JOVL
JOVL
jovl
J�rvamaa Infoportaali logo
Foto:Helje Mets

   
 
  Uudised
  Teated
  Haridus
  Kultuur
  Sport
  Noored
  Turism
  Meedia
  REKLAAM

Küsitlus
shadow
Millist üritust plaanid külastada 10.-15.11.2014 toimuva Järvamaa ettevõtlusnädala raames?
Järvamaa messi
Külastan mitut üritust
Sel aastal ei plaani külastada ühtegi üritust
Noortele suunatud üritusi
Järvamaa ettevõtluspäeva
Järvamaa planeeringupäeva
Põhja-Eesti turismikonverentsi
Küsitluste arhiiv
Paku uus küsitlus

KÜSK
Rajaleidja
MTÜ Järvamaa Spordiliit
Maale elama
Kuma raadio
Järvamaa Kogukonnafond
paide_kultuurikeskus
Ühendus Weissenstein
SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskus
Järvamaa Haigla
Raudteemuuseum
Eesti Punane Rist Järvamaa Selts
A.H.Tammsaare muuseum
Ajakeskus Wittenstein
Maanteeinfo
Järvamaa Ühistranspordi Keskus MTÜ
Väätsa Prügila
Sargvere mõisNupud
 
Ettevõtlusnädal 2014_suur
l1
  Uudised
l3
Eestimaa gümnaasiuminoored võistlevad kirjandi kirjutamise oskuses
Reedel, 31. oktoobril kell 10.00 koguneb paarkümmend gümnaasiumide noort Vargamäele, et tähistada kirjanik Anton Hansen Tammsaare järjekordset loomingulist tähtpäeva. Nimelt möödub sel aastal romaani „Põrgupõhja uus Vanapagan“ esmailmumisest 75 aastat. Kirjandi kirjutajaid on üle Eesti, sh näiteks Hiiumaalt.
vargamae.JPG�
ERR uudis: Paides võeti puulehtede koristamisel appi eritehnika
Igasügisene nuhtlus - puulehtede koristamine - polegi nii tüütu, kui appi võtta tehnika. Nii on tehtud Järvamaa pealinnas Paides, kusjuures lehekoristusele kuluv vaev ja aeg on vähenenud lausa kolmekordselt.
Video
TV3 uudis: Lauljad esinevad koolides kiusamise vastase loengu ja kontserdiga
Tuntud Lauljad Helen Adamson ja Margus Vaher ning lehepilli mängija Erki-Andres Nuut ja Tenfold Rabbiti trummar Oliver Rõõmus esinesid Koigi Koolis esimese avaliku koolikiusamise vastase loengu ja kontserdiga, millega jõutakse koolilasteni üle Eesti.
Video
Naiskodukaitse kutsub kuduma Ukraina toetuseks
Kudumeid saab ööpäev läbi viia Järva maleva staapi Türil (Väike-Pärnu 6b). Kudumeid oodatakse on 5. detsembrini, siis jõuavad naiskodukaitsjad pakid kokku koguda, komplekteerida ja aasta kõige pidulikumateks pühadeks ehk jõuludeks Ukrainasse saata.
Kuduma.jpg�
Algasid Paide tänavavalgustusprojekti ehitustööd (pildid)
Täna algasid Paide tänavavalgustusprojekti ehitustööd. Esimesed kaevamised tegi ehitaja AS Leonhard Weiss Energy Reopalu kalmistu taga paiknevate garaažide juures, liikudes sealt edasi Pärnu tänavale suunaga algselt Reopalu ringi ning pärast Raudtee tänava poole.
ehitustood.jpg�
Töötukassa Järvamaa osakond kutsub teabepäevale
12. novembril kell 11 toimub Töötukassa Järvamaa osakonna karjääriinfotoas tööandja Lassila & Tikanoja OY teabepäev. Tööd pakutakse erinevat laadi puhastusteenindajatele, tööle asumisel nõutav soome keele oskus.
Töötukassa logo�
Järvamaa Võrkpalliklubi võrkpallimeeskond kutsub toetajaid kaasa elama
Pühapäeval, 2. novembril algusega 16 toimub Eesti karikavõistluste veerandfinaali teine kohtumine.
02.11.jpg�
Osaluskogude Sügiskool pakkus emotsioone
25. oktoobril toimus Järvamaa Osaluskogude – noortevolikogude, õpilasesinduste ning Järvamaa Noortekogu noortele Sügiskool ehk mitu kvaliteetset koolitust. Sügiskooli korraldas Järvamaa Noortekogu.
sk7.jpg�
Albu valla lapsed tõid animafilmifestivalilt peapreemia
Priit Pärna Animafilmifestival (PPAFF) sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri, Tapa linna aukodaniku Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini. Kavas on seitse omanäolist filmiprogrammi, alafestivalid põnevates näitamiskohtades, animatsioonitöötoad ning rahvusvaheline konkurss.
ppaff.jpg�
Paide kirik avab hingedepäeval uksed
Paide Püha Risti kirik avab oma uksed hingedepäeval, 02. novembril alates 16.00 kuni 19.00, et soovijatel oleks võimalus mälestada oma lahkunud lähedasi ning süüdata mälestusküünal.
paide_kirik14.jpg�
Noortekeskustes üle Järvamaa saab osaleda tasuta huviringides
Lisaks koolides pakutavatele huviringidele saavad noored osaleda ka noortekeskuste huviringides.
KENK logo�
Vodja Individuaalõppekeskuse projekt "Õppimine koos hobusega"
Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse kõrvale loodud MTÜ VAU osaleb Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009-2014 programmis "Mõisakoolid - säilitamine läbi kasutamise" arendusprojektis.
vodjakool.jpg�
XIX Järvamaa poiste laulupäev ootab osalema
XIX Järvamaa poiste laulupäev toimub 25. novembril algusega kell 10.00Roosna-Alliku põhikoolis.
poiste_laulupaev14.jpg�
Ülevaade Paide linna sotsiaaltoetustest 2015. aastal
Ülevaade Paide linna sotsiaaltoetustest 2015. aastal.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Järvamaa aasta tervisetegu 2014 on Järva-Jaani Võllaste Disc Golfi park
Järvamaa Tervisenõukogu otsustas, et Järvamaa aasta tervisetegu 2014 on Järva-Jaani Võllaste Disc Golfi* park, mille rajamise eestvedajad olid Järva-Jaani vallavanem Arto Saar ning ala asjatundjad Anti Orgla ja Harri Reimand. Raja valmimist toetasid mitmed ettevõtted ja vabatahtlikud.
Disc Golf 450.jpg�
Pisikesed vallakodanikud koos vanematega olid kutsustud Türi vallavanema vastuvõtule
Valla sünnipäevanädal toimus uudse ettevõtmisena vallavanema vastuvõtt Türi vallas möödunud aasta oktoobrist kuni k.a septembri lõpuni sündinud beebidele ja nende vanematele.
beebide_vastuvott.jpg�
Enampakkumisteade
Riigivaraseaduse § 58 lõike 1 ja Järva maavanema28.10.2014. a korralduse nr 1-1/2014/511 alusel müüb Järva Maavalitsus avalikul kirjalikul enampakkumisel järgmised Järva maakonnas asuvad kinnistud:
�
Liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" XI etapp ootab osalema
Pühapäeval, 9. novembril algusega kell 12 toimub Imaveres mardipäeva kõnd-jooks, mis on ühtlasi liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa" 11. etapp. Osale ise ja kutsu ka sõber liikuma - liikumine on elu!
2014 LSHJ mardipaeva jooks-kond.jpg�
Valmis 10 Järvamaad tutvustavat videoklippi
SA Järvamaa Arenduskeskus tellimusel valmis 10 Järvamaad tutvustavat videofilmi. Klipid loodi projekti „Järvamaa kui reisisihi tuntuse tõstmine“ raames, mille eesmärk on näidata ja tutvustada Järvamaad kui terviklikku turismipiirkonda ning suurendada piirkonna tuntust.
klipp.jpg�
Sargvere mõis kutsub jõulumaale
Detsembri kahel esimesel töönädalal, 1.-5.ja 8.-12. detsembril saab külastada Sargvere mõisa jõulumaad „Kunksmoor ja sõbrad”.
sargvere_joulumaa (2).jpg�
Koigist algab üle-eestiline koolikiusamise vastane kampaania „Ei kiusamisele“
Lauljad Helen Adamson ja Margus Vaher ning lehepilli mängija Erki-Andres Nuut ja Tenfold Rabbiti trummar Oliver Rõõmus esinevad homme, 28. oktoobril Koigi mõisas Koigi Kooli õpilastele. Tegemist on esimese avaliku koolikiusamise vastase loengu ja kontserdiga, millega jõutakse koolilasteni üle Eesti.
adamson.jpg�
Kokkuvõte 24. oktoobri Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekust
24. oktoobril Järva-Jaani vallas toimunud JOLi üldkoosolekul otsustati saata liidu 2015. aasta liikmemaksu ja eelarve eelnõu liikmetele arvamuste ja ettepanekute tegemiseks ning ei toetatud ettepanekut muuta Põhja-Eesti Turismi põhikirja eesmärgiga lõpetada Harjumaa Omavalitsuste Liidu asutajaõigused ja -kohustused PETi tegevuses.
JOLi logo jpg�
Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosoleku liikmed külastasid E-Piima
Reedel külastasid Järvamaa omavalitsusjuhid Järva-Jaanis asuvat piimatööstusettevõtet E-Piim, ettevõtet tutvustas ja ringkäigu tegi juhatuse esimees Jaanus Murakas.
EPIIM. Foto Helje Mets.JPG�
Noorteühing Eesti 4H peab sünnipäeva ja tunnustab tublisid
Täna, 25. oktoobril toimub Rahvusooperis Estonia noorteühing Eesti 4H pikaajalise traditsiooniga tunnustusüritus „Kiidupäev“, kus tänatakse aktiivseid 4H-kaid.
4H logo.jpg�
Siseturvalisuse vabatahtlikud organisatsioonid saavad toetust taotleda
Järva maavalitsus kuulutab välja taotluste vastuvõtu toetuse saamiseks siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014 aasta toetusprogrammist. Toetust saavad taotleda siseturvalisuse valdkonnas tegutsevad vabatahtlikud organisatsioonid. Vormikohased taotlused tuleb maavalitsusele esitada hiljemalt 14. novembriks.
�
Paides toimub üleriigiline kiirmaleturniir
Juba neljandat aastat järjest kogunevad üle Eesti maletajad Paidesse, et mõõtu võtta kiirmales. Võistlus kuulub maleturniiride sarja „Kodumasinad", mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing.Foto: Priit Värk
kiirmale.jpg�
Päästeamet: kella keerates kontrolli ka oma suitsuandurit
Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab Päästeamet kontrollida ka oma suitsuandurit.
Tuleohutuskampaania 2013�
Arvamusfestivali toetus võib tõusta viiekordseks
Täna Järva-Jaanis toimuval Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul tuleb muuhulgas arutlusele organisatsiooni 2015. aasta eelarve, mille eelnõus on ettenähtud Arvamusfestivali toetuse kasv seniselt tuhandelt eurolt viie tuhande euroni ning vahendid nii Järvamaa kohaturundusprogrammi väljatöötamiseks kui ka infoportaali jarva.ee kaasajastamiseks.
JOLi logo jpg�
Tervisepäev Türil ootab osalema
Järva Diabeetikute Selts ja Järva Reumaselts kutsuvad tervisepäevale, mis toimub 27. novembril algusega kell 16.30 Türi kultuurikeskuses.
Tervisepäev�
Uuringu järgi oli mullu novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde
Tervise Arengu Instituudi tehtud tervishoiutöötajate uuringu järgi töötas 2013. aasta novembris Eestis 4395 arsti ja 7428 õde. Arstide seas oli kõige enam perearste, anestesioloogia- ja intensiivraviarste ning günekolooge – vastavalt 942, 299 ja 296 arsti.
�
Tervishoiutöötajate palgauuring: alla alammäära tasustatud ametikohtade arv on vähenenud
Osalise ja täistööajaga töötavate arstide keskmine brutotunnipalk ilma lisatasudeta oli tänavu märtsis 10,12 eurot, õendustöötajatel 4,98 eurot ja hooldajatel 2,74 eurot, näitab Tervise Arengu Instituudi iga-aastane tervishoiutöötajate palgauuring.
�
Järvamaa turismiasjalised kogunesid Vana-Veski puhkekeskuses
Kolmapäeval, 22. oktoobril, said Vana-Veski puhkekeskuses kokku 20 turismiasjalist, et pidada nõu, kuulata teiste kogemusi ning võtta vastu turismimõtteid ning -uudiseid, mis esinejatel pakkuda oli.
turismiasjalised (1).jpg�
Türi vallal on uus veebileht
Uus Türi valla veebileht on nüüd samal platvormil, mis enamikel omavalitsustel. Vallavanem Pipi-Liis Siemanni sõnul on uus koduleht kodanikule loogilisem kasutada, kuna valdkonnad on selgelt välja toodud.
tyri_tort.jpg�
Huvihariduse toetust saab üle paarikümne Paide pere
Tänaseks on Paide kolme- ja enamalapseliste perede huvihariduse toetusavaldusi laekunud linnavalitsusse 26.
Paide raekoda, foto: Anu Ansberg�
Koeru vallavalitsus kuulutab välja konkursi abivallavanema ametikohale
Nõuded kandidaadile on: kõrgharidus, soovitavalt ehitus- või planeerimisalane; vähemalt 1aastane juhtimiskogemus või 2aastane töökogemus ametiasutuse või ametikoha töövaldkonnas; arvuti kasutamise oskus (MS Word, Exel, Outlook, PowerPoint, AutoCAD, Postipoiss); eesti keele valdamine kõrgtasemel, kasuks tuleb võõrkeelte valdamine; kohusetundlik suhtumine töösse, väga hea suhtlemis- ja koostööoskus, tehniline taip ning B kategooria autjuhilubade olemasolu.
Koeru_valla_vapp.jpg�
Toimus koolitus omavalitsuste raamatupidajatele
23. oktoobril korraldas Järvamaa Omavalitsuste Liit koolituspäeva omavalitsuste raamatupidajatele.
JOLi logo jpg�
Türi vald tähistab sünnipäeva
23. oktoobril saab Türi vald 9 aastaseks ja traditsiooniliselt toimub sel päeval kontsert-aktus, kus peetakse pidupäevakõnesid, tunnustatakse oma valla tublimaid ja süüakse sünnipäevatorti.
tyri_vapp_2014.jpg�
Järvamaa Kutsehariduskeskuse ettevõtjate küsitlus andis olulist tagasisidet
Järvamaa Kutsehariduskeskus viis ettevõtete seas läbi küsitluse, milles uuris, millistel ametikohtadel ja kui palju hetkel tööjõudu vajatakse, millistel ametikohtadel võib kasvada tööjõu vajadus enim viie aasta pärast ning ettevõtja valmisolekut kaasa aitama oskustööjõu koolitamisele. Vastanute seas oli erinevate tegevusvaldkondadega ja suurusega ettevõtteid.
JKHK�
Andekatele sportlastele jagati toetust
Järvamaa Spordiliit jagas maakonna andekate noorsportlaste õppe-treening toetusi. Spordiliidu juhatus otsustas toetada nelja noormeest ja nelja neidu. Toetussummad jäid sel korral 40 ja 130 euro vahele, kokku jaotati kolmandas jaotusvoorus 600 eurot. Pildil: Järvamaa koolinoorte MV kergejõustikus (I koht Johanna ja II koht Lishanna Ilves)/Foto: L.Soom
Johanna ja Lishanna Ilves pildil.JPG�
Lääne päästekeskus hoiatab kelmide eest!
Lääne päästekeskus sai täna info, et Järvamaal võib ringi liikuda kelm, kes esitleb ennast tuleohutusjärelvalve inspektorina.
paastekeskus.jpg�
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal Järvamaal (lisatud kava)
Põhja-Eesti turismikonverents toimub sel aastal 13. novembril algusega kell 11 Türil. 9. korda toimuv konverents viiakse sel korral läbi põnevas terevisiooni võtmes, kus saatejuhid Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino toovad kuulajateni intervjuud ja videolõigud otse Türi kultuurimajas. Registreerumine kuni 7. novembrini.
pet_konverents2014_logo.jpg�
Paide sissesõit sai uue turismikaardi
Täna sai Paide linna Sillaotsa poolne sissesõit uue turismikaardi. Uuel infotahvlil on Paide linna iseloomustavad fotod ning põhjalik kaart vaatamisväärsuste ja tähtsamate asutustega.
paide_kaart.jpg�
�
  Foorum
�

09.10.2014 Kassi pilte võimalik näha siit...
09.10.2014 Kassi pildid
08.10.2014 Leitud isane kass Paidest
19.09.2014 tantsubändid
11.07.2014 Kaugbussiliin 572 (Tallinn-Paide-Põltsamaa-Tartu-Räpina-Värska-S

Palume Järvamaa Infoportaalist võetud andmete kasutamisel viidata jarva.ee!
Portaali videod:
Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas
!Viimane tänavaküsitluse video
Isadepäev Paides
Ettevõtluspäev 14
Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2014

Kalender
 
  Kalender
�
Oktoober 2014 TagasisEdasi
 
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Täna 31.10.2014
 
22:00
 
19:00
 
11:00
 
10:00
 
00:00
Homme 01.11.2014
 
18:00
 
18:00
 
17:00
 
11:00
 
09:00

  Teated
�
Tervisepäev Türi kultuurikeskuses
27.11.2014 16:30
XIX Järvamaa poiste laulupäev Roosna-Allikul
25.11.2014 10:00
Järvamaa põhikoolide turniir 2014 Roosna-Alliku rahvamajas ja koolimajas
18.11.2014 10:30
Mälestuskontsert EELK Türi Püha Martini kirikus
16.11.2014 15:00
Järvamaa mess Paide kultuurikeskuses (14.-15.11.2014)
14.11.2014 10:00
Põhja-Eesti turismiettevõtjate ja Järvamaa ettevõtjate tunnustamine Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 15:30
Põhja-Eesti turismikonverents Türi kultuurikeskuses
13.11.2014 11:00
Kärjääripesade päev Paide kultuurikeskuses
12.11.2014 14:00
Võistlus "Järvamaa tubli kaarditundja" Retla Koolis
12.11.2014 12:00
eabepäev Töötukassa Järvamaa osakonnas
12.11.2014 11:00
Järvamaa planeeringupäev maavalitsuses
12.11.2014 09:00
Seminar „Põhikooli lõpetaja teadlikult ellu“ Roosna-Alliku põhikoolis
11.11.2014 11:00
Järvamaa ettevõtluspäev Paide kultuurikeskuses
11.11.2014 09:30
Järvamaa ettevõtlusnädal (10.-15. november)
10.11.2014 09:00

  Ilm Järvamaal
�


Klaverikontser
Ruumide rent
Kirsitubakas
Novembrilaat 2014
Prints ja kerjus uus
Brüsseli kapsas
Eesti Kontsert 2014 Paides
Karin ja Pearu
12 kuud
Lovesong
Kama
Paide Rock 45
Isadepäev Strauss
Memory 2015
Doktor Proktori
Vana õngitseja
Tooliklubi 2014
Aastalõpupidu 2014
J�rvamaa Infoportaal Tel: +372 385 0400 e-post: portaal(at)jarva.ee

Galerii Videod Foorum Kuulutused Kontakt KKK Avalehele