JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Osalen 5. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksul
Jah
Ei
Lähen kaasa elama
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Haigla
Väätsa Prügila
Kuma raadio
Maanteeinfo
KÜSK
Järvamaa Kogukonnafond
Raudteemuuseum
Rajaleidja
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Sargvere MES
Ajakeskus Wittenstein
Ühendus Weissenstein
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Maale elama
A.H.Tammsaare muuseumNupud
 
Paide-Türi rahvajooks 2014_uus
l1
  Uudised
l3
Järvamaa aasta parim MTÜ 2013 otsib tegevjuhti
Sargvere mõis ja MTÜ Sargvere Maakultuuri Edendamise Selts (MES) otsib oma toredasse kollektiivi tegevjuhti. Tööle asumise aeg: detsember 2014.
sargvere_mois2013.JPG�
TV3 uudis: Vaata, kuidas mõjutab uus politseireform tavakodanikke
Alates tänasest jõustus politseireform ja muutus Politsei­- ja Piirivalveameti juhtimisskeeme. Struktuuri muudatustega kaasneva jaoskondade liitmisega ei täida kohalik konstaabel enam patrullpolitseiniku kohustusi, vaid saab sajaprotsendiliselt pühenduda kogukonnaga seotud küsimuste lahendamisele.
Video
EAS peatab tootmisettevõtete arendustoetuse taotluste vastuvõtu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) peatab alates 2. oktoobrist tootmisettevõtete arendustoetuse taotluste vastuvõtu seoses programmi eelarve täitumisega.
EAS logo�
Konkursile „Järvamaa aasta tervisetegu 2014“ kandidaatide esitamise tähtaeg on 17. oktoober
Konkursi eesmärgiks on tunnustada Järvamaal tegutsevat isikut või organisatsiooni, kes on oluliselt kaasa aidanud terviseteadlikkuse tõusule ja tervisedendusele maakonnas.
�
EAS ja ettevõtjad jagavad Ettevõtlusnädalal nippe Põhjamaadesse eksportijatele
EAS korraldab Ettevõtlusnädala raames seminaride sarja "Põhjamaade nädal". Narvas, Pärnus, Viljandis ja Võrus toimuvatel seminaridel jagavad ekspordinõunikud koos Eesti ettevõtjatega teadmisi ja kogemusi Norra, Soome, Taani ja Rootsi turgudest.
EAS logo�
Homme saab Albu Toiduaidas salateid degusteerida
Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatava teavituskampaania „Mees peab olema viljakas" raames toimub 2. oktoobril kell 13.00 Albu Toiduaidas salatite degusteerimine.
�
Noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate
Järvamaa noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate. Tänavu on esmakordselt ühendatud kaks noorsootöö tunnustuskonkurssi- maakondlik SA Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatav "Aasta tähed" ja Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatav riiklik tunnustuskonkurss, mille maakondlikuks läbiviijaks on Järva Maavalitsus.
Aasta tähed 2013�
Läheneb kandidaatide esitamise tähtaeg!
Järva maavanem kuulutas 8. septembril välja konkursid „Järvamaa parimad ettevõtted 2014“ ja „Järvamaa parimad turismiarendajad 2014“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 9. oktoober 2014.
�
ERR uudis: Eesti on piimatootmises tugev, kaasajastamist vajab piimatööstus
Trigon Dairy Farmingu nõukogu esimees Joakim Helenius usub, et Eestis piima kokkuostuhind normaliseerub peagi, kuid siinsed piimatööstused ei ole tõhusad ja vajavad kaasajastamist.
Video
Türi valla aumärgi saavad tänavu seitse tegusat inimest
Türi Vallavalitsus otsustas tänasel, 30. septembri istungil anda Türi vallale osutatud silmapaistvate teenete ning valla huvides pikaajalise tegutsemise eest Türi valla kuldsed aumärgid kolmele isikule.
tyri_vapp.jpg�
Paidele tehti keskväljakul pai (pildid)
Paide linn tähistab täna oma 723. sünnipäeva. Sel puhul kogunesid keskväljakule sajad lapsed, kes moodustasid väärikas vanuses sünnipäevalapse auks südamekujulise inimketi, mida mööda hakkas lainena liikuma pai.
synna_syda.JPG�
Järvamaa naisvõrkpallurid selgitasid parimad
Pühapäeval, 28. septembril kogunesid Koeru Keskkooli võimlasse neli võrkpallinaiskonda, et välja selgitada selle aasta parim naiskond Järvamaal. Pärast kuut tundi kestnud võrkpallilahinguid võitsid meistritiitli Paide Võrkpalliklubi naised, kes suutsid alistasid kõik vastased.
meistrid2014.jpg�
ERR uudis: Paides esitleti Järvamaa fotoalbumit
Täna esitleti Paides uut Järvamaa fotoalbumit, mille fotod on raamatu tarvis pildistanud vabakutseline loodusfotograaf Ingmar Muusikus ja Järva Teataja fotograaf Dmitri Kotjuh.
Video
Keskkonnaamet kutsub Järvamaa huvilisi jäätmeteemalisele väljasõidule
Kolmapäeval, 15. oktoobril sõidetakse tutvuma Põlvamaa keskkonnamajaga ning Räpina paberivabrikuga. Väljasõit Türi keskväljakult kell 9, Paide kultuurikeskuse parklast kell 9.15. Tagasi Türil hiljemalt 18.00
rapina1200.jpg�
Paide 723: linna tänukirjad saavad 16 inimest
Seoses Paide linna 723. sünnipäevaga antakse kolmapäeval pidulikul kontsert-aktusel Paide Püha Risti kirikus kuueteistkümnele isikule linna tänukirjad.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Trükivalgust nägi Järvamaa fotoalbum
Täna esitleti maavalitsuses 120-leheküljelist Järvamaa fotoalbumi, mis sisaldab ligi 200 fotot Järvamaal elavatelt kuid üle Eesti tuntud tippfotograafidelt Ingmar Muusikuselt ja Dmitri Kotjuhilt.
fotoalbum_esikaas.JPG�
Reedel pakutakse Paides tasuta õigusabi
Oktoobri alguses tähistataval õigusemõistmise nädalal annavad SA Õigusteenuste Büroo juristid kolmel päeval kuues Eesti kohtumajas soovijatele tasuta õigusnõu. 3. oktoobril pakutakse tasuta õigusnõustamist Paide kohtumajas (Tallinna 18). Nõustamised toimuvad ajavahemikus kell 11.00 kuni 15.00.
oigusabi.jpg�
Rahvusvaheline muusikapäev toob Paidesse RAMi ja estoonlased
1.oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga, mille raames toimub Paides neli kontserti väga esindusliku programmiga, kus musitseerivad Rahvusooper Estonia solistid, Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja juhatusel ning Paide muusikakooli õpilased ja õpetajad.
rahvusooper_estonia.jpg�
Paide Wabalinna majas toimub „Vanalinna õhtukonverents“
Sel aastal, 30. septembril saab Paide linn 723 aasta vanuseks. Seepärast toimub 30. septembril, algusega kell 18 Paide Wabalinna majas „Vanalinna õhtukonverents“.
30_sept_2014.jpg�
Peetris peeti Naabriplika sügislaata (pildid)
Täna toimus Peetris Naabriplika sügislaat. Laadamelu ning kaunist sügisilma nautles hulgaliselt ostjaid ja müüjaid. Kohal olid ka seriaali näitlejad, kes jagasid fännidele lahkelt autogramme.
Naabriplika_sygislaat.JPG�
Järvamaa 2014. aasta hariduspreemiad on jagatud
Järvamaa Omavalitsuste Liit nimetas aasta õpetaja preemia laureaadiks Anneli Tumanski Väätsa põhikoolist, noore õpetaja preemia sai Laupa põhikooli õpetaja Liisa Gritšenko ning parimaks klassi- ja koolieelse lasteasutuse õpetajaks nimetati Paide ühisgümnaasiumi klassiõpetaja Merike Laas.
kolmik.JPG�
Järvamaa muuseum ootab lapsi muuseumitundidesse
Järvamaa muuseum annab teada, et ka sellel õppeaastal jätkatakse muuseumitundidega. Veel selle kalendriaasta sees on oodatud nii lasteaialapsed kui ka kooliõpilased-gümnasistid alljärgnevatesse muuseumitundidesse.
Järvamaa muuseum, foto: Anu Ansberg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi augustis laekunud taotlused ning jagas kultuuri-, spordi-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna väikeprojektide toetuseks 135 000 eurot. Kokku esitati 140 taotlust, millest täielikult või osaliselt rahuldati 80. Nõukogu liikme Kaia Iva sõnul esitati Järvamaalt kahjuks vaid 3 projekti: 1 haridusvaldkonnast ja 2 spordivaldkonnast. Kõigile kolmele määrati ka toetus kogusummas 2700 eurot.
hasart_logo�
V Türi Õunafestival juba nädala pärast
4. oktoobril Türi kultuurikeskuses ja kesklinna pargis toimuv V Türi Õunafestival juhatab sisse Türi valla sünnipäevakuu üritused.
ounafestivali_kava_2014.jpg�
Paide Gümnaasium tähistab 105. sünnipäeva vilistlaste kokkutulekuga
Paide Gümnaasium tähistab 29. novembril 105. sünnipäeva ning ootab kõiki oma vilistlasi, õpetajaid ning töötajaid kooli sünnipäevale.
paide_gymnaasium2014.jpg�
Türi valla kaheksas aukodanik on Ellu Kaasik
Türi Vallavolikogu otsustas tänasel, 25. septembri istungil anda erilise austuse avaldusena Türi valla aukodaniku nimetuse koos Türi valla vapimärgiga nr 8 kauaaegsele rahvatantsujuhile Ellu Kaasikule.
tyri_vapp.jpg�
Maavanem kehtestas uuendatud Järvamaa arengustrateegia
Maavanem Tiina Oraste kehtestas 24. septembril uuendatud Järvamaa arengustrateegia 2012-2020. Arengustrateegia uuendamise vajadus tulenes uute riiklike strateegiliste dokumentide kehtestamisest ja Järvamaa arenguleppe 2014-2020 sõlmimisest.
�
Teadlaste öö jõuab ka Järvamaale
Homme toimub üleeuroopaline festival "Teadlaste öö", mille raames avab huvilistele uksed ka Seidla tuulik. Tuuliku külastus kõigile tasuta!
teadlaste_oo14.jpg�
Ettevõte toetab kutsehariduskeskuse noori
Järvamaa Kutsehariduskeskuse noori toetab künnivõistlusteks ettevalmistusel AS Taure. 26.-27. septembril Olustveres toimuvale künnivõistlusele saab kool tänu ettevõtte toele saata välja kaks võistkonda.
JKHK�
Palju õnne! Eesti Pagar 20 (pildid)
Sel sügisel täitub Eesti suurimal pagaritööstusettevõttel AS-il Eesti Pagar 20. sünnipäev ning tänavu möödub 10 aastat kaubamärgi Eesti Pagar kasutuselevõtust.
pagar.jpg�
Järvamaa Rajaleidja keskus avas uksed (pildid)
Järvamaa Rajaleidja keskus Paides aadressil Pärnu tn 54 on osa üleriigilisest võrgustikust, mis alustas tööd 1. septembril. Täna toimus keskuse avamisüritus, kus peeti tervituskõnesid ja tutvustati huvilistele keskuse tööiseloomu ning ruume.
innove_tort.JPG�
Noorkotkad ja kodutütred peavad Türil laagrit
Eelseisval nädalavahetusel toimub Türi vallas ja linnas Järvamaa noorkotkaste ja kodutütarde traditsiooniline sügislaager, mille põhieesmärgiks on lihvida luuraja oskusi järgmisteks võistlusteks. Lisaks õpitakse kaardi tundmist, esmaabi andmist ja palju muud, mis nõutud järgu- ning erikatsetes.
ookeat2014 (2).JPG�
Paide 723: Kuningate sihtkapitali stipendiumi saavad Maiko Kesküla ja Janno Reim
Paide linna sünnipäeval, 30. septembril antakse Paide raekojas üle Järvamaa Kogukonnafondi Kuningate sihtkapitali järjekordsed stipendiumid. Preemiad pälvivad sel korral Maiko Kesküla ja Janno Reim. Stipendiumi suurus on 150 eurot.
maiko_keskyla_uus.jpg�
ERR uudis: Eestlasest Ukraina sõjapõgenik naaseb peagi Järvamaale
Kodumaale naasta soovinud eestlannast sõjapõgenik Lisa Šabarova saabub Eesti saatkonna abil tõenäoliselt juba septembri lõpus koju.
Video
Algab infoseminar „Märka last“
24. septembril kell 10.00 algab Rae puhkekeskuses infoseminar „Märka last“. Seminarist võtavad osa kohalikes omavalitsustes lastega töötavad inimesed.
�
Paide 723: südamekujuline inimkett Paide keskväljakul
Paide linn saab nädala pärast teisipäeval, 30. septembril 723-aastaseks. Et sünnipäeva eriliselt tähistada, on plaanis moodustada ümber Keskväljaku südamekujuline inimkett, mida mööda hakkab lainena liikuma pai.
sydamekett.jpg�
Turismi sügisuudised Järvamaal
2014 on Eestis kuulutatud pereturismi aastaks. Et lapsed armastavad loomi ja aktiivseid tegevusi, siis otsustasime Järvamaa Arenduskeskuse seltskonnaga sügisesel tutvumisreisil vaadata uusi turismiobjekte, kus on huvitegevust lastega peredele.
turismituur (7).JPG�
Päästeamet kutsub osalema videokonkursil
Päästeameti videokonkursil „Tuleohutus puust ja punaseks!“ osalemiseks tuleb valmistada lühivideo, mis näitlikustab, kuidas tagada kodust tuleohutust ning motiveerib inimesi selle eest hoolt kandma.
puustjapunaseks.jpg�
Augustikuu Järvamaa tööturul
Tagasivaade äsja lõppenud suvehooajale näitab, et Järvamaa tööturul on toimunud väikesed muutused, mis annavad märku nii sesoonsusest kui algavast langusest majanduses.
tooturg_aug14.jpg�
EAS peatab ajutiselt stardi- ja kasvutoetuse taotluste vastuvõtu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) peatab ajutiselt alates 24. septembrist stardi- ja kasvutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega. Esitatud taotluste seast tehakse otsuseid lähtuvalt taotluste esitamise järjekorrale ja toetusmeetme eelarve jäägile.
EAS logo�
Selgusid Paide parimad ettevõtted 2014
Paide linnavalitsus kinnitas tänasel istungil ettevõtluskonkursi tulemused ning preemiasaajad.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Alustava ettevõtja baaskoolitus ootab osalema
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja BDA Consulting OÜ koostöös SA Järvamaa Arenduskeskusega korraldavad Paides alustava ettevõtja baaskoolituse. Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad omandada ettevõtluse alaseid baasteadmisi ja oskusi.
Alustava ettevõtja baaskoolitus (logod)�
�
  Foorum
�

19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus
27.05.2014 Soovin üürida korterit türil.

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Veeohutuskampaania "Ära lase purjus sõpra vette"
!Viimane tänavaküsitluse video
Kalju Lepiku luulevõistlus

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Täna 02.10.2014
 
19:00
 
10:30
Homme 03.10.2014
 
22:00
 
21:00

  Teated
�
Vabariiklikud matemaatikaõpetajate päevad Paides (17.-18.10.2014)
17.10.2014
Eakate ohutuspäev "Kaitse eite, aita taati" Türi kultuurikeskuses
10.10.2014 10:00
Urmo Kütismaa autorikontsert "Laul Sinule..." Eesti Piimandusmuuseumis
09.10.2014 19:00
Õppealajuhatajate õppepäev Koigi Koolis
09.10.2014 10:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Koerus
04.10.2014 11:00
Doonoripäev Paide kultuurikeskuses
02.10.2014 10:30
Türi noortekeskuse 4. sünnipäev
01.10.2014 11:00
„Vanalinna õhtukonverents“ Paide Wabalinna majas
30.09.2014 18:00
Alates 1.oktoobrist 2014 võetakse kasutusele ehitisregistri tarkvara uus versioon
30.09.2014
Teadlaste öö Seidla tuulikus
26.09.2014 18:00
Paide Kultuurikeskuse nädala kava
26.09.2014
Roosna-Alliku IX Matkamäng Saan ise looduses hakkama
26.09.2014
Paide Vallavolikogu 25. septembri istungi päevakord
19.09.2014
EELK Türi Püha Martini koguduse septembri- ja oktoobrikuu teated
11.09.2014

  Ilm Järvamaal
�


Meeskoor 2014
Ruumide rent
Naiskoor 2014
Lovesong
Tooliklubi 2014
Muusikastuudio 2014
Kuupoiss
Telefonilood
Prints ja Kerjus
Memory 2015
Kui loll võib inimene olla
Vana õngitseja
Paide linna 723 sünnipäev
Näitus Alustatud
Vennaskond turnee
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele