JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millise hinnangu annad peagi lõppevale 2014. aastale?
Väga hea.
Keskmine.
Halb.
Loodetavasti tuleb uus parem.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Kogukonnafond
A.H.Tammsaare muuseum
Kuma raadio
Rajaleidja
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Sargvere mõis
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Järvamaa Haigla
Maale elama
Maanteeinfo
Ajakeskus Wittenstein
Ühendus Weissenstein
Väätsa Prügila
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Keskraamatukogu
KÜSK
Raudteemuuseum
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜNupud
 
l1
  Uudised
l3
Veel paar päeva saab pakkuda Järvamaa aasta teo kandidaate
Järvamaa omavalitsuste liit ja Järva Teataja ootavad kõiki esitama kandidaate konkursile «Järvamaa aasta tegu 2014». Seekord selgub parim juba kaheteistkümnendat korda.
Aasta tegu 2013�
Koogikorv 2014 tulemused
Paide Gümnaasiumi korraldatav Koogikorv toimus sel aastal 19. detsembril juba 28. korda. Üle pika aja olid üritusele kutsutud peale Paide koolide ka teised maakonna koolid. Osales 9 võistkonda neljast maakonna koolist. Fotol: I koht - PÜG 11. klass
PyG11.jpg�
Maavanem ja omavalitsuste liidu esimees allkirjastasid koostöölepingu
19. detsembril Roosna-Allikul toimunud tänuvastuvõtul koostööpartneritele kirjutasid maavanem Alo Aasma ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kristjan Kõljalg alla Järva maavanema ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu koostöölepingule 2015. aastaks.
Mvjol2014.JPG�
Järvamaa infoportaal küsib: missugune oli aasta 2014?
Tagasivaate lõppevale aastale teeb Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kristjan Kõljalg.
Kristjan Kõljalg, foto: Anu Puusepp�
Paide Gümnaasiumi võimlemispeo tulemused
Paide võimlemine saab sel aastal 100 aastaseks ja sellele oli pühendatud ka selleaastane Paide Gümnaasiumi võimlemispidu. Pildil: 6b klassi võistkond (4.-6. klasside võitja).
6b.jpg�
Ühendus Weissenstein asub Paide väärtmajadele omanikke otsima
püüdnud Paide vanalinna majade väärtustamist ja ennistamist toetada seni ajalooalase teabe otsimise ja avaldamisega, majaomanike nõustamisega, renoveerimiskoolitustega, vanamaterjali kogumise ja müügiga, Majatohtri kauba müügiga ja meie puidutöökoja kogukondlikku kasutusse andmisega (http://wabalinn.weissenstein.ee).
Lai12_02.jpg�
Paide Kultuurikeskus saab uue rahasüsti
Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe tutvustas täna Paide linnavolinikele viie aasta plaane Paide Kultuurikeskusega.
rahasyst.jpg�
ERR uudis: Kuldmikrofoni preemia pälvis Toomas Lasmann
Selle aasta Eesti Ringhäälingute Liidu aastaauhinna Kuldmikrofoni laureaat on tuntud televisioonihääl Toomas Lasmann.
Video
Paide Gümnaasiumi võimlemispeo veebiülekanne
Täna toimub Paide Kultuurikeskuses Paide Gümnaasiumi traditsiooniline võimlemispidu. Kes piletist ilma jäi või mingil muul põhjusel kohale ei saa tulla, saab sel aastal pidu nautida ka interneti otseülekande vahendusel.
�
Jõulukuu sündmused Paide kirikus
Jõulukuul toimub Paide Püha Risti kirikus veel rohkelt kontserte ning jumalateenistusi.
paide_kirik14.jpg�
Paide noored ettevõtjad Rainer ja Ragnar Lusmägi pandi filmi
Täna esilinastub Tallinnas kinos Artis dokumentaalfilm Paide kaksikutest noormeestest Rainer ja Ragnar Lusmägist, kes juba keskkooli ajal oma ettevõtte asutasid ning sellega palju tähelepanu said.
lusmagi.jpg�
Maanteeamet valis parimaid töötajaid
Maanteeamet kuulutas asutusesiseselt välja aasta parimad töötajad. Kaks preemiat tuli ka Järvamaale.
marek.jpg�
Hasartmängumaksu nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu nõukogu (HMN) vaatas läbi novembris laekunud taotlused ning jagas kultuuri-, spordi-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna väikeprojektide toetuseks 150 700 eurot. Kokku esitati 244 taotlust, millest täielikult või osaliselt rahuldati 96. Nõukogu liikme Kaia Iva sõnul esitati Järvamaalt 7 projekti: 5 haridusvaldkonnast ja 2 sotsiaalprojekti.
hasart_logo�
Ringhäälingu sünnist möödub 88 aastat
Eesti Ringhäälingute Liit, Eesti Ringhäälingumuuseum ja Eesti Rahvusringhääling tähistavad 88 aasta möödumist ringhäälingu sünnist Eestis. Foto: Gunnar Vaidla, muuseumi kogust.
1940.Gunnar Vaidla foto muuseumi kogust.jpg�
Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal vol 5 lõpetati noorte ettevõtlusnäidenditega
16. detsembril kell 14 toimus Türi Ühisgümnaasiumi aulas programmi Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal vol 5 lõpetamine, aktiivsemate tänamine ja 2015.a programmi tutvustus. Programmi raames viidi läbi 2014.a. üle-riigiline õpilasfirmade laat Paides, ettevõtlusteatri metoodika koolitus juhendajatele, 12-h ettevõtluslaager ning ettevõtete külastused maakonna ettevõtlusnädalal.
PG 7A Tants ymber graanulite.jpg�
Paide ettevõtjad toetavad linna aastavahetuse ilutulestikku
Paide linna aastavahetuse ilutulestiku korraldab sel aastal Ruf Ilutulestikud. Ettevõte korraldab ilutulestiku sel korral ka nt Pärnus ja Tartus.
�
Audioraamat sai järje
Alates 15. detsembrist saab osta audioraamatuna ka A.H. Tammsaare romaanisarja "Tõde ja õigus” II osa. Audioraamat hinnaga 22€ on müügil Tammsaare muuseumis Tallinnas ja Vargamäel.
II osa.jpg�
ERR uudis: Paides alustas tööd digikino
Paide on Tallinna, Tartu, Pärnu, Võru, Valga ja Narva järel nüüd seitsmes keskus, kuhu osteti tehnika digitaalsete filmide näitamiseks.
Video
Paide linn tunnustab suuri peresid täiendava toetusega
Eilsel Paide linnavalitsuse istungil võeti vastu otsus toetada Paide linnas elavaid paljulapselisi peresid 100 euroga. Toetust saavad kokku 24 peret, kus kasvab neli või enam last.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Eile avati Paides 3D-kino (pildid)
Eile said sajad suured ja väiksed linlased osa Paide 3D-kino avamisest Paide Kultuurikeskuses. Kino avati Tooliklubi liikmete ning toetajate tänamise ning lindiläbilõikamisega. Traditsioonilise lindi asemel kasutati seekord küll filmilinti.
kino_3d.jpg�
ERR uudis: Politsei mälestas kahte Mäos hukkunud kolleegi
20 aastat tagasi toimus Mäos tulistamine dokumente kontrollinud politseiametnike pihta, mille tulemusel hukkus kohapeal politseinik Marek Lemming, tema kolleeg Argo Kivi suri teel haiglasse.
Video
Novembrikuu Järvamaa tööturul
Töötus on vaikselt kuid järjekindlalt tõusnud. Novembrikuus oli Järvamaal 769 töötut. Registreeritud töötuse osakaal Järvamaa tööealistest elanikest on 4,6%.
tooturg_nov14.jpg�
Kodukant Järvamaa kutsub osalema ideekonkursil
Kõik, kes soovivad kätt proovida Eesti külade XI Maapäeva logo kujundamises, on oodatud osalema ideekonkursil.
Kodukant Järamaa logo�
Jõuluball Paide Gümnaasiumis
11. detsembril toimus Paide Gümnaasiumis teist aastat 9.-12. klassidele suunatud üritus „Jõuluball". Õhtu kujunes väga meeleolukaks ja õdusaks.
ball.JPG�
Novembris sündis Järvamaal 16 last
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti novembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 943 sündi, neist 477 poisslast ja 466 tütarlast. Järvamaal sündis novembrikuus 16 last.
lapse_joonistus�
Jõulusporting 2014 tulemused
Laupäeval peeti Türil, Lokuta jahilasketiirus traditsiooniline võistlus "Jõulusporting 2014". Tormist ja lörtsisajust ilma trotsides osales kokku 13 laskurit üle Eesti.
http://www.soopuhkemaja.ee�
Evely Kaasiku on suusaorienteerumise maailma edetabeli 32. kohal
Rahvusvaheline Orienteerumisföderatsioon avaldas enne uue suusaorienteerumise hooaja algust uutel alustel koostatud maailma edetabeli (World Ranking). 2014. aasta Eesti parim naisorienteeruja, nii orienteerumisjooksus kui suusaorienteerumises Eesti koondisse kuuluv Järvamaa orienteerumisklubi JOKA esindaja Evely Kaasiku asub eelmise hooaja tulemuste alusel edetabelis 32. kohal.
Evely Kaasiku_EOC2014.jpg�
ERR uudis: Järva-Jaani kiriku tornikell sõidutati Tartusse
Järva-Jaani kiriku tornikell tõsteti täna ratastele ja sõidutati Tartusse. 380 aasta vanune kirikukell saab auväärse koha Eesti Rahva Muuseumi uue maja püsiekspositsioonis just tänu oma erilisele saatusele, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Video
Järvamaa andeka õpilase stipendiumi pälvis Kaarel Siimut
Täna ajakeskuses Wittenstein toimunud Järvamaa andeka keskkooliõpilase stipendiumikonkursi tänuüritusel kuulutati konkursi võitjaks Paide Gümnaasiumi õpilane Kaarel Siimut. Tänuüritusele olid kutsutud kõik esitatud kandidaadid koos vanematega ning koolijuhid.
Andekas opilane 2014.JPG�
Sõlmiti hea tahte lepe Arvamusfestivali korraldamiseks
Järgmisel kolmel aastal toimub Arvamusfestival kindlasti Paide Vallimäel ja Järvamaa omavalitsused toetavad festivali korraldamist nii hea nõu kui ka rahaga.
arvamusfest_leping.jpg�
Koeru Hooldekeskuse nõukogu arutas tuleva aasta eelarvet
11. detsembril toimunud SA Koeru Hooldekeskuse nõukogu koosolekul oli arutusel hooldekeskuse tuleva aasta eelarve. Nõukogu esimeheks valiti maavanem Alo Aasma.
Koeru Hooldekeskus.jpg�
Päästeameti soovitused tormiks
Läheneva tormi tulekul soovitab Päästeamet väljas liikumist vältida ning tervist või elu ohustavatest olukordadest teavitada hädaabinumbril 112. Foto: ERR.ee
torm.jpg�
Paide digikino heaks kogunes annetusi üle 9000 euro
Paide Kultuurikeskuse uue kino digitaliseerimiseks kogunes annetusi 9170 euro eest. Summa sisse jäävad nii Tooliklubi liikmete abil kogutud toetus kui ka heategevuskontserdiga kogutud raha ja muud annetused.
3d.jpg�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad aasta viimasele tervisepäevale
22. detsembril algusega kell 15–18 toimub Treegeri kohvikus (Pärnu tn 18, Paide) teemaõhtu "Hingeabi iseendale".
Tervisepäev�
Erakorraline teave 13.12.14 tormi kohta
Väga aktiivne tsüklon liigub täna (12.12.14) Briti saartelt Taani väinade kohale ja suundub edasi kirdesse. 13.12.14 keskööl jõuab üle Lõuna-Rootsi Läänemere äärde. Eesti rannikuvetes tugevneb lõunatuul erakordselt kiiresti 17-22, puhanguti 28, mandri sisealadel puhanguti 15-18 m/s. Alates Edela-Eestist algab tihe lörtsisadu, mis levib kiiresti üle Eesti.
Fullscreen capture 12.12.2014 93350.jpg�
Jõulukuul saab noortekeskustes üle maakonna meisterdada ja küpsetada
Avatud noortekeskused üle maakonna pakuvad noortele erinevaid jõuluteemalisi tegevusi alates meisterdamisest ja piparkoogide küpsetamisest kuni päris jõulupidudeni.
KENK logo�
Tartu muusikakool tähistab sünnipäeva galakontserdiga Paides
13. detsembril kell 17 tähistab H. Elleri nim Tartu muusikakool oma 95. sünnipäeva piduliku galakontserdiga Paide Kultuurikeskuses. Kontserdile sissepääs on tasuta ja külastajatel on võimalus anda oma toetus klaverifondi annetuskasti.
ellerikool.jpg�
Teema-aasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ sünnib kirikute, riigi ja kohalike omavalitsuste koostöös
Siseminister Hanno Pevkur ja Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder allkirjastasid nigulamaarjapäeval 8.detsembril ühise pöördumise kohalike omavalitsuste ja koguduste poole, millega kutsutakse väärikalt tähistama teema-aastat „Kaheksa sajandit Maarjamaad“.
banner1.jpg�
Türil toimus Järva kilva III voor (tulemused)
Iga kuu teisel teisipäeval kohtuvad Järvamaa kilvarid, et veeta mõnus õhtupoolik ja maha pidada üks mälulahing. Kolmas voor oli oma tulemustes kummaline, sest Rabakutid, kes tavaliselt on eesotsas olid seekord alles kaheksandad ja tagapool olev Huviklubi kaotas napilt teise koha.
Järva kilb 2013�
Sobiliku jõulukingi leiad Järvamaa turismiinfokeskusest
Jõulud koputavad uksele ning kinkide soetamine on täies hoos. Järvamaa turismiinfokeskusest leiab jõuluvana kingikotti endale meelepärase ka kõige nõudlikum ostleja.
fotoalbum_esikaas.JPG�
Maavanem kohtus Soome Ilmajoki valla juhtidega
Maavanem Alo Aasma kohtus täna Koeru valla Soome sõprusvalla Ilmajoki juhtidega ja tutvustas neile Järvamaad.
Ilmajoki.JPG�
Ringhäälingumuuseumis valmisid muuseumitunnid mudilastele
Eesti Ringhäälingumuuseumis valmisid muuseumitunnid mudilastele. Huvilised saavad valida kolme programmi vahel, millest kaks aitavad mõista raadio- ja üks telemaailma telgitaguseid.
Mudilane.jpg�
�
  Foorum
�

29.11.2014 Üürile anda korter Paides
24.11.2014 Inglise keele õpe
09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Koigi valla tutvustus
!Viimane tänavaküsitluse video
noorsoopreemia konkurss 2014-15
spordipreemia konkurss 2014-15
kultuuripreemia konkurss 2014-15

Kalender
 
  Kalender
�
Detsember 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Homme 23.12.2014
 
20:30

  Teated
�
Aastavahetuspidu Viisu Rahvamajas
31.12.2014 21:00
Koolituspäev maakonna muusikaõpetajatele
29.12.2014 10:00
Kareda valla aastalõpupidu valla majas
27.12.2014 20:00
Ambla valla jõulupidu Aravete kultuurimajas
19.12.2014 20:00
Paide Vallavolikogu 18. detsembri istungi püevakord
18.12.2014 15:00
Türi kirikus jõulukuul AD 2014
16.12.2014
Weihnachtsmusik. Vanad ja uued Viini klassikud Roosna-Alliku mõisas
15.12.2014 18:00
Jõuluootus lauludega Viisu Rahvamajas 12. detsembril
12.12.2014 19:00
Koolitus sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajatele
05.12.2014 10:00
Detsembri- ja jaanuarikuu jumalateenistused EELK Järva-Jaani Ristija Johannese kirikus
05.12.2014
5. detsembril lõpeb taotluste vastuvõtt 2015. aasta haridusvahenditele
05.12.2014
Jõulukuul Anna kirikus
01.12.2014
Talvine käsitööpäev ja jõululaat 12.detsmbril Roosna-Alliku Rahvamajas
01.12.2014
EELK Türi Püha Martini koguduse novembr- ja detsembrikuu teated
25.11.2014

  Ilm Järvamaal
�


Madagaskari pingviinid
Memory 2015
Lennukid 2
Eesti Kontsert 2014 Paides
Ruumide rent
Valemaandumine
Maalermeister
Kääbik
Lumemaasikad
Tähtedevaheline
Ellerhein
Tsirkuseprintsess
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele