JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Kuma raadio
KÜSK
A.H.Tammsaare muuseum
Ühendus Weissenstein
Raudteemuuseum
Maanteeinfo
Järvamaa Keskraamatukogu
Järvamaa Kogukonnafond
Sargvere mõis
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
paide_kultuurikeskus
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Järvamaa Haigla
Maale elama
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Rajaleidja
Väätsa Prügila
Ajakeskus Wittenstein
MTÜ Järvamaa SpordiliitNupud
 
l1
  Uudised
l3
Järvamaa kodanikuühiskonna konverentsil tunnustati parimaid
Täna, 25. novembril kell 9.30-15.30 toimus Paides Wabalinna majas kodanikuühiskonna konverents, kus SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa kuulutasid välja aasta sädeinimese ning maakonna parimad kodanikualgatuses aastal 2015. Pildil: Sädeinimene 2015 Malle Siilak.
tunnust_malle.JPG�
Türi Muusikakool tähistab 25. sünnipäeva kontserdiga
Muusikalise põhihariduse andmine sai Türil alguse 42 aastat tagasi, kui loodi Paide muusikakooli Türi filiaal. Aastate jooksul hakkas järjest enam tekkima vajadus oma iseseisva kooli järele ja tänu toonase linnapea Theo Aasa ettevõtlikkusele avati 1. septembril 1990. aastal Türi Muusikakool.
Muusikakool25.jpg�
Töötukassa – partner vähenenud töövõimega inimestele
2016. aastal käivitub Eestis töövõimereform, mis muudab senist töövõime hindamist ja toetuste maksmist, ja mis veelgi olulisem – võimaldab vähenenud töövõimega inimestel oma töö- ja igapäevaeluga paremini toime tulla. Reformi tulemusel koonduvad töövõime hindamine, töövõimetoetuse maksmine ja vähenenud töövõimega tööealistele inimestele mõeldud teenused töötukassasse.
Töötukassa logo�
Laulupoisid kogunesid Roosna-Allikul (lisatud tulemused)
Eile, 24. novembril toimus Roosna-Alliku Põhikoolis kahekümnendat korda Järvamaa Poiste Laulupäev. Omavahel võtsid mõõtu 44 laulupoissi maakonna 16st haridusasutusest. Paljud poisid on koos laulupäevaga kasvanud ja tore on olnud nende arengut jälgida.
laulupaev.JPG�
ERR uudis: Järvamaa lapsed saavad raamatupuule jätta soovitusi väärt lugemisest
Järvamaa lugemishuvilised lapsed said omale raamatupuu, mille maalis Järvamaa keskraamatukogu lasteosakonna seinale Paide noorkunstnik Jan Margen Vau. Raamatupuul on täita ka praktiline ülesanne - sinna saab jätta teateid raamatukogus toimuvatest sündmustest või soovitusi, milline raamat väärib lugemist.
Video
Kodanikuühiskonna konverents keskendub turvalisusele
Novembrikuu viimasel nädalal mõeldakse üle terve Eesti kodanikuühiskonna peale - peetakse kodanikupäeva ja Ühisnädalat. Järvamaal korraldatakse sel nädalal taas palju vahvaid ettevõtmisi. Üheks neist on täna, 25. novembril Wabalinna majas toimuv kodanikuühenduste konverents, mis sel aastal keskendub kogukonna turvalisuse teemale.
konverents2015.jpg�
Võrkpallurid pidasid sügisturniiri
Laupäeval, 21. novembril toimus Paide E–Piim spordihallis Paide VK 34. Sügisturniir. Traditsiooniliselt oli kohal 12 võistkonda (4 mees-, 4 nais- ja 4 meesseeniorite võistkonda).
sygisturniir.jpg�
Anna endast märku! 2016. aasta Arvamusfestivali ettevalmistused on alanud!
2016. aasta Arvamusfestivali ettevalmistused on alanud. Kuid ilma rokkivate vabatahtliketa festivali ei korralda.
a0fc4835-9f2a-402d-bf84-04dfc804e489.jpg�
Koolirahu vald kutsub vabariiklikule õpilasfilmide konkursile Ferdinand
Õpilasfilmide konkurss Ferdinand on sel aastal vabariiklik!
koolirahu_film_.jpg�
Eesti Õpilasesinduste Liidu XXXIII Üldkoosolek jõudis lõpusirgele
20.- 22. novembril Paide Gümnaasiumisse kogunenud ligi 200 Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindajat langetasid olulisi otsuseid ja arutasid haridusmaastikul toimuva üle. Sündmust korraldas Eesti Õpilasesinduste Liit. Foto: Eliise Tiidussalu
eliise.jpg�
Järva maavalitsus müüb enampakkumisel konfiskeeritud katla
Järva Maavalitsus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise konfiskeeritud katla võõrandamiseks: Katel Kozlusan-Salih Kozlu PEL-H500 Solid Fuel Fired Hot Air Boiler, valmistamise aasta 2012, töökorras. Pakkumise alghind on 8000 eurot.
Jarva maavalitsus uudiste juurde.jpg�
Beebide vastuvõtt Paide raekojas (pildid)
Reedel, 20. novembril võttis Paide linnapea Siret Pihelgas vastu noorimaid linnakodanikke, neist kõige noorem sündinud alles 08. oktoobril. Traditsiooniliselt andis linnapea beebidele üle linnakodaniku tunnistuse ning hõbelusika, Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt oli kõigile ka raamat "Pisike puu".
beebid.jpg�
Visioonikonverents otsib lahendusi tulevikuks
11. detsembril 2015 Paide Kultuurikeskuses toimuva Järvamaa visioonikonverentsi eesmärgiks on heita pilk maakonna hetkeolukorrale ja vaagida tulevikuvõimalusi. Ettekandjad keskenduvad põhiselt küll majandusteemadele, kuid juttu tuleb ka riigireformist ning sellega seotud ohtudest ja võimalustest. Osalema on oodatud kõik huvilised.
Visioonikonverents 450.jpg�
Türi Ühisgümnaasium kutsub vallarahvast 1. detsembril töötubadesse „Jõulurõõmu isetegemisest”
Teisipäeval, 1. detsembri õhtul kell 18 oodatakse vallarahvast osalema töötubades „Jõulurõõmu isetegemisest" Türi Ühisgümnaasiumis.
jouluroom.jpg�
Järvamaa vibulaskjad kuuluvad Eesti parimate hulka
Eile tunnustas Eesti Vibuliit Pärnu Keskuses toimunud koosviibimisel aasta sportlasi. Pildil: Lisell Jäätma, Evert Ressar ja Kristjan Puusepp; fotod: Eesti Vibuliit ja erakogu
kolmik.jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liit ootab taotlusi maakonna kultuuri-, spordi- ja noorsoopreemiatele
Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja konkursi Järvamaa kultuuri-, spordi- ja noorsoopreemiatele. Preemiate kätteandmine toimub 8. jaanuaril Türi Kultuurikeskuses.
jarvamaaparimad2015 460.jpg�
Algas üle-eestiline üritusterohke Ühisnädal
Täna, 23. novembril, algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 29. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist.
Uhisnadal logo_uus.jpg�
Noorsootöö tunnustuskonkurss „Aasta tähed“ ootab kandidaate
Veel ainult täna, 23. novembril saab esitada kandidaate noorsootöö tunnustuskonkursile „Aasta tähed“.Ettepanekud esitada riin@paideank.ee , kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Järva Maavalitsuse koduleheküljel ja Järvamaa Noortekogu Facebooki lehel. Konkursi parimaid tunnustatakse tunnustuskonkursi ja Järvamaa Noortekogu 10. sünnipäeva tänuüritusel detsembri alguses.
Aasta tahed 450 2.JPG�
Järva maavalitsus müüb enampakkumisel kinnistu
Järva Maavalitsus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise konfiskeeritud kinnistu võõrandamiseks: Järva maakonnas Türi vallas Türi linnas A. Kurrikoffi 7a asuv kinnistu (registriosa nr 2252436, katastritunnus 83701:004:2050, pindala 1376 m2, tootmismaa).
Varjend.jpg�
SA Innove pakub tööd tugispetsialistidele
SA Innove otsib 2015/2016 õppeaastaks 4 maakonnas tugispetsialiste, kes osutaksid teenust tellinud haridusasutustes logopeedi, eripedagoogi ning psühholoogi teenuseid.
innove_logo.JPG�
Järvamaa Keskraamatukogu esitleb raamatupuud
Esmaspäeval, 23. novembril kell 15.00 esitleb Järvamaa Keskraamatukogu lasteosakonda joonistatud raamatupuud.
Jan Margen Vau.jpg�
24. novembri Maakonnatunni külalised on Alo Aasma ja Lili Välimäe
Teisipäeval, 24. novembril kell 13.00 Kuma raadios algava maakonnatunni külalised on maavanem Alo Aasma ja Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri spetsialist Järva maakonnas Lili Välimäe.
Maakonnatund oktoober.JPG�
Kesk-Eesti pärimusekandjad kogunevad Paides
30. novembril kell 11.00-14.00 on Paide Raekoja saali palutud Kesk-Eesti rahvamuusikud, huviringide juhendajad, lasteaedade ja koolide õpetajad, pärimuskultuuri kandjad ja andjad suurematest ja väiksematest kogukondadest, huvigruppidest, perekondadest oma igapäevatoimetuste mõtestamiseks.
ryndo_mylts.jpg�
Suurpered saavad Paides soodsamalt sportimas käia
SA Paide Spordi- ja Tervisekeskus sõlmisid koostöölepingu, mille tulemusel saavad pered, kus kasvab neli või enam last, Paides soodsamalt sporti teha ja ujumas käia. Järvamaal on selliseid peresid 150 ümber, Paides veidi alla kolmekümne.
perekaart.jpg�
Järvamaa koolinoored võistlesid saalihokis
Eile oli Imavere Spordihoone saal täis laste kisa ja kära. Nimelt olid omavahel mõõtu võtma tulnud seitsme Järvamaa kooli õpilased, et maha pidada üks tõsine saalihoki turniir 6.-9. klassidele.
Imavere Kool.JPG�
Türi Ühisgümnaasiumi noored olid GIS-päeva kaardivõistlusel edukad
Kolmapäeval, 18.11.2015 tähistati Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvahelist GIS-päeva (www.gispaev.ee) ning anti üle võistlusele „GIS-päeva kaardivõistlus 2015“ laekunud parimate tööde auhinnad. Õpilased konkureerisid kolmes vanuserühmas ning igas kategoorias anti välja kolm auhinda: parima kujunduse ja sisuga kaart, arenguauhind ning ettevõtte AlphaGIS OÜ eriauhind.
gis.jpg�
Peet Raigi nimelise Noore võrkpalluri stipendiumi saavad Jade Šadeiko ja Rauno Uusleer
Stipendiumid antakse üle Paide Võrkpalliklubi sügisturniiril 21.novembril kell 11.00 Paide E-Piim spordihallis. Stipendiumide suuruseks on 200 eurot.
Järvamaa Kogukonnafond�
Ilmus soomekeelne Kesk-Eestit tutvustav reisiraamat
Teisipäeval, 17. novembril esitleti Helsingis Eesti Majas kohalikule pressile ja huvilistele Tuglase Seltsi kultuurisekretäri Tapio Mäkeläineni kaheksandat selles sarjas soomlastele suunatud reisiraamatut Eestist. Seekord Järva- ja Raplamaast – „ Tapion matkassa Keski – Viroon“. Kokku on Tapio neid kirjutanud 15. Foto: Tiiu Saarist
tapio.jpg�
Paide Kultuurikeskuses avatakse Arvo Sildniku pastellmaalide näitus
Paide Kultuurikeskuses on 21. novembrist kuni aasta lõpuni avatud disainer Arvo Sildniku pastellmaalide näitus. Kohtuda autoriga on võimalus näituse avamisel laupäeval, 21. novembril kell 12.
teksti juurde.jpg�
Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate auhinnagala toimub Paides
Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate auhinnagala toimub sel aastal Paide Kultuurikeskuses. "See on tõsi", kinnitas kultuurikeskuse direktor Ülle Müller. "Korraldusmeeskond käis maja ning lava üle vaatamas ning sündmus ise toimub 21. jaanuaril. See on meile ühtpidi suur väljakutse, teistpidi ka suur au olla Eesti kultuuris nii olulise sündmuse võõrustajaks," ütles ta.
Kultuurkapital_logo�
Maavanemal on töövari (piltuudis)
Tänasel üleriigilisel töövarjupäeval on maavanem Alo Aasma töövarjuks Türi Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Laura-Liis Männik.
Laura-Liis Männik ja maavanem 450.JPG�
Valgehobusemäe keskus avab pidulikult hooaja
Muusik ja näitleja Loore Martma avab 4. detsembril algusega kell 19.00 kontserdiga Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses suusatalve hooaja.
loore.jpg�
Türi Lastekaitse Ühing tähistab 20. tegevusaastat
1. detsembril kell 16 ootab Türi Lastekaitse Ühing asutajaliikmeid, liikmeid, toetajaid ja kaasamõtlejaid Türi Noortekeskuse seminariruumi, et tähistada oma 20. tegevusaastat.
tly.jpg�
Noorkotkad panevad oskused proovile
Eeloleval reedel ja laupäeval toimub Türi Põhikoolis Noorte Kotkaste vabariiklik meediavõistlus, milles osalevad malevate neljaliikmelised võistkonnad. Võistluse eesmärk on arendada noorkotkastes meediahuvi ja pakkuda meediateadmiste/oskuste proovilepanekut. Pildil: Hetk 2013. aasta Järva noorkotkaste I noorte skautlike oskuste õppusest
hekt.jpg�
Õpilasesinduste Liidu üldkoosoleku Paides avab haridusminister Jürgen Ligi
Pea 150 Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindajat kogunevad 20.- 22. novembril Paide Gümnaasiumisse, et arutada haridusmaastikul toimuva üle.
Paide Gümnaasium, foto: Anu Ansberg�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad tervisepäevale
Teisipäeval, 24. novembril kell 10-14 toimub Türi kultuurikeskuse väikeses saalis Osteoporoosi ja diabeedi teabepäev, kus loengu peab ja luutihedust mõõdab reumainfoliini reumaõde Kersti Ossaar.
Tervisepäev�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" viimane etapp viib Paidest Türile
Järgmisel pühapäeval, 29. novembril toimub rahvakõnd Paidest Türile, mis on ühtlasi liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" viimane etapp. Start E-Piim spordihalli eest kell 12.
viimane.jpg�
Paidelane igatseb spaad, külastab enim kultuurikeskust ning kiidab elukeskkonda
Möödunud Järvamaa Messil said külastajad Paide linna boksis osaleda küsitluses, milles uuriti paidelaste arvamust selle kohta, millest nad enim puudust tunnevad ja millist asutust või teenust siin kõige rohkem kasutatakse või külastatakse. Lisaks sai hinnata Paide linna elukeskkonda 10-palli süsteemis ning välja tuua oma lemmikpaiku linnas. Kokku osales küsitluses 83 inimest.
paide.jpg�
Jan Uuspõld premeerib Paide doonoreid teatripiletiga
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab 1. ja 2. detsembril Eestimaa südames Paides ürituse „Eesti süda kingib elu". Järvamaalasi oodatakse verd loovutama 1. detsembril kl 12-18 ning 2. detsembril kl 11-17 jõuluilmelisesse Paide Kultuurikeskusesse, kus doonoreid ootab rikkalikum jõululaud. Toimub õnneloos, mille peaauhinnaks on Tallinkilt päevakruiis Helsingisse. Jan Uuspõld paneb välja 30 piletit 5. detsembril kultuurikeskuses etenduvale jõuluetendusele „Päkapikk" ning meeleolukaid auhindu ja üllatusi on veelgi.
doonorplakat.jpg�
Vargamäel avatakse näitus "Kahel pool kaamerat"
19. novemberil kell 15 avatakse Vargamäe muuseumi laudahoones fotograaf Julia–Maria Linna autoportreede näitus “Kahel pool kaamerat”. Näitusel presenteeritakse autoportreede seeriat, kus fotograaf on neli ühes – modell, fotograaf, stilist kui meikar.
plakat.jpg�
Oktoobrikuu Järvamaa tööturul
Pikk ja soe sügis pikendas hooajaliste tööde perioodi ja see hoidis paljud töölised hõives. Alates oktoobrist hakkas töötus tõusma. Kui septembris oli registreeritud 697 järvamaalast, siis oktoobris oli neid 734. See on 4,1% tööjõust.
tabel_okt2.jpg�
Paide PÖFF tuleb ka järgmisel aastal
Eile lõppes Paides PÖFF, mis jõudis Järvamaa pealinna tänu digikinole taas üle kahe aasta. Paide Kultuurikeskuse direktori Ülle Mülleri sõnul läks festival korda ning järgmisel aastal on filmisõbrad jälle PÖFFile oodatud.
poff.jpg�
�
  Foorum
�

14.11.2015 tere
14.11.2015 tere
13.10.2015 rahaline lahendus teie probleem
13.10.2015 rahaline lahendus teie probleem
11.09.2015 tere

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Kalamatsi meierei
!Viimane tänavaküsitluse video
Alpakamaa
Peetrike
jarvamaa parimad 2015 konkurss
KINO
Segapaaristurniir
Valgehobuse talv 2015

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 26.11.2015
 
19:00
 
19:00
 
18:00
 
13:00
Homme 27.11.2015
 
22:00
 
20:10
 
18:00

  Teated
�
Muusika-aasta pidulik lõpetamine Aruküla mõisas
10.12.2015 18:00
Jõuluaeg Eesti Piimandusmuuseumis (3.-16. detsember)
03.12.2015 10:00
Paide Vallavolikogu 26. novembri istungi päevakord
26.11.2015 13:00
Ajalooõhtu Koeru kultuurimajas
25.11.2015 18:00
Tallinna Kammerkoori kontsert Türi Püha Martini kirikus
22.11.2015 13:00
Avatud regilaulu tuba Järva-Jaani päevakeskuses
19.11.2015 18:00
Maakondlik inimeseõpetuse ainepäev põhikoolide õpilastele Paide Gümnaasiumi aulas
19.11.2015 11:00
Ukraina Tsirkus Imavere Rahvamajas
17.11.2015 11:00
Imavere tantsumemm Milvi Nõmmiku autoritantsude kogumiku esitluspidu Imavere rahvamajas
14.11.2015 12:00
13.novembril kell 19.00 Järva-Jaani Kultuurimajas Võhma linna teatri "Rassijad" komöödia MEES, NAINE JA KONTSERT
13.11.2015
Etlusvõistluse "Ellen Niiduga Midrimaal" Järvamaa voor Paide Gümnaasiumis
12.11.2015 11:00
Kohtumine kirjanik Arvo Kulliga Koeru kultuurimajas
10.11.2015 17:00
Käsukonna külaraamatukogu 95. aastapäeva tähistamine Käsukonna külamajas
10.11.2015 17:00
Liikumis- ja tervisepäev peredele Paide E-Piim spordihallis
08.11.2015 11:00

  Ilm Järvamaal
�


Ivo Linna
Uued ruumid
Laste jõulupuu15
Aastalõpp2015_uus
Jõulukroon2015
Taukar
Reky jõulud
Tammik
Tsirkus 15
Bajadeer
Päkapikk
Puuetega inimeste päev
Meeskoori kontsert
Kingitus linnarahvale
Riikar15
Advent 2015
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele