistlusele „GIS-päeva kaardivõistlus 2015“ laekunud parimate tööde auhinnad. Õpilased konkureerisid kolmes vanuserühmas ning igas kategoorias anti välja kolm auhinda: parima kujunduse ja sisuga kaart, arenguauhind ning ettevõtte AlphaGIS OÜ eriauhind.
gis.jpg�
Peet Raigi nimelise Noore võrkpalluri stipendiumi saavad Jade Šadeiko ja Rauno Uusleer
Stipendiumid antakse üle Paide Võrkpalliklubi sügisturniiril 21.novembril kell 11.00 Paide E-Piim spordihallis. Stipendiumide suuruseks on 200 eurot.
Järvamaa Kogukonnafond�
�
  Foorum
�

14.11.2015 tere
14.11.2015 tere
13.10.2015 rahaline lahendus teie probleem
13.10.2015 rahaline lahendus teie probleem
11.09.2015 tere

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kalamatsi meierei
!Viimane tänavaküsitluse video
Alpakamaa
Segapaaristurniir
jarvamaa parimad 2015 konkurss
KINO
Valgehobuse talv 2015
Peetrike

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 29.11.2015
 
19:00
 
17:10
 
15:00
 
15:00
 
13:00
 
12:00
 
00:00
 
00:00
Homme 30.11.2015
 
20:00
 
18:00
 
12:00
 
11:00

  Teated
�
Muusika-aasta pidulik lõpetamine Aruküla mõisas
10.12.2015 18:00
Jõuluaeg Eesti Piimandusmuuseumis (3.-16. detsember)
03.12.2015 10:00
Paide Vallavolikogu 26. novembri istungi päevakord
26.11.2015 13:00
Detsembrikuu Anna kirikus
26.11.2015 09:00
Ajalooõhtu Koeru kultuurimajas
25.11.2015 18:00
Tallinna Kammerkoori kontsert Türi Püha Martini kirikus
22.11.2015 13:00
Avatud regilaulu tuba Järva-Jaani päevakeskuses
19.11.2015 18:00
Maakondlik inimeseõpetuse ainepäev põhikoolide õpilastele Paide Gümnaasiumi aulas
19.11.2015 11:00
Ukraina Tsirkus Imavere Rahvamajas
17.11.2015 11:00
Imavere tantsumemm Milvi Nõmmiku autoritantsude kogumiku esitluspidu Imavere rahvamajas
14.11.2015 12:00
13.novembril kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas Võhma linna teatri "Rassijad" komöödia MEES, NAINE JA KONTSERT
13.11.2015
Etlusvõistluse "Ellen Niiduga Midrimaal" Järvamaa voor Paide Gümnaasiumis
12.11.2015 11:00
Kohtumine kirjanik Arvo Kulliga Koeru kultuurimajas
10.11.2015 17:00
Käsukonna külaraamatukogu 95. aastapäeva tähistamine Käsukonna külamajas
10.11.2015 17:00

  Ilm Järvamaal
�


Reky jõulud
Jõulukroon2015
Riikar15
Tsirkus 15
Aastalõpp2015_uus
Taukar
Tammik
Puuetega inimeste päev
Päkapikk
Kingitus linnarahvale
Uued ruumid
Ivo Linna
Advent 2015
Laste jõulupuu15
Meeskoori kontsert
Bajadeer
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele