JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Märt Lõhmus

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kui tihti külastad Järvamaa infoportaali?
Iga päev.
Paar korda nädalas.
Sattusin siia täna esmakordselt.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Maanteeinfo
Järvamaa Kogukonnafond
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Raudteemuuseum
Järvamaa Keskraamatukogu
KÜSK
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Sargvere mõis
A.H.Tammsaare muuseum
Kuma raadio
paide_kultuurikeskus
Ühendus Weissenstein
Väätsa Prügila
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Ajakeskus Wittenstein
Rajaleidja
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Järvamaa Haigla
Maale elamaNupud
 
l1
  Uudised
l3
Järvalannad Evely Kaasiku ja Kätlin Piirimäe valiti EOK järelkasvutiimi
Eesti Olümpiakomitee järelkasvutiimi valiti tänavu 35 noorsportlast, nende seas Järvamaalt orienteeruja Evely Kaasiku ja kergejõustiklane Kätlin Piirimäe. Pildil: stipendiumide üleandmise tseremoonia Tartus. Foto autor Raigo Pajula, EOK.
kasvutiim.JPG�
Paide Ühisgümnaasiumi muusikaline etendus „Kuula mind!“ pani kuulama
Eile õhtul etendus kultuurikeskuses Paide Ühisgümnaasiumi muusikal "Kuula mind!", mille tõid lavale gümnaasiumi koorid, solistid ja tantsijad. Lavalt ei puudunud ka koerad ja mootorratas. Fotod: Andrus Kopliste
motikas_uus.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liitu juhib Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann
17. aprillil toimunud Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul valiti liidu juhatuse esimeheks Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja aseesimeheks Väätsa vallavanem Lauri Läänemets.
JOLi logo jpg�
Maavanem autasustas Raimo Merilo’t Järvamaa teenetemedaliga
Seoses Kaitseliidu Järva maleva taasasutamise 25. aastapäevaga ning läheneva veteranipäevaga autasustas maavanem Alo Aasma Kaitseliidu Järva Maleva nooreminstruktorit Raimo Merilo’t Järvamaa teenetemedaliga.
Raimo Merilo.JPG�
Maakonnatund Kuma raadios jälle 21. aprillil
Teisipäeval, 21. aprillil kell 13.00 Kuma raadios algava Maakonnatunni külalised on maavanem Alo Aasma, maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Triin Pobbol ning peaspetsialist Merli Virk.
Maakonnatund kevadine.JPG�
Selgusid ettevõtlusmängu võitjad
Neljapäeval, 16. aprillil peeti Paides ettevõtlusmängu „Tunne Järvamaa ettevõtteid“ finaalmäng. Kokku osales mängus 21 võistkonda üheksast Järvamaa omavalitsusest. Paide Ühisgümnaasiumi majandusõpe, mängu 3.koht. Pildi autor: Maarja Okas
3. koht finaalis.jpg�
SA Järvamaa Arenduskeskus tähistab täna 12. sünnipäeva
Sihtasutus Järvamaa Arenduskeskus asutati 2003. aastal Järvamaa Omavalitsuste Liidu poolt.
puude_vahel.JPG�
Avatud noortekeskuste toetuseks 10 154 eurot!
Tänavuse Avatud noortekeskuste (ANK) projektikonkursiga toetab Järva Maavalitsus kümmet noorte vaba aja võimaluste arendamise kavandit. Projektide toetuseks eraldati kokku 10 154 eurot.
Kersti Viilup .JPG�
Paide kirikuõpetaja ametisse seadmine 19. aprillil
Sel pühapäeval toimub Paide Püha Risti kirikus koguduse õpetaja Kari Tynkkyneni ametisse seadmine. Foto: Kari Tynkkynen, erakogu
kari_tynkkynen.jpg�
Paides puhuvad järgmisel nädalavahetusel aegade tuuled
24. aprillil algab Neljakuningatee jalgrattaretk Padiselt Paidesse. Kahe päevaga 127 kilomeetrit 11 vaatamisväärsust, lisaks Lisaks majutus, saun, ujula külastus ja toitlustus.
aegadetuuled.jpg�
Järvamaa eakate kokkutulek toimub sel aastal Väätsal
7. juunil toimub juba 29. korda Järvamaa eakate kokkutulek, sel korral saadakse kokku Väätsal. Osalema on oodatud kõik tublid, aktiivsed ning tegusad Järvamaa eakad. Esinemiskavade registreering palutakse teha hiljemalt 15. maiks.
gerberad.jpg�
Türi Muuseum pakub lastele uut muuseumitundi
Alates 2000. aasta volbripäevast kannab Türi Kevadpealinna tiitlit. Seega sel aastal juba 16 korda. „Muuseumitunnis seostame kevade teemat Türi ajalooga, kasutame selleks muuseumi alalist väljapanekut ning vanu esemeid," ütles Erika Teras.
tyri_muuseum2014.jpg�
Paides avati Maksu-ja Tolliameti teenindusbüroo uued ruumid
16. aprillil avati Maksu-ja Tolliameti Paide teenindusbüroo uued ruumid. Teenindusbüroo asub Tallinna tänav 18 haldushoones, kuhu tänaseks on koondunud hulgaliselt riigiasutusi.
Tiian Einstein.JPG�
Väärikate kinohommik tuleb taas
Järjekordne Väärikate kinohommik toimub Paide Kultuurikeskuses 18. aprillil kell 11. Sel korral nauditakse filmi "Siiski veel Alice".
paide_kultuurikeskus_logo.jpg�
Paide skateparki hakkab ehitama Pärnu ettevõte
Paide linnavalitsus kinnitas skatepargi ehitushanke konkursi võitjaks OÜ OnWheels. Kokku tunnistati hankel kvalifitseerunuks kaks pakkumust.
skate.jpg�
Järvamaa orienteerumishooaeg sai hoo sisse
Järvamaa orienteerumishooaeg avati tavapäraselt öise orienteerumisvõistlusega „Öökulli retk“, mis seekord toimus Paide staadioni ümbruses.
Markus Sulg_2015.JPG�
Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama haridustöötajaid
Haridus- ja Teadusministeerium annab teada, et haridustöötajate riigi tasemel tunnustamine koostöös Eesti Haridustöötajate Liidu ja SA Innovega toimub sarnaselt eelmise aastaga.
HTM_logo_uus�
Algas registreerimine Paide linna noorte töömalevasse
Tänasest saab registreerida Paide linna suvisesse töölaagrisse. Nii nagu ka eelmisel aastal, on vahetusi kolm: 8.-12. juuni, 3.-7. august ja 10.-14. august. Registreerimine kestab kuni 31. aprillini! Pildil: Töömaleva kolmas vahetus 2014 Tallinna tänavat korrastamas. Foto: Paide ANK
malev.jpg�
Heategevuslik Teatejooks tuleb taas
Neljapäeval, 7. mail toimub 17 paigas juba kümnendat korda üle Eesti suur Teatejooks, kuhu on osalema oodatud kõik 5.-9. klasside lapsed ja noored. Kokku oodatakse umbes 8000 tublit noort jooksjat. Korraldajad kutsuvad üles ka Järvamaa koolide kehalise kasvatuse õpetajaid, huvijuhte või kooli direktoreid oma kooli lapsi jooksule registreerima. Registreerumiseks on aega kuni 23. aprillini.
taetejooks.jpg�
Mälumängusari Järva Kilb lõpetas oma hooaja
Sai siis selleks korraks taas Järva Kilb otsa. Peale viljakat arutelu tuleviku osas otsustati ühiselt jatkata ka uuel hooajal. Viimane lahing toimus Aravete kultuurimajas ja tahaks tänada perenaisi ja vallavalitsust, kes olid katnud meeldiva suupistelaua ja välja pannud ka mängu parimatele auhinnad.
dracula2.jpg�
Paide linna laste suvelaager Varemurrus, kohti veel on
Sel suvel toimub Paide linna lastele mõeldud suvelaager Varemurru Puhkekeskuses Pärnumaal (www.varemurru.ee). Laager toimub 28.06-03.07. Paide Sotsiaaltöökeskuse lastekaitse vanemspetsialisti Mare Keerlese sõnul kohti laagrisse veel on.
suvelaager.jpg�
Täna on huvilised oodatud Türi arenguseminarile
Täna algusega kell 17.30 toimub Türi kultuurikeskuse kohvikus arenguseminar. Teemaks on sel korral "Ohvriks olemine annab ära tuleviku", lektor Andres Haavel. Tule kuulama ja kaasa arutlema!
Seminari kutse.jpg�
Koristustalgud meie kõigi ohutuse nimel
2. mail toimub üleeestiline talgupäev Teeme Ära. Sellel aastal keskendub muuhulgas vabatahtlik talgupäev tegevustele, mis aitavad luua tuleohutut keskkonda. Kas pole mitte hea võimalus üheskoos panustada oma kogukonna turvalisusse?
Piret Seire.jpg�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad tervisepäevadele
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts korraldavad Südamenädala raames 2 terviseüritust: 17. aprillil "Tea ja tunne diabeedi ohumärke" ning 22. aprillil "Diabeet kui südamehaiguste riskifaktor".
Tervisepäev�
Paide Torn 2015 võistlus tõotab tulla osalejaterohkeim
Laupäeval toimub E-Piim spordihallis kuuendat korda "Paide Torn" võistlus. Tegemist on tuletõrjespordi ühe individuaalalaga, konksredeliga ronimises õppetorni. Oodatud on rekordarv osalejaid erinevas vanusegrupis Lätist, Leedust ja Eestist.
torn.jpg�
„Vargamäe unistaja“ piletid paisati müüki
Eile alustati Piletilevi kaudu teatrilavastuse „Vargamäe unistaja“ piletite müüki. Kuna eelmisel suvel osutus teatritükk nii populaarseks, et väga paljudel teatrisõpradel ei õnnestunud nimetatud etendusest osa saada, siis otsustati koos lavastaja ja näitlejatega, et sel suvel mängitakse taas teatritükki Vargamäel rehe all 5.-9. ja 12-16. augustini ehk kokku kümme korda. Foto: Silja Juursalu
vargamae_etendus2014.jpg�
Paide Nelja kuninga sihtkapital ootab taotlusi stipendiumile
Sihtkapital on loodud eesmärgiga kaasa aidata ja edendada elu Paide linnas ja Järvamaal, innustades ja tunnustades edasipüüdlikke Paide linna ja Järvamaa kodanikke ning Paide linna ja Järvamaa arengu eest seisvaid isikuid. Taotlusi Kuningate sihtkapitali stipendiumile oodatakse 23. aprillini.
Järvamaa Kogukonnafond�
X üle-eestiline laste ja noorte pärimusmuusikafestival
Reedel, 17. aprillil kell 12 avatakse Türi kultuurikeskuses X laste ja noorte pärimusmuusikafestival „Regilaul uues kuues".
Regilaul2015.jpg�
Järvamaal toimub südamenädalal 46 erinevat ettevõtmist
Aprilli kolmas nädal on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südametervisele. 20.-26. aprillini toimuva südamenädala raames korraldatakse Järvamaal 46 erinevat liikumisüritust.
Sydamenadal 2015.jpg�
Paide politsei tabas hulgaliselt kiiruseületajaid
12. aprillil oli Järvamaal politsei kõrgendatud tähelepanu all lubatud sõidukiirusest kinnipidamine. Kaheksa tunni jooksul tabas politsei kokku 39 rikkujat, neist 33 olid kiiruseületajad.
puhumine.jpg�
Karl-Mathias Saarse võitis poiste-solistide lauluvõistlusel kolmanda koha
Möödunud laupäeval toimus Tartus Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud üle-eestiline poiste-solistide võistulaulmine, kuhu Lõuna- ja Põhja-Eesti vahevoorude kaudu pääses 38 lauljat. Foto: Anu Puusepp
saarse.JPG�
Paide digikino on külastatud juba üle 10 000 korra
Pea neli kuud on olnud Paide kinol uus digitehnika ning 12. aprilli seisuga on kino külastanud juba 10 162 filmisõpra. Digikino ajastu algas Paide kinol 15. detsembril 2014. aastal.
paide_kultuurikeskus_logo.jpg�
Paide Naiskoori osales võistulaulmisel edukalt
Paide Naiskoor osales 12. aprillil Eesti Naislaulu Seltsi 20. aastapäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel Tallinna Ülikooli aulas. C-kategooria kooride arvestuses osales 11 koori, Paide Naiskoor saavutas 5. koha, jäädes võitnud koorile 100 punkti arvestuses alla vaid 12 punktiga.
Paide_naiskoor.jpg�
Laupa kooli õpilased väisavad Baierimaad
13.-18. aprillini külastavad Saksamaal Rosenheimis asuvat sõpruskooli kuus Laupa kooli 8. klassi õpilast koos inglise keele õpetaja Riina Rätsepsoo ning direktor Kaarel Aluojaga. FOTOL: Laupa kooli 8. klass koos õpetaja Riina Rätsepsooga, klassiruumi seinal on Rosenheimi kooli poolt Laupa mõisahäärberi 100. aastapäevaks kingitud taies «Rosenheimi päike».
laupa.JPG�
Järvamaa tütarlastekoor tuli konkursilt II kohaga
Laupäeval osales Järvamaa tütarlastekoor Tallinnas Eesti Naislaulu Seltsi 20. aastapäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel. Järvamaa Omavalitsuste Liidu toel tegutsev koor saavutas neidudekooride B-kategoorias II koha. Foto: erakogu
tytarlaste_koor.jpg�
Politsei kontrollib Järvamaal sõidukijuhte
Homme, 13. aprillil on Järvamaal politsei kõrgendatud tähelepanu all mootorsõidukijuhid. Hinnake palun oma seisundit enesekriitiliselt enne, kui rooli istute. Foto: Lääne PP FB leht
puhumine.jpg�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" IV etapp ootab osalema
Liikumssarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 4. etapp toimub 23. aprillil algusega kell 18 Väätsal. Start ja fini? Väätsa tervisekompleksi ees.
IV.jpg�
Nädalavahetusel liigub ringi tuleohutusjärelvalve
Viimasel nädalal on päästjatel tulnud kustutada arvukalt kulupõlenguid ning kontrollida lõkkeid. Eile, 9. aprillil põles näiteks Saaremal kahe hektari ulatuses raielank, mis esialgsetel andmetel läks põlema hooletult kustutatud lõkkest. Kokku on selle nädala jooksul päästjad kustutanud ligi 100 maastikutulekahju kogu Eestis.
ohutus.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus pakub tööd rahvusvaheliste projektide spetsialistile
Kandideerima oodatakse inimest, kes tunneb võimekust juhtida suuremahulisi välisprojekte ning teha koostööd partneritega üle Euroopa.
JKHK�
Paide seitse silda ootavad seiklejaid
Aprilli kolmas nädal (20.–26. aprill) on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südame tervisele. Südamenädalat tähistatakse Eestis alates 1993. aastast – tänavu juba 23. korda. Paide linna üheks südamenädala ürituseks on juba teist aastat orienteerumismäng "Seitsme silla seiklus", kus iga matkaja, orienteeruja, jooksja või jalgratturi eesmärk on üles leida Paide linnas seitse silda. Seiklus toimub 22. aprillil kell 18.
seitse_silda.jpg�
Kevadteraapia toob naeratuse suule
Laupäeval, 11. aprillil jagatakse Türi kultuurikeskuses nõuanded ja nippe, kuidas kaunim välja näha. Teine Kevadteraapia päev on mõeldud naistele, neidudele ja tütarlastele, kes tahavad sel kevadel olla ilusamad ja moodsamad. „Oleme kaasanud erinevaid esinejaid, kes räägivad naistele olulistel teemadel,” ütles päeva üks korraldaja Siiri Miir.
kevadteraapia.jpg�
NUKU lavastus „Nublu” koos tuletõrjeõppusega on kuues linnas ringreisil
NUKU teatri lavastus „Nublu” külastab 16. aprillist 8. maini kuut Eesti linna, kus lisaks teatrietendustele viiakse läbi ka tuletõrjeõppus. Paide kultuurikeskuses etendub "Nublu" 16. aprillil kell 11.
NUKU-teater_NUBLU_foto-Jaana-Süld-7.jpg�
�
  Foorum
�

19.02.2015 Elene pood
02.02.2015 Elektritööd Rapla- ja Järvamaal
30.01.2015 Pediküüri teenus Järvamaal
29.11.2014 Üürile anda korter Paides
24.11.2014 Inglise keele õpe

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Wile Farmi alpakad
!Viimane tänavaküsitluse video
Kevadpealinn 2015_uus
Jyrivägi 2015
Südamelaul 2015
KINO
LTP 2015_v
Töömess
laulukaar 2015
Liikumissari 2015

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 19.04.2015
 
16:00
 
16:00
 
13:00
 
12:00
 
12:00
 
00:00

  Teated
�
13.juunil Järva-Jaani kooli kokkutulek
13.06.2015
Järvamaa eakate kokkutulek Väätsal
07.06.2015
Ettevõtjate kliendipäev Türil
28.05.2015 10:00
Südamelaul Paide kultuurikeskuses
23.05.2015 12:00
Kesk-Eesti romuring Veski-Silla kardirajal
16.05.2015 17:00
Koolitus Fotograafia ABC Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskuses
10.05.2015 10:00
Tantsuöö ans Apelsin Vana-Veski puhkekeskuses
09.05.2015 21:00
Naabriplika kevadlaat
09.05.2015 10:00
Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine Imavere rahvamajas
29.04.2015 19:00
VI Paide-Türi kevadtriatlon
26.04.2015 11:00
Järvamaa laste lauluvõistluse "Laulukaar 2015" poolfinaal Paide kultuurikeskuses
25.04.2015 11:00
Festival "Aegade tuuled" Paides
25.04.2015 10:00
Noorte pidu Paide Plazas
24.04.2015 19:00
Vahur Kersna autogrammitund ja raamatu "Ei jäta elamata" esitlus Türi kultuurikeskuses
24.04.2015 15:00

  Ilm Järvamaal
�


Nublu
Vembu-Tembu
Mees metsast
Raamatu esitlus
Arvo Pärt
Noorte kontsert
Mees la manchast
Ruumide rent
Aegade tuuled 2015
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele