JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Kas oled kooseluseaduse vastuvõtmise poolt või vastu?
Poolt.
Vastu.
Mul ükskõik.
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

Raudteemuuseum
Kuma raadio
Ühendus Weissenstein
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
KÜSK
Ajakeskus Wittenstein
Järvamaa Haigla
Maale elama
Rajaleidja
Väätsa Prügila
Järvamaa Kogukonnafond
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
A.H.Tammsaare muuseum
Sargvere mõis
paide_kultuurikeskus
MaanteeinfoNupud
 
l1
  Uudised
l3
Järvamaa planeeringupäev keskendub maakonna tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes
12. novembril toimub maavalitsuse IV korruse saalis Järvamaa planeeringupäev, millel räägitakse maakonna arenguküsimustest lähtuvalt maailma üldistest arengusuundumustest ja Euroopa Liidu uuest rahastamisperioodist ning keskendutakse Järvamaa tulevikule uue maakonnaplaneeringu koostamise võtmes.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Algasid konkursid kodanikualgatuse parimate välja selgitamiseks
SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutavad välja avalikud konkursid Järvamaa tublimate välja selgitamiseks kodanikualgatuses aastal 2014.
IMGP4296.JPG�
Taas algab ennetuskampaania „Vähem on parem"
Tervise Arengu Instituut viib alates esmaspäevast, 20. oktoobrist taas läbi alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaaniat „Vähem on parem". Selle eesmärk on anda mõtteainet vaagimaks, mida inimene alkoholitarvitamisega tegelikult võidab ja mida kaotab.
�
Järvamaa haridusasutused olid üle-eestilisel edulugude konkursil edukad
16. oktoobril Kohtla-Järvel toimunud Haridusfestivalil pälvisid „Ettevõtliku kooli“ üle-eestiliste edulugude konkursil kõik kolm finaali jõudnud Järvamaa haridusasutust kõrged kohad. Kategoorias „Parim koostöö partneriga“ saavutas III koha Särevere lasteaed „Kurepesa“ projektiga „Vanast uus“ ning kategoorias „Parim laste/noorte algatus“ III koha Türi Ühisgümnaasium projektiga „Õnn kuuti“. Neljanda koha pälvis Albu Põhikool projektiga „Meie viimased suured teod“.
Ettevõtlik kool�
Stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles" Paide kultuurikeskuses
9. detsembril algusega kell 19.00 toimub Paide Kultuurikeskuses stand-up etendus "Ott Sepp tõuseb üles!"
OttSeppTU_A2_12-09_Paide.jpg�
Järvamaa tervisefoorumil räägitakse eakate terviseriskidest
31. oktoobril Türi Kultuurikeskuses toimuval Järvamaa tervisefoorumil „Iga inimelu on väärtus“ on kõne all eakate terviseriskid. Foorumil antakse üle auhind konkursi „Järvamaa aasta tervisetegu 2014“ võitjale.
�
28. ja 29. oktoobril ei toimu Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks
Seoses perekonnaseisuametnike koolitusega ei toimu 28.-29. oktoobril 2014 Järva maavalitsuses kodanike vastuvõttu perekonnaseisutoimingute tegemiseks.
Maavalitsus uudise juurde 2014.jpg�
Septembrikuu Järvamaa tööturul
Töötus on ootuspäraselt tõusnud. Septembris algas sügis ja sellega seonduv sesoonsus tõi tööturule uusi tööotsijaid.
tootus_sept2014.jpg�
Sõrandu ja Päinurme noored saavad osa mobiilsest noorsootööst
Päinurme ja Sõrandu külade noored saavad üheksa kuu jooksul osa mobiilsest noorsootööst, mille käigus tuleb Koigi avatud noortekeskus neile külla ja pakub sarnaseid tegevusi nagu Koigiski. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismidest.
Koigi_rularambid.jpg�
MoeP.A.R.K. 2015 annab avalöögi
Sel aastal 12. korda toimuv üle-eestiline noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. alustab taas ning ootab taaskord osalema andekaid põhi- ja keskkooli noori ning tudengeid. MoeP.A.R.K.i meeskond ootab moeloojate kavandeid hiljemalt 7. jaanuariks, finaalipääsejad selguvad 13. jaanuaril. Ära kahtle, vaid tegutse ja pane oma kavandid teele!
mepark2015.jpg�
RO Estonia etendus „Prints ja Kerjus“ Paides - tänasest Partnerkaardi omanikele soodustus!
Paide Kultuurikeskuses etendub kuu aja pärast, 21. novenbril kell 13 ja kell 18, Rahvusooper Estonia ooper „Prints ja Kerjus“. Veel on saada pileteid päevasele ja õhtusele etendusele. Uudse soodustusena saab Partnerkaardi omanik pileti ostmisel allahindlust 10%.
prints_kerjus.jpg�
Ambla Noortekeskuses alustas tegevust kauaoodatud seiklusring
Ambla Noortekeskusesse kogunesid 16. oktoobril 10 erinevas vanuses Ambla valla noormeest ja neidu, kellel huvi erinevate seikluste järele. Esimesel kohtumisel lepiti kokku kodukord ja ringireeglid.
ambla_noored (2).jpg�
Uuring: laste probleemne arvutikasutus on seotud kehvema tervise ja meeleoluga
Eesti 2. ja 8. klasside õpilaste seas läbi viidud uuring näitas, et liigne arvutikasutus on seotud halvema meeleolu, üksildustunde, apaatia ja väsimusega ning seda nii poiste kui tüdrukute seas. Tervise Arengu Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös tehtud laste digisõltuvuseteemalises küsitluses osales kokku ligi 2000 last Eesti eri paigust.
�
Pevkur: Järvamaa tuletõrjel on uhke ajalugu
Eile Paides toimunud organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva pidustustel tõi siseminister Hanno Pevkur esile Eesti tuletõrje pikka ja väärikat ajalugu, mis on eeskujuks kõigile eestimaalastele. Foto: Tiiu Saarist
tuletorje.jpg�
TV3 uudis: Paides püstitati ausammas hukkunud pritsumeestele
Täna tähistatakse Paides organiseeritud ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva. Sel puhul avati ka mälestusmärk tuletõrjujatele.
Video
Türi noored muusikud noppisid kõrgeid kohti
Reedel, 17. oktoobril toimunud David Otto Wirkhausile pühendatud puhkpillikonkurss lõppes Türi Muusikakooli flöödiõpilastele väga edukalt. Fotod: erakogu
helina_viigand.JPG�
Järva Teataja kutsub lapsi osalema joonistusvõistlusel
Järva Teataja kutsub Järvamaa eelkooliealisi lapsi osalema joonistusvõistlusel "Mina märkan!".
joonistusvoistlus.jpg�
Paide Kultuurikeskus pakub koolivaheajaks meelelahutust
Paide Kultuurikeskus pakub algavaks koolivaheajaks meelelahutust igale eale: päästjate laulude kontsert, alustab Lastehommikute sari, külas Kuressaare Linnateater komöödiaetendusega, kinos film nooruslikust suhtedraamast. Külastada saab kahte näitust.
paide_kultuurikeskus_logo.jpg�
Wabalinna maja ootab koolitustele
Wabalinna majas toimub oktoobris kaks Paide SRIKi poolt korraldatud koolitust: 18. ja 19. oktoobril “Vana mööbli polsti ennistamise õpituba” ning 21. oktoobril kell 17.30 “Ahjude kütmise teabepäev”.
2014okt_koolituste_plakat.jpg�
Paide kultuurikeskuses avatakse näitus "Aeg"
Täna, 17. oktoobril kell 17 toimub Paide Gümnaasiumi vilistlase Herald Eelma näituse "Aeg" avamine Paide Kultuurikeskuses. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni. Pildil: illustratsioon rahvuseeposest "Kalevala".
Kalevalast.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskus on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga partner energiasäästu projektis GEEE „Greeneurohub“
Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust energiatõhusate rakenduste kasutamisest ning suurendada hoonete energiasäästliku kasutust olemasolevate ja uute ehitiste juures. Projekti rahastatakse Euroopa Komisjoni Erasmus+ programmist ning seda koordineerib koolituskeskus GIP-FCIP de Basse-Normandie Prantsusmaalt.
JKHK�
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" jõuab taaskord Paide
Kõikide laste isadepäev on kaitseväelaste, kaitseliitlaste, piirivalvurite, politseinike, päästjate ja Siseministeeriumi poolt korraldatav tasuta kogupereüritus, kus jagub tegevusi nii suurtele kui väikestele. 9. novembril toimub vahva pereüritus taaskord Paides.
isadepaev_uus.jpg�
Septembris sündis Järvamaal 35 last
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti septembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1288 sündi, neist 628 poisslast ja 660 tütarlast. Järvamaal sündis septembrikuus 35 last.
lapse_joonistus�
LEADER programm toetas Lõuna-Järvamaa ettevõtmisi 2 miljoni euroga
MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu toetas viimase viie aasta jooksul Imavere, Türi ja Väätsa valla maaelu arendamise projekte ligi 2 miljoni euroga. Maaelu arengukava LEADER programmi rahastuse saamiseks laekus 352 projekti, millest toetati 234 ettevõtmist.
lounajaervamaa_koostoeoekogu_logo.jpg�
Paide kultuurikeskuses etendub ühe armastuse lugu
Ugala teater sõidab 29. oktoobril Paide kultuurikeskusesse, kus lavalaudadel Abi Morgani „Lovesong. Ühe armastuse lugu“. Foto: Jaanus Laagriküll
Lovesong_Laagrikyll.JPG�
Paides tähistatakse organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje 135. aastapäeva
Käesoleva aasta septembris täitus 135 aastat organiseeritud– ja vabatahtliku tuletõrje tegevusest Paide linnas. Auväärse juubeli tähistamise märgiks püstitatakse Reopalu kalmistule Paide vabatahtlike tuletõrjujate eestvõtmisel mälestusmärk tuletõrjujatele. Õhtul saab Paide Kultuurikeskuses kuulda laule päästjatele.
Kontsert Laulud Paastjatele.jpg�
Järva kilb alustas oma uut hooaega
Järva kilb alustas oma järjekordset hooaega traditsiooniliselt Aravetel. Iga kuu teisel teisipäeval kohtutakse Järvamaa erinevates seltsimajades, et veeta mõnus õhtupoolik ja maha pidada üks mälulahing.
Järva kilb 2013�
Paide linnas algavad tänavavalgustuse väljavahetamise tööd
Lähinädalatel algavad seitsmes Eesti linnas vana ja ebaefektiivse linnavalgustuse välja vahetamise tööd, mis saavad teoks tänu kvooditehingule Austriaga. Kokku vahetatakse välja 11 250 valgustit, mis on vanemad kui viis aastat. Pilt on illustratiivne.
valgustus14.jpg�
Päästeamet kutsub kodanikeühendusi õnnetuste ennetamisalasele koostööle
Päästeamet kuulutab välja projektikonkursi mittetulundusühendustele eesmärgiga kaasata kodanikeühendusi uute ideede ja tegevuste leidmiseks õnnetuste vähendamise nimel. Projektikonkursil läheb jagamisele üle 40 000 euro.
paasteamet_logo.jpg�
ERR uudis: Vaarik: kui oled juba 56, hakkavad stambid mõjuma omapärana
Tallinna Linnateatri näitleja Andrus Vaariku tunnustuste nimistut täiendab tänasest veel üks. Tantsupedagoog Helmi Tohvelmani nimeline teatriauhind antakse loominguliselt silmapaistvale näitlejale, kelle plastiline või psühhofüüsiline liikumine väärib tunnustust.
Video
Algasid "Hea lasteaia" ja "Hea kooli" konkursid
Tartu Ülikooli eetikakeskus ja SA Kiusamise Vastu on välja kuulutanud lasteaedadele suunatud konkursi "Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed" ning koolile suunatud konkursi "Hea kool kui kiusamisvaba kool"
Kiusamise vastu 450.jpg�
Järvamaa kutsehariduskeskus kutsub täiskasvanuid tasuta tööalastele kursustele
Järvamaa Kutsehariduskeskus ootab koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Täiskasvanute tööalane koolitus ja arendustegevused“ raames täiskasvanuid tööalase koolituse tasuta kursustele perioodil oktoober - detsember 2014.
JKHK�
Maakondlikud areduskeskused avasid võrgustiku ühise kodulehekülje
Maakondlike arenduskeskuste võrgustik avas ühise kodulehekülje www.arenduskeskused.ee. Lehelt saab ülevaate tegevusvaldkondade ja pakutavate teenuste kohta üle Eesti. Sihtklientidele on nüüd vajalikud kontaktid koondatud ühte kohta.
MAK_uus kodukas.jpg�
Koigi vald on KOV võimekuse indeksi elanike heaolu arvestuses esikümnes
Reedel tutvustati konsultatsiooni- ja koolituskeskuse Geomedia koostatud kohaliku omavalitsuse indeksi värsket analüüsi. Koigi vald on indeksi elanike heaolu komponendi arvestuses Eestis kümnendal kohal.
Koigi valla vapp�
Toidupank palub vabatahtlike abi
Toidupanga üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad neli korda aastas. Selliste ettevõtmiste käigus antakse poekülastajatele võimalus toetada kohaliku toidupanga tööd. Inimesed saavad osta ja annetada erinevaid toidukaupu, mis hiljem Toidupanga kaudu allpool toimetulekupiiri elavatele peredele jagatakse.
Toidupank logo�
Paide kultuurikeskuses ammutatakse inspiratsiooni esivanematelt
14. oktoobrist 11. novembrini on Paide kultuurikeskuses avatud näitus "Inspiratsioon esivanematelt", mille eesmärgiks on tutvustada meistreid, nende töid ja ka esivanemate ilumeelt ning käsitööoskust.
inspiratsioon.jpg�
Noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate 17. oktoobrini
Järvamaa noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate. Ettepanekuid tunnustamiseks võib esitada kuni 17. oktoobrini, konkursi kord ja kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse ja Järva Maavalitsuse kodulehekülgedel.
Aasta tähed 2013�
„ Hoia metsa!“ programm kutsub osalema metsakalendri pildikonkursil
Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus kuulutab välja värvitavate piltide konkursi „Metsakalender 2015". Osalejad: 1. – 6. kl õpilased. Tööde esitamise tähtaeg: 25. november.
KENK logo�
Järvamaa segapaaristurniir alustab 7. hooaega
Pühapäeval, 19. oktoobril kell 11.00 alustab Tarbja võimlas oma seitsmendat hooajaga „Järvamaa segapaaristurniir” .
segapaaristurniir_14.jpg�
Ajujahi uue hooaja ideede kogumine on alanud
Ajujaht on Eesti suurim ettevõtluskonkurss, kus võitjaid ootab 50 000-eurone auhinnafond. Eelmisel aastal osales konkursil 4 Järvamaa tiimi. Ideid saab esitada 19. oktoobrini.
ajujaht.jpg�
Jutuvestjate konkurss "Kratilood" ootab osalema
II üleriigiline koolinoorte jutuvestjate konkurss „Kratilood“ toimub reedel, 14. novembril algusega kell 12 Aravete kultuurimajas.
katilood_logo.jpg�
Järvamaa käsitööpäev toimub sel aastal Paides (lisatud päevakava)
Järvamaa käsitööpäev „Õpime meistritelt" toimub 25. oktoobril Paide huvikeskuse ruumides (Lai tn. 33).
kasitoo14.JPG�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas
!Viimane tänavaküsitluse video
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014
Ettevõtluspäev 14
Isadepäev Paides

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Täna 22.10.2014
 
18:00
 
14:15
Homme 23.10.2014
 
19:00
 
19:00
 
18:00
 
13:00

  Teated
�
Kogupereüritus "Kõikide laste isadepäev" Paide E-Piim spordihallis
09.11.2014 10:00
Paide Võrkpalliklubi 33. sügisturniir
01.11.2014 11:00
Järvamaa tervisefoorum „Iga inimelu on väärtus" Türi kultuurikeskuse väikeses saalis
31.10.2014 11:00
25.oktoobril kell 15.00 Järva-Jaani Kultuurimajas väike konverents teemal 115. aastat Järva-Jaani tuletõrjet ja kell 19.00 peoõhtu Ivo Linna ja Antti Kammistega
25.10.2014
Seminar „HEV õpilase õppe koordineerija roll koolis Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitel“ Rajaleidja keskuses
20.10.2014 10:00
19.oktoobril kell 18.00 Järva-Jaani Kultuurimajas Kuressaare Linnateatri etendus „Wally kohvik“.
19.10.2014
Seltskonnaõhtu Koeru kultuurimajas
18.10.2014 20:00
Vabariiklikud matemaatikaõpetajate päevad Paides (17.-18.10.2014)
17.10.2014
EELK Türi Püha Martini koguduse oktoobri- ja novembrikuu teated
15.10.2014
Teade
14.10.2014
Lastevanemate kool Järvamaa Rajaleidja keskuses
13.10.2014 17:30
Peetri Kool kuulutab välja konkursi lasteaiaõpetajate leidmiseks
13.10.2014
Lõikuspüha tantsuõhtu Kabala rahvamajas
11.10.2014 20:00
11.oktoobril 2014 kell 12.00 Tiina Idavainu Sügisjooks Järva-Jaani järve ääres
11.10.2014 12:00

  Ilm Järvamaal
�


Paide Rock 45
Ott Sepp stand-up
Ruumide rent
Doktor Proktori
Brüsseli kapsas
Memory 2015
Tooliklubi 2014
Aastalõpupidu 2014
Kirsitubakas
Karin ja Pearu
Kuupoiss
Eesti Kontsert 2014 Paides
Prints ja kerjus uus
Klaverikontser
Isadepäev Strauss
Kama
Novembrilaat 2014
12 kuud
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele