JOVL
JOVL
jovl

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Osalen 5. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksul
Jah
Ei
Lähen kaasa elama
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus
Nupud
 
l1
  Uudised
l3
Järva maavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel kuus kinnistut
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema 16.09.2014. a korralduse nr 1-1/2014/449 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
Matsimäe rattaralli oli osalejaterohke
Pühapäeval Paide vallas toimunud Matsimäe rattarallil osales sel aastal 61 tervisespordihuvilist. Kõige rohkem osalejaid oli põhidistantsil, mis oli 22 km pikk.
matsimae_rattaralli (3).JPG�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas näeb näitust "Mõeldud tehtud"
Tegemist on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 meetme 3.2 - külade uuendamine ja arendamine - projektinäidete teemalise rändnäitusega, mis jääb huvilistele vaatamiseks avatuks 3. oktoobrini.
JKHK�
Ratsavõistlused ootavad kaasa elama
Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere ratsaväljakul toimuvad 20. ja 21.septembril ratsavõistlused. Juba traditsiooniks saanud ratsavõistlused, EHS karikasari „Tori hobune ja Eesti hobune 2014“ finaal ja Türi Valla Karikas kooli- ja takistussõidus, saavad teoks tänu paljude osaliste koostööle.
Särevere hobumajanduse õpilastel avanes võimalus jätkata õpinguid Soomes�
Sihtasutus Innove kuulutab välja konkursi „Üldõpetus ja ainetevaheline lõiming kooli õppekava rakendamisel“
Sihtasutus Innove kuulutab ESF programmi „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008–2014“ raames välja üldhariduskoolide vahelise koostöö arendamise konkursi „Üldõpetus ja ainetevaheline lõiming kooli õppekava rakendamisel“
Huvita v kool.jpg�
Paide Gümnaasium ootab kõiki vilistlasi, õpetajaid ja töötajaid kooli 105. sünnipäevale
Pidulikud üritused vilistlastele algavad 28. novembril spordivõistlustega Paide E-Piim spordihallis. Laupäeval, 29. novembril kell 16.00 toimub pidulik kontsert-aktus ning koosviibimine spordihallis ja koolimajas.
pg�
Teavitus kutsub mehi enam puu- ja köögivilju sööma
Tervise Arengu Instituut alustab teavitust „Mees peab olema viljakas", et meestele meelde tuletada soovitust süüa vähemalt 5 peotäit puu- ja köögivilju päevas. Teadlikud sellest, kui palju tuleks päevas puu- ja köögivilju süüa, on vaid 9% meestest.
�
Paide Võrkpalliklubi alustas hooaega
Kuna õues on veel ilmad suvised, ei kujuta tavainimesed ettegi, et juba mitu nädalat silkavad pallimängijad toas palli taga ajades. Paide Võrkpalliklubi alustas uut hooaega 2. septembril ja seekord siis kahes saalis: Paide Ühisgümnaasiumi ja Paide Avatud Noortekeskuse võimlates.
vorkpall_paide14.JPG�
Stand Up komöödia Wabalinna majas
26. septembril kell 20 astub Paide Wabalinna majas esmakordselt üles Stand Up komöödiat esitlev Comedy Estonia.
CE_Paide.jpg�
Paide esivõistlustel riisus koore Gert Valdsalu
Laupäeval Türi linnastaadionil toimunud Paide linna üheksandatel mitmevõistluse esivõistlustel tegi pika puuga konkurentidele ära Gert Valdsalu, kes püstitas 5411 punktiga ka võistluste rekordi.
kymp14a.JPG�
Järvamaa hariduspreemiatele on kandidaadid esitatud
Järvamaa Omavalitsuste Liidu väljaantavatele hariduspreemiatele on suurim konkurss aasta õpetaja preemia kategoorias.
hariduspreemia 2011�
Arvo Pärdi muusikale pühendatud klaverikontsert reedel Paides
Reedel, 12. septembril toimub Paide Muusikakoolis klaverikontsert, kus pianist Diana Liiv esitab Arvo Pärdi loomingut.
pärt 3�
Algas seminaride sari „Iga inimelu on väärtus“
Tervise edendamise projekti „Kodu- ja vabaaja vigastuste vältimine Järva maakonnas“ raames toimub täna Roosna-Allikul seminar piirkonna eakatele „Iga inimelu on väärtus“.
�
Tervise Arengu Instituut kuulutas välja kooliõpilastele mõeldud loovtööde konkursi "Söögivahetund"
Tervise Arengu Instituut kutsub taas õpilasi osalema üleriigilisel loovtööde konkursil Söögivahetund, mille tänavune teema on „Reklaam koolitoidule“
�
Kokkuvõte 10. septembri Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse väljasõidukoosolekust
Liidu juhatus otsustas teha Siseministeeriumile ettepaneku kuulata maavanemakandidaadi tutvustus 24. oktoobri või 19. detsembri üldkoosolekul.
JOLi logo jpg�
Paide Kultuurikeskus kutsub teatrisse ja kontserdile
Paides toimub käesoleva nädala lõpul Ugala teatri külalisetendus KAHE ISANDA TEENER ja Arvo Pärdi sünnipäevale pühendatud VOX CLAMANTIS'e kontsert.
PKK_ugala12092014.jpg�
Paide ettevõtluskonkursile esitati 8 kandidaati
Eilsega lõppes Paide linna ettevõtluskonkursile kandidaatide esitamine.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Päev täis sporti Ambla vallas
Laupäeval, 13. septembril toimuvad Ambla koolistaadionil Toomas Berendseni X karikavõistlused. Ambla valla meistrivõistlused kergejõustiku 5-võistluses, kus aladeks on kaugushüpe, odavise, 200 m jooks, kettaheide, 1500 m jooks ning lisaalana kuulitõuge.
berendsen.jpg�
ERR uudis: Tänavune aasta ajaloomälestis on Roosna-Alliku mõisakabel ja kalmistu
Tänavune aasta ajaloomälestis on Järvamaal Roosna-Allikul korrastatud mõisakabel koos kalmistuga.
Video
Ambla vallas püstitatakse mälestuskivi isamaa kaitsjatele
Eelmisel aastal istutati talgute korras vaprate eesti meeste mälestuseks Kuulsuse kuusik. Pildil: Kuulsuse kuusiku istutamine.
Kuulsuse kuusiku istutamine - 22.09.2013.jpg�
Tartu mänguasjamuuseumi näitus "Rubiku kuubik" jõuab Järvamaa muuseumi
13. septembril jõuab kooli- ja lasteaia-aasta alguse puhul Järvamaa muuseumisse just pere väiksematele mõeldud väljapanek.
Rubiku kuubiku pilt.jpg�
Lõppes 38. Järvamaa orienteerumisteisipäevakute hooaeg
Järvamaa pikima järjepidava traditsiooniga rahvaspordi seeriavõistluse, 38. Järvamaa orienteerumisteisipäevakud, hooaeg lõppes osavõistlusega Aravetel.
Evely Kaasiku�
Türi Muuseum pakub uusi programme
Peale suuremat remonditööd on Türi muuseumide maja jälle avatud ja ootab nii suuri kui väikeseid huvilisi külla.
tyri_muuseum2014.jpg�
Projektikonkursil „Reipalt koolipinki“ osalesid kõik Järvamaa üldhariduskoolid
Järva Maavalitsuse ja Järvamaa Tervisenõukogu poolt väljakuulutatud projektikonkursile „Reipalt koolipinki“ esitati 21 taotlust. Kokku rahastati tegevusi 1 351 euro ulatuses.
Tyri uhisgumnaasium.jpg�
Järvamaal tahetakse aktiivselt uusi ühendusi luua
Septembrikuu kolmel päeval toimunud mittetulundusühenduste baaskoolitusel said nii mõnedki head ja põnevad teemad veelgi tuult tiibadesse.
Baaskoolitus_Paide_pilt_uus.jpg�
Suitsuprii klassi konkurss 2014 – 2015
Tervise Arengu Instituut viib kolmeteistkümnendat õppeaastat järjest läbi Suitsuprii klassi konkurssi, mis toimub sel korral 06.10.2014-06.04.2015.
�
Lauri Läänemets: ees seisavad proovikivid
Järvamaal pole häid ja kergeid valikuid riigigümnaasiumi loomisel. Samas pole veel hilja õigeid otsuseid teha. Noorte arvu drastiline vähenemine ja järjest suurenev konkurents gümnaasiumite vahel tingivad uue olukorra, mis määrab lõpuks rajatava gümnaasiumi asukoha.
mata.jpg�
Kohaliku omaalgatuse programmi infopäev toimub 17. septembril
Kohaliku omaalgatuse programmi 2014.aasta sügisvooru taotlusi võetakse vastu kuni 1. oktoobrini. Programmi infopäev toimub 17. septembril algusega kell 10 Järva Maavalitsuse IV korruse saalis.
�
Paide ettevõtluskonkursi kandidaate saab esitada kuni homseni!
Paide linna ettevõtluskonkursile saab kandidaate esitada veel kuni homse päeva, 10. septembri jooksul.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Alustava ettevõtja baaskoolitus ootab osalema
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja BDA Consulting OÜ koostöös SA Järvamaa Arenduskeskusega korraldavad Paides alustava ettevõtja baaskoolituse. Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad omandada ettevõtluse alaseid baasteadmisi ja oskusi.
Alustava ettevõtja baaskoolitus (logod)�
EAS jätkab ekspordikoolitustega
EAS koostöös Marketingi Instituudi, Heiväl OÜ ja Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga kutsub ettevõtjaid osalema ekspordikoolitustel. Koolituste eesmärgiks on anda ettevõtjatele paremad teadmised ja oskused oma ettevõttega välisturule sisenemiseks. Koolituste sihtgrupiks on alustavad ja tegutsevad Eesti eksportöörid.
EAS_LOGO2014.jpg�
Paide Kultuurikeskuses avati kaks uut näitust
Paide Kultuurikeskuses on avatud Eesti Vabariigi 95. sünniaasta raames valminud Eesti Ajaloomuuseumi rändnäitus „Meie inimesed“. Teine näitus on Tartu Kunstikoolis 1970a õpinguid alustanud kunstnike töödest.
PKK_naitus1970_2014.jpg�
Lääne päästekeskuse komandode uksed on kõigile avatud
Sel nädalavahetusel, 12.–14. septembril on kõik huvilised oodatud külastama Lääne päästekeskuse kutselisi ja vabatahtlike komandosid. Avatud uste päevad on sellel aastal pühendatud organiseeritud tuletõrje 95. aastapäevale.
Nublu roolis, foto: Anu Ansberg�
Järvamaa infoportaali turismiinfo sai uue näo
Täna avanes Järvamaa infoportaali turismiinfo külastajale uues kuues. Uus ja värske veebilahendus muudab info kättesaadavamaks ning kasutajasõbralikumaks nii turistile kui ettevõtjale.
Järvamaa infoportaali turismiinfo�
Järva maavanem kuulutas välja konkursid parimate ettevõtete ja turismiarendajate tunnustamiseks
Järva maavanem Tiina Oraste kuulutas 8. septembril välja konkursid „Järvamaa parimad ettevõtted 2014“ ja „Järvamaa parimad turismiarendajad 2014“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 9. oktoober 2014.
�
32. Türi metsajooks ootab osalema
32. Türi metsajooks toimub 16. septembril 2014 kell 18 Türi Tolli metsas. Registreerimine 17.30-17.45 Tolli tänava raudteetammil. Jooksust osavõtt on kõigile tasuta.
Türi metsajooks�
Tänavakorvpallisari „Paide Suvi 2014“ tõmbas otsad kokku
Pühapäeval, 7. septembril toimus tänavakorvpallisarja „Paide suvi 2014“ viimane ehk viies etapp. Ilusa ilmaga oli kohale tulnud 10 poissi ja 6 meeste võistkonda, kokku 30 korvpallisõpra.
Paide Suvi 2014�
Sotsiaalkaitseminister külastas Järvamaad
Täna toimus sotsiaalkaitseminister Helmen Küti töövisiit Järvamaale. Minister kohtus Järvamaa Puuetega Inimeste Kojas erinevate haiguste ühingute esindajatega, et arutada töövõimereformi ja sellega seonduvaid muudatusi tavapärases elus.
Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt Järvamaal, foto: Anu Puusepp�
Järgmise aasta laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkursile esitati kaks tööd
Konkursile esitatu hulgast valib Järvamaa Omavalitsuste Liit välja parima kavandi, mis on aluseks Türil toimuva laulu- ja tantsupeo teostamiseks.
ltp ideekavandite konkurss�
Mittetulundusühingute mentorklubi ootab osalema
Septembrikuus jätkub Järvamaa mentorklubi mittetulundusühingute juhtidele ja aktiivsematele liikmetele, mis on lihtsamalt öeldes kogemuste vahetamise koht kuid teisalt on mentori ja mentii vaheline suhe teema, millest on kirjutatud kogukaid raamatuid.
Kodanikeyhenduste konverents�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 9. etapp ootab osalema
Pühapäeval, 14. septembril toimub Paide vallas Matsimäel rattaralli, mis on ühtlasi liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 9. etapp. Tule jookse, kõnni või sõida rattaga! Start kell 12.
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa IX etapp�
Erasmus+ programm toetab kutsehariduskeskust
Järvamaa Kutsehariduskeskuse puhastusteeninduse eriala arendamisele suunatud koostööprojekti rahastatakse Erasmus+ programmist 268 955 euroga.
Erasmus logo�
�
  Foorum
�

11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S
19.06.2014 Muruniitmis teenus
19.06.2014 Muruniitmis teenus
06.06.2014 ANDA ÜÜRILE 3- TOALINE KORTER PAIDES!
04.06.2014 üürida 1-toaline korter koerus

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Kalender
 
  Kalender
�
September 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Täna 16.09.2014
 
18:00
Homme 17.09.2014
 
19:00
 
18:00
 
14:15
 
10:00

  Teated
�
Urmo Kütismaa autorikontsert "Laul Sinule..." Eesti Piimandusmuuseumis
09.10.2014 19:00
Kalju Lepiku luulevõistlus Koerus
04.10.2014 11:00
Kontsert parvlaev Estonia mälestuseks Koeru kirikus
28.09.2014 18:00
Südamepäev E-Piim spordihallis
28.09.2014 11:15
Albu 21. sügisjooks ja 10. terviseliikumisüritus Valgehobuse suusa- ja puhkekeskuses
28.09.2014 09:30
Naabriplika sügislaat Peetris
27.09.2014 10:00
Sargvere mõisa hooaja avamine
25.09.2014 19:00
Ratsavõistlused Särevere ratsaväljakul (takistussõit)
21.09.2014 10:00
Avatud võiteo päev Eesti Piimandusmuuseumis
20.09.2014 12:00
XI Roosna-Alliku rattaralli
20.09.2014 10:00
Oisu rahvamaja hooaja avapidu
19.09.2014 19:00
Suvelõpupidu Türi noortekeskuses
17.09.2014 18:00
32. Türi metsajooks
16.09.2014 18:00
Suvepikenduskontsert Esna mõisas
13.09.2014 18:00

  Ilm Järvamaal
�


Muusikastuudio 2014
Vennaskond turnee
Meeskoor 2014
Prints ja Kerjus
Kuupoiss
Kui loll võib inimene olla
Testosteroon
Wally kohvik
Memory 2015
Eesti Kontsert 2014 Paides
Lovesong
Hiired pööningul
Vana õngitseja
Paide linna 723 sünnipäev
Naiskoor 2014
Campanello
Sipelgapoiss
Telefonilood
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele