JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow

Järvamaa Kogukonnafond
KÜSK
Kuma raadio
paide_kultuurikeskus
Rajaleidja
Järvamaa Haigla
Sargvere mõis
Väätsa Prügila
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Raudteemuuseum
A.H.Tammsaare muuseum
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
Ajakeskus Wittenstein
Ühendus Weissenstein
Maanteeinfo
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Maale elamaNupud
 
l1
  Uudised
l3
Türi Muusikakooli jõulukuu kontserdid
Türi Muusikakoolis toimub 2014. aasta lõpul veel rohkelt kontserte. Jõulukuu kontserdid on kõik tasuta.
Türi muusikakool�
Järvamaa Kutsehariduskeskus esitas Haridus- ja Teadusministeeriumile taotluse uue eriala avamiseks
Sügisel maakonna ettevõtete seas läbi viidud küsituse tulemuste põhjal esitas kool Haridus- ja Teadusministeeriumile taotluse avada koolis mehhaanika ja metallitöötlemise õpe.
JKHK�
Jõulukrooni konkursid ja nende tingimused
6. detsembril toimub Paides traditsiooniline Jõulukroon, mille raames toimuvad ka erinevad konkursid: kuusepuu ehtimine ning heegeldiste ja piparkookide meisterdamise konkurss.
joulukroon14.jpg�
Maavanem külastas Ambla valda
26. novembril tegi maavanem Alo Aasma oma esimese omavalitsusvisiidi, külastades Ambla valda. Ennelõunal oli kavas tutvumine OÜ Aravete Agro Mägise farmiga ja Aravete biogaasijaamaga ning kohtumine Aravete Agro juhatuse liikme Anu Allasega. Pealõunal aga külaskäik OÜ ELPA tehasesse Jõgisool ning tutvumine Aravete Spordi- ja Tervisekeskusega.
Maavanem Alo Aasma ja Anu Allas.JPG�
Järvamaa ettevõtjad on märkamist väärt
Järvamaa ettevõtlusnädal on jäänud selja taha ning aeg on teha kokkuvõtteid. Järvamaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Saima Piisner ütles Järvamaa infoportaalile, et ettevõtlusnädalat korraldatakse ikka eelkõige ettevõtjate töö märkamiseks.
JAK_logo_2014.jpg�
Maavalitsus müüb enampakkumisel konfiskeeritud sõiduato
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema 25.11.2014. a korralduse nr 1-1/2014/553 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmise vara:
�
Tarbjal ragistati ajusid
Eile toimus Tarbjal Paide valla mälumänguturniiri esimene etapp. Kohale oli tulnud 7 võistkonda, kuus neist olid kolmeliikmelised ja üks vaid üheliikmeline. Foto: Jane Laus
malumang.jpg�
Hasartmängumaksu Nõukogu jagas toetusi
Hasartmängumaksu Nõukogu (HMN) vaatas läbi oktoobris laekunud taotlused ning jagas kultuuri-, spordi-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna väikeprojektide toetuseks 93 000 eurot. Nõukogu liikme Kaia Iva sõnul esitati Järvamaalt 6 projekti: 3 haridusvaldkonnast, 2 spordivaldkonnast ja 1 sotsiaalprojekt. Toetus määrati viiele taotlusele kogusummas 6736 eurot.
hasart_logo�
Järvamaa poiste laulupäeva tulemused
Täna toimus Roosna-Alliku mõisas Järvamaa poiste laulupäev, mis leidis aset juba üheksateistkümnendat korda. Laulupäevale registreerus 49 laulupoissi 14st Järvamaa koolist ja kolmest lasteaiast. Pildil: kuni 7-aastaste poiste vanusegrupi võitja Robert Zinovjev Lokuta Lasteaiast
laulupaev (2).JPG�
Järvamaa kodanikuühiskonna konverentsil tunnustati parimaid
Täna toimus Väätsa mõisas Järvamaa kodanikeühenduste konverents, kus muuhulgas tunnustati ka maakonna parimaid:
tort.JPG�
Jõulupuu leidis tee Paide keskväljakule
Täna keskpäevaks sai Paide Keskväljakule püsti selleaastane Paide linna jõulupuu. Tänavu pärineb puu samuti Türi linnast nagu ka eelmisel aastal.
puu.jpg�
Maavalitsus toetas vabatahtlikke 10 000 euroga
Maavanem Alo Aasma kinnitas siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014. aasta toetusprogrammist rahastatavate projektide nimekirja. Toetust saavad neli projekti kokku 10 000 euro ulatuses.
IMG_3913.JPG�
Aravetel peeti võrkpallilahinguid
Pühapäeval, 23. novembril toimus Aravete spordihoones selle hooaja teine etapp võistlussarjast „Järvamaa 7. segapaaristurniir võrkpallis”. Võistlema registreeris 7 võistluspaari, neist 3 olid pärit Aravete kandist, mis tõi võistlusele põnevust juurde.
II etapp Aravete III.jpg�
Järvamaa kodanikuühiskonna konverents juba täna (lisatud otseülekande link)
Täna algusega kell 9.30 toimub Väätsa mõisas Järvamaa 6. kodanikuühiskonna konverents „Kogukond kui põlvkondade vaheline sild". Konverentsil räägitakse kogukonna panusest Eesti arengusse ja seda eelkõige noorte ja lastega tegelemisel ning arutletakse kogukonna teemadel: mida inimesed ise on ette võtnud ja ette võtavad. Konverentsi on võimalik jälgida reaalajas.
konverents_14.jpg�
Järvamaal toimub taaskord Osaluskohvik!
Reedel, 28. novembril, toimub Järvamaa Noortekogu korraldatav osaluskohvik, kus arutletakse riigis ja maakonnas aktuaalsete teemade üle. Üritus toimub sel aastal Roosna-Alliku kultuurimajas algusega 13.
Osaluskohviku_Plakat.JPG�
Selgunud on maakonna parimad kodanikualgatuses
Täna tunnustab SA Järvamaa Arenduskeskus Väätsa mõisas toimuval Järvamaa kodanikeühenduste konverentsil maakonna parimaid.
tunnust09.jpg�
Selgunud on Järvamaa küla 2014 ja Järvamaa sädeinimene 2014
Viieliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuulusid MTÜ Kodukant Järvamaa, Järvamaa Arenduskeskuse ja Järva maavalitsuse esindajad, valis üksmeelselt käesoleva aasta Järvamaa külaks Kaalepi küla Albu vallast ning Järvamaa aasta sädeinimeseks Leila Joosepsoni (pildil) Kareda vallast.
leila_joosepson.JPG�
Uus hingeaja etendus Paide Ühisgümnaasiumi näitetruppidelt
Juba mitu aastat hindekuul – novembris - pakuvad Paide Ühisgümnaasiumi noored teatritegijad ja lavastaja Marju Mändmaa Paide publikule teatrielamuse. Homme, 25. novembril algusega kell 19 olete oodatud kultuurikeskuse kammersaalis, et osa saada muusikalisest etendusest "Kõik pole nii, nagu näib".
etendus.jpg�
30. november pühendatakse Paides vabatahtlikele
Selle nädala pühapäeval, 30. novembril toimub Wabalinna majas 2014. aasta vabatahtlikele pühendatud päev – Waba Päev. Maja avatakse kell 12, head ja paremat pakub terve päev wabakohvik.
Waba_p2ev_plakat_plank.jpg�
Täna algas üle-eestiline üritusterohke Ühisnädal
Täna algas üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 30. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist.
Ühisnädal 2013�
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad terviseüritusele
Järva Diabeetikute selts ja Reumaselts kutsuvad tervisepäevale, mis toimub 27. novembril algusega kell 16.30 Türi kultuurikeskuses.
Tervisepäev�
Töögrupp kogunes maakondliku tööhõivekava arutelule
Maakondliku tööhõivekava koostamise partnerite esimene kokkusaamine toimus 18. novembril. Kutsutud oli üle 50 erineva organisatsiooni esindajaid nii avalikust, kolmandast kui erasektorist.
JAK_logo_2014.jpg�
SESOK kutsub noorukitega töötavaid sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajaid koolitusele
MTÜ Süda-Eesti Sotsiaalkeskus korraldab 5. detsembril Paide täiskasvanute keskkoolis (Lai tn 33) projekti "Tugiisikuteenus erivajadustega lastele lasteasutustes" raames koolituse laste ja noorukitega töötavatele sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajatele. Koolitajateks Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajad.
SESOK�
Järvamaa Spordiliit otsib maakonna sportlikumat peret
Järvamaa Spordiliit kuulutab välja konkursi Järvamaa sportlikuma pere leidmiseks. Igal omavalitsusel palutakse esitada konkursile üks sportlik pere, kes on paistnud silma ning on oma sportliku mõtlemise ja tegude poolest olnud teistele eeskujuks.
Järvamaa Spordiliit�
Türi vibukooli noored on Eesti parimad
21. novembril autasustas Eesti Vibuliit Pärnus aasta parimaid sportlasi ja noorsportlasi. Plokkvibu kategoorias pärjati neidude ja naiste arvestuses võitjaks Türi Vibukooli neiu Lisell Jäätma, parima noorsportlase tiitli võitis samas kategoorias Kristjan Puusepp. Noorte treener Maarika Jäätmale anti tänukiri Eesti Vibuliidu eduka esindamise eest 2014. aasta rahvusvahelistel tiitli võistlustel - noorte ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel Sloveenias ja Euroopa GPl Moskvas. Fotograaf: Jaanus Tihanov
vibu1.jpg�
Kultuurikeskuse kauaoodatud remont lõppes (pildid)
Tänasega lõppesid remonttööd Paide Kultuurikeskuse lavatagustes ruumides ning nüüdsest on esinejatele mõeldud garderoobid, wc- ja duširuumid saanud renoveeritud.
remont.jpg�
Järvamaa tütarlastekoor kutsub sünnipäevale
Järvamaa tütarlastekoor tähistab viie aastast tegutsemist tasuta kontserdiga Paide kultuurikeskuse kammersaalis 5. detsembril kell 19.00
tytarlastekoor 5 460.jpg�
Bowlingu firmaliiga saab hoo sisse
Jaanuari keskel alustab taas bowlingu firmaliiga Metsajõe Kuld, kus on peaauhinnaks Metsajõe Puhkemaja jahimaja kasutus üheks ööpäevaks koos tünnisaunaga.
firmaliiga14.jpg�
Päästeamet: veekogudele ja kraavidele tekkinud jääle minek on ohtlik
Päästeamet tuletab kõigile meelde, et esimeste külmadega veekogudele tekkiv jää ei ole valmis lustimiseks. Eriti oluline on teadvustada lastele õrna jääga kaasnevaid ohte. Varajased „talverõõmud“ võivad lõppeda väga kurvalt ja kindlasti ei soovi seda mitte keegi. Juba oktoobri lõpus sai päästeamet mitu teadet, et lapsed olid mängimas õhukesel jääl. Eile lisandus veel üks juhtum. Need lapsed pääsesid vigastusteta. Foto: Päästeamet
6huke j22.jpg�
Järvamaa koolid võtsid mõõtu saalihokis
Eile, 20. novembril oli Imavere kooli spordisaal laste kisa ja kära täis - kokku olid tulnud Järvamaa koolide saalihokimängust huvitatud õpilased, et omavahel jõudu katsuda.
saalihoki2014_nov.jpg�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" hooaja viimane etapp ootab osalema
Liikumissarja viimane etapp toimub pühapäeval, 30. novembril kõnniga Paidest Türile. Start kell 12 Paide E-Piim spordihalli eest.
12. etapp LSHJ Rahvakond.jpg�
ERR uudis: Paide volikogu: kutsekooli ülekolimine Säreverre aitaks kaasa linna taandarengule
Paide linnavolikogu kinnitas eile õhtul veelkord haridusminister Jevgeni Ossinosvkile saadetud kirjas, et Paide soovib oma linnas avada riigigümnaasiumi, mille asukohana eelistatakse Posti tänava koolimaja. Kutsekooli täielik ülekolimine Paidest Säreveresse aitaks aga volikogu hinnangul kaasa linna taandarengule.
Video
Paide ÜG õpilane esindas Eestit maailmameistrivõistlustel
10.-16. novembrini toimusid USAs, Florida poolsaarel Daytona Beachis järjekordsed noorte maailmameistrivõistlused trampoliinihüpetes. 655 sportlase hulgas esindasid Eestit neli noort: kolm noormeest Tartust ning Paide Ühisgümnaasiumi 8.b klassi õpilane Krete Kaasik (pildil). Foto: Per Lindström
tydruk.jpg�
Maavalitsus müüb kordusenampakkumisel neli hoonestusõigusega koormatud kinnistut
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema 20.11.2014. a korralduse nr 1-1/2014/544 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
TV3 uudis: Järvamaa ootab hiinlasi külla
Järvamaal Albu vallas käis täna külas Hiina suursaadik, kes tutvus kohalike vaatamisväärsustega. Üheks eesmärgiks oli võimalike Hiina turistide, kes jätavad maha kaks korda rohkem raha kui Vene turistid, toomine Järvamaa metsade vahele.
Video
Järvamaa põhikoolide Turniiril võidutses Koeru keskkooli võistkond
18. novembril toimus Roosna-Alliku Rahvamajas traditsiooniline Järvamaa Põhikoolide Turniir. Pildil võidukas Koeru meeskond, foto: Ly-Marleen Tamme
turniir.JPG�
Väätsa Agro toetab kohaliku päästekomando loomist
OÜ Väätsa Agro kinkis loodavale Väätsa vabatahtlikule päästekomandole päästeauto ja andis komando käsutusse kaks garaaži. Foto on illustreeriv.
paasteauto.jpg�
Türi Ühisgümnaasium ootab huvilisi töötubadesse
4. detsembri õhtul ootab Türi Ühisgümnaasium kooli sõpru jõuluhõngulistesse töötubadesse.
tootoad.jpg�
Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp ootab „Kultuuripärli“ ja aastapreemiate kandidaate
Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp kuulutab välja kultuuripreemia „Kultuuripärl“ ja aastapreemiate kandidaatide esitamise. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. detsember 2014. Pildil: Järvamaa kultuuripärl 2013 Tuve Kärner ja Kultuurihoidja preemia laureaat Ülle Vaas.
ylle_tuve.JPG�
Maakonnaplaneeringu koostamisel lõppes ettevalmistus- ja analüüsietapp
Järva Maavalitsus on koostamas uut Järva maakonnaplaneeringut. Vastamaks küsimusele miks maavalitsus uut maakonnaplaneeringut koostab, tuleb heita pilk minevikku. Praegu kehtiv maakonnaplaneering kehtestati 1998. a ning tänaseks on seda dokumenti täiendatud nelja teemaplaneeringuga.
�
PARE jõuab Järvamaale
Koostöös SA Järvama Arenduskeskusega jõuab Eesti personalijuhtimise ühing PARE Järvamaale, et vahendada värskeid personaliteemasid ja -uudiseid organisatsioonidele Eestimaa südames. 24. novembril kell 14-17 toimub Järva maavalitsuses PARE esimene Järvamaa klubi. Tule saa osa aktuaalsetest personalijuhtimise valdkonna teemadest Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE vahendusel! Klubis osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerimine.
pare_uus.jpg�
Õpilaste arvates teeb koolitoit targaks ja tugevaks
Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste omaloomingukonkursile „Reklaam koolitoidule“ laekus kokku 556 tööd, mille peamiseks sõnumiks oli, et koolitoit teeb targaks ja tugevaks. Konkursi esikohad läksid Tallinna Reaalkooli ja Tõrva Gümnaasiumi õpilasele.
Ikoht_Alex_Eric_Aru_Tallinna_Reaalkool_4b.jpg�
�
  Foorum
�

24.11.2014 Inglise keele õpe
09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Koigi mõisa tutvustus
!Viimane tänavaküsitluse video
Tütarlastekoori sünnipäev

Kalender
 
  Kalender
�

Täna 28.11.2014
 
22:00
 
20:00
 
19:00
 
15:00
 
13:00
Homme 29.11.2014
 
14:00

  Teated
�
Weihnachtsmusik. Vanad ja uued Viini klassikud Roosna-Alliku mõisas
15.12.2014 18:00
Koolitus sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajatele
05.12.2014 10:00
5. detsembril lõpeb taotluste vastuvõtt 2015. aasta haridusvahenditele
05.12.2014
Tervisepäev Türi kultuurikeskuses
27.11.2014 16:30
Järvamaa kodanikuühiskonna konverents Väätsa mõisas
25.11.2014 09:30
EELK Türi Püha Martini koguduse novembr- ja detsembrikuu teated
25.11.2014
Tasuta infopäev maksundusest, suhtlemisest maksuametiga ning Riigikohtu praktikast seoses omavalitsustega Järva maavalitsuse IV korruse saalis
24.11.2014 11:00
Väätsa rahvamaja 45. sünnipäev
22.11.2014 20:00
Koolitus „Tervislik liikumine Võimalused koolis. Vastupidavusalade käsitlemine.“ Aravete keskkoolis
20.11.2014 12:00
Paide vallavolikogu 27. novembri istungi päevakord
20.11.2014
Loodusõhtu Türi kultuurikeskuses
19.11.2014 18:30
Järva-Jaani Vallavalitsus võtab vastu avaldusi majandusnõuniku ametikohale kandideerimiseks, tähtaeg 3.detsember kell 15.00
19.11.2014
Teade
19.11.2014
Põllumajandustoetusi tutvustav infopäev Paide kultuurikeskuses
18.11.2014 11:00

  Ilm Järvamaal
�


Elleri koor
Päästmine
Kuupoiss
Ruumide rent
Karin ja Pearu
Nullpunkt
Aastalõpupidu 2014
Jõulukroon 2014_lõplik
Jõulupidu
12 kuud
Tuledesse jõulupuu
Eesti Kontsert 2014 Paides
Lumemaasikad
Ott Sepp stand-up
Pettson
Jõuluooper
Tsirkus2014_uuem
solanjaludwig
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele